Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Конысбай Гульпара |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы |
7.2.2.Күш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаты |
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Оқушылар: «Күш» ұғымының анықтамасын, мағынасын, өлшем бірлігін тұжырымдайды. Пәнге тән лексика мен терминология
- Ньютон; - Векторлық шама - Түсірілу нүктесі Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» идеясының «Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият» құндылығы бойынша күшті күнделікті өмірмен байланыстыра отырып, өмір бойы білім алуға баулу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Алгебра, дене шынықтыру, әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивтік тақта, топ аттары, бағалау бетшесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І. Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу; Сыныпты түгендеу. Топтарбір-біріне жылы сөздер айтып, психологиялық ахуал туғызу.Сынып оқушыларын фигуралар арқылы топқа құру Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру I топ Тығыздық II топ Көлем III топ Масса ІІ Үй тапсырмасын тексеру «Біліміңді сына» тәсілі арқылы сұрақтар қою:
Ауызша мадақтау жүргізіледі. Дескриптор: Әрбір дұрыс жауап |
Фигуралар, слайд слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
ІІІ. Ой бөлісу (Мәтінмен жұмыс)
Күш дененің қозғалыс сипатына қалай ықпал етеді?
Күштің өлшем бірлігі ретінде не қабылданған?
Күштің векторлық шама екеніне мысал келтіріңдер.
IV. «Мағынаны ашу» кезеңі(Суреттің мағынасын түсіндіру) I топ Тығыздық
II топ Көлем
III топ Масса
Дескриптор: Суреттің мағынасын түсіндіре алады? Күш ұғымын күнделікті өмірде қолдана алады? Күштің түсірілу нүктесін біледі?
Ауызша мадақтау жүргізіледі.
Сергіту сәті «Жаяу» әні Зымыран есептер (Масштаб бойынша күштерді салу, сан мәнін табу) I топ Тығыздық Денеге түсірілген күштерді график түрінде кескіндеңдер. А нүктесіне солдан оңға қарай горизонталь әсер ететін 4кН күшті, В нүктесіне Вертикаль жоғары бағытталған 5кН күшті, С нүктесіне вертикаль төмен бағытталған 6 кН күшті (масштаб 1см= 2кН)
II топ Көлем Дененің бір нүктесіне түсірілген және бір-біріне 900 бұрышпен әсер ететін екі күшті 5 және 2 кН график түрінде кескіндеңдер. (масштаб 1см= 1кН) III топ Масса Масштабты пайдалана отырып, А денесіне әсер етуші күштің модулін анықтаңдар(масштаб 1см= 1Н)
Дескриптор: Әртүрлі масштабта күшті сала алады Күштердің бағытын біледі Ауызша мадақтау жүргізіледі. Сәйкестендіру тест
Дескриптор: Физикалық шамаларды ХБЖ- не келтіре алады Сандарды ықшамдап жаза алады |
Оқулық
Оқулық
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Ой қорыту» кезеңі
Күш
2) Бағалау бетшесі
Кері байланыс «БББ» кестесі
Рефлекция. («Кемпірқосақ» тәсілі) Тақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған стикерлерді желімдейді. Олар ең төменгі күлгін түстен ең жоғарғы қызыл түске стикерлерді желімдеу арқылы өздерінің сабақтағы түсінік (немесе көңіл-күй) деңгейін білдіреді. |
Бағалау парақшасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралаукезінде топтық тапсырмалар арқылы оқушылардың ынтасы артады, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер туындайды, оқушығадербесқолдаукөрсету барысында оқушылардың сөйлесу дағдысы қалыптасады, оқуматериалдары мен ресурстарынарқылы оқушылардыңжекеқабілеттерінашылады. «Диалог және қолдау көрсету» әдісі бойынша тапсырмаларға барынша қолдау көрсету. Логикалық тапсырмаға орташа қолдау көрсету. |
Қалыптастырушы бағалау, өзін-өзі бағалау, басбармақ әдісі арқылы бағалау, ауызша бағалау |
Оқушылардың топтық жұмыс кезінде тапсырмаларды орындау кезінде денсаулықтарына зақым келмес үшін орындықтар мен үстелдердің дұрыс орналастырылуына назар аударамын. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7.2.2.Күш Ауырлақ куштер
7.2.2.Күш Ауырлақ куштер
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Конысбай Гульпара |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы |
7.2.2.Күш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаты |
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Оқушылар: «Күш» ұғымының анықтамасын, мағынасын, өлшем бірлігін тұжырымдайды. Пәнге тән лексика мен терминология
- Ньютон; - Векторлық шама - Түсірілу нүктесі Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» идеясының «Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият» құндылығы бойынша күшті күнделікті өмірмен байланыстыра отырып, өмір бойы білім алуға баулу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Алгебра, дене шынықтыру, әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивтік тақта, топ аттары, бағалау бетшесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І. Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу; Сыныпты түгендеу. Топтарбір-біріне жылы сөздер айтып, психологиялық ахуал туғызу.Сынып оқушыларын фигуралар арқылы топқа құру Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру I топ Тығыздық II топ Көлем III топ Масса ІІ Үй тапсырмасын тексеру «Біліміңді сына» тәсілі арқылы сұрақтар қою:
Ауызша мадақтау жүргізіледі. Дескриптор: Әрбір дұрыс жауап |
Фигуралар, слайд слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
ІІІ. Ой бөлісу (Мәтінмен жұмыс)
Күш дененің қозғалыс сипатына қалай ықпал етеді?
Күштің өлшем бірлігі ретінде не қабылданған?
Күштің векторлық шама екеніне мысал келтіріңдер.
IV. «Мағынаны ашу» кезеңі(Суреттің мағынасын түсіндіру) I топ Тығыздық
II топ Көлем
III топ Масса
Дескриптор: Суреттің мағынасын түсіндіре алады? Күш ұғымын күнделікті өмірде қолдана алады? Күштің түсірілу нүктесін біледі?
Ауызша мадақтау жүргізіледі.
Сергіту сәті «Жаяу» әні Зымыран есептер (Масштаб бойынша күштерді салу, сан мәнін табу) I топ Тығыздық Денеге түсірілген күштерді график түрінде кескіндеңдер. А нүктесіне солдан оңға қарай горизонталь әсер ететін 4кН күшті, В нүктесіне Вертикаль жоғары бағытталған 5кН күшті, С нүктесіне вертикаль төмен бағытталған 6 кН күшті (масштаб 1см= 2кН)
II топ Көлем Дененің бір нүктесіне түсірілген және бір-біріне 900 бұрышпен әсер ететін екі күшті 5 және 2 кН график түрінде кескіндеңдер. (масштаб 1см= 1кН) III топ Масса Масштабты пайдалана отырып, А денесіне әсер етуші күштің модулін анықтаңдар(масштаб 1см= 1Н)
Дескриптор: Әртүрлі масштабта күшті сала алады Күштердің бағытын біледі Ауызша мадақтау жүргізіледі. Сәйкестендіру тест
Дескриптор: Физикалық шамаларды ХБЖ- не келтіре алады Сандарды ықшамдап жаза алады |
Оқулық
Оқулық
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Ой қорыту» кезеңі
Күш
2) Бағалау бетшесі
Кері байланыс «БББ» кестесі
Рефлекция. («Кемпірқосақ» тәсілі) Тақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған стикерлерді желімдейді. Олар ең төменгі күлгін түстен ең жоғарғы қызыл түске стикерлерді желімдеу арқылы өздерінің сабақтағы түсінік (немесе көңіл-күй) деңгейін білдіреді. |
Бағалау парақшасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралаукезінде топтық тапсырмалар арқылы оқушылардың ынтасы артады, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер туындайды, оқушығадербесқолдаукөрсету барысында оқушылардың сөйлесу дағдысы қалыптасады, оқуматериалдары мен ресурстарынарқылы оқушылардыңжекеқабілеттерінашылады. «Диалог және қолдау көрсету» әдісі бойынша тапсырмаларға барынша қолдау көрсету. Логикалық тапсырмаға орташа қолдау көрсету. |
Қалыптастырушы бағалау, өзін-өзі бағалау, басбармақ әдісі арқылы бағалау, ауызша бағалау |
Оқушылардың топтық жұмыс кезінде тапсырмаларды орындау кезінде денсаулықтарына зақым келмес үшін орындықтар мен үстелдердің дұрыс орналастырылуына назар аударамын. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















