«Үздік сабақ» тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспарлар
Байқауына
ӨТІНІМ
|
ТАӘ |
Кожамбекова Акмарал Сапаралиевна |
|
Қала,ауданы |
Шымкент қаласы |
|
Жұмыс орнының толық атауы |
№37Фуркат атындағы жалпы орта мектебі |
|
Лауазымы |
Мұғалім |
|
Сыныбы |
7 |
|
Пәні |
Химия |
|
Сабақ тақырыбы |
7.2ВАуа.Ауаның құрамы №6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы» |
|
Байланыс түрі(электронды почта,ұялы телефон) |
kozhambekova_akmaral05@mail.ru 87053724281 |
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2В Ауа.Жану реакциясы(2с) Күні: Сынып: 7 сынып |
Мектеп: Шымкент қаласы №37Фуркат атындағы жалпы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Кожамбекова Акмарал Сапаралиевна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: The theme of the lesson:
|
7.2В Ауа.Ауаның құрамы Air.Composition of the air №6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы» |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары During the lesson, the goal to achieve
Ойлау дағдылары Білу,түсіну,қолдану |
7.3.1.1 -ауа құрамын білу; 7.3.1.2 -заттардың жану кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу; 7.3.1.3 -атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты Lesson objectives:
|
Барлық оқушы: Ауа құрамын біледі Басым көпшілігі: Заттардың жану кезінде оттектің жұмсалатындығын біледі және ауаның қанша бөлігі оттектен құралатынын біледі Кейбір оқушы: Атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсінеді және қорғау шараларын ұсынады |
|
|
Бағалау критерийі Еvaluation сriteria |
Ауаның құрамындағы газдарды біледі Заттардың жану кезіндеа уаның құрамындағы оттегінің жұмсалатындығын анықтай алады Атмосфералық ауаның ластану жолдарын біледі және қорғаудың маңызын түсінеді |
|
|
Тілдік мақсаттар Language objectives: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин сөздер: “инертті”, “ атмосфера”, “оксидтер”, “циклон”, “аппарат”“концентрация ”“процес”“реакция” Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:Ауның 1/5 бөлігі --------- тұрады.Ауа -------- қоспасы |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау,іздену,жауапкершілік қабілеттерін арттыру |
|
|
Пәнаралық байланыс Interdisciplinary communication |
География 7.3.2.1 «Атмосфера құрамын сипаттайды» |
|
|
Алдыңғы білім Previous education |
Жаратылыстану 5.2.4.1"Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау" |
|
Сабақ барысы Move of the lesson:
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7.2В Ауа.Жану реакциясы
7.2В Ауа.Жану реакциясы
«Үздік сабақ» тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспарлар
Байқауына
ӨТІНІМ
|
ТАӘ |
Кожамбекова Акмарал Сапаралиевна |
|
Қала,ауданы |
Шымкент қаласы |
|
Жұмыс орнының толық атауы |
№37Фуркат атындағы жалпы орта мектебі |
|
Лауазымы |
Мұғалім |
|
Сыныбы |
7 |
|
Пәні |
Химия |
|
Сабақ тақырыбы |
7.2ВАуа.Ауаның құрамы №6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы» |
|
Байланыс түрі(электронды почта,ұялы телефон) |
kozhambekova_akmaral05@mail.ru 87053724281 |
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2В Ауа.Жану реакциясы(2с) Күні: Сынып: 7 сынып |
Мектеп: Шымкент қаласы №37Фуркат атындағы жалпы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Кожамбекова Акмарал Сапаралиевна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: The theme of the lesson:
|
7.2В Ауа.Ауаның құрамы Air.Composition of the air №6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы» |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары During the lesson, the goal to achieve
Ойлау дағдылары Білу,түсіну,қолдану |
7.3.1.1 -ауа құрамын білу; 7.3.1.2 -заттардың жану кезінде ауаның құрамына кіретін оттектің жұмсалатындығын білу; 7.3.1.3 -атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты Lesson objectives:
|
Барлық оқушы: Ауа құрамын біледі Басым көпшілігі: Заттардың жану кезінде оттектің жұмсалатындығын біледі және ауаның қанша бөлігі оттектен құралатынын біледі Кейбір оқушы: Атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсінеді және қорғау шараларын ұсынады |
|
|
Бағалау критерийі Еvaluation сriteria |
Ауаның құрамындағы газдарды біледі Заттардың жану кезіндеа уаның құрамындағы оттегінің жұмсалатындығын анықтай алады Атмосфералық ауаның ластану жолдарын біледі және қорғаудың маңызын түсінеді |
|
|
Тілдік мақсаттар Language objectives: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин сөздер: “инертті”, “ атмосфера”, “оксидтер”, “циклон”, “аппарат”“концентрация ”“процес”“реакция” Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:Ауның 1/5 бөлігі --------- тұрады.Ауа -------- қоспасы |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау,іздену,жауапкершілік қабілеттерін арттыру |
|
|
Пәнаралық байланыс Interdisciplinary communication |
География 7.3.2.1 «Атмосфера құрамын сипаттайды» |
|
|
Алдыңғы білім Previous education |
Жаратылыстану 5.2.4.1"Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау" |
|
Сабақ барысы Move of the lesson:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7минут
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 3минут Үйге тапсырма Hometask
|
Ұйымдастыру Organizational moment Топқа біріктіру Үй тапсырмасын пысықтау үшін оқушылардың зейінін шоғырландыруға арналған«Кейіпкерге сипаттама»әдісі арқылы жүргіземін Тапсырма: Берілген атомның сипаттамасы бойынша (протон,нейтрон,электрон) қай элемент екенін оқушылар анықтап қазақша,ағылшынша атайды Мысалы 11 протон,11электрон,12нейтрон қай атом? натрий, sodium Дескриптор -атомды анықтайды -атомды ағылшынша атайды -Химиялық формуласын жазады Қалыптастырушы бағалау Мадақтау Жаңа материалды оқыту Ой қозғау. Ауа құрамын таблица да қандай газдар болады?Білетін болсақ азақша ағылшынша айтып көрейік Оттек-oxygen Азот-nitrogen Көмірқышқыл газы-carbon dioxide Су буы-water vapor Қалыптастырушы бағалау мадақтау Ақпаратпен жұмыс жасау дағдысын дамыту және пән мазмұнын меңгеру,ойлау және осы пәнде қолданылатын ұғымдармен жұмыс істеу қабілеттерін арттыруға арналған мына тапсырманы ұсынамын 1-тапсырма Оқулықтағы мәтінді оқып, кестені толтырыңыз Топтық жұмыс Ауаның құрамын сипаттап жазыңыз
Дескриптор - ауаның құрамын жазады -ауаның көлемдік мөлшерін жазады -тұрақты ,кездейсоқ газдарды жазады Қалыптастырушы бағалау Сен маған ,мен саған Оқушылардың танымдық қызығушылығын арттыру мақсатында, зерттеу дағдысын дамыту үшін зертханалық тәжірибені демонстрациялаймын.Қауіпсіздік ережесін еске түсіреді 2 –тапсырма Эксперимент әдісі Демонстрация (Көрсетілім) Мақсаты:Ауаның құрамындағы оттектің мөлшерлік құрамын анықтау Тапсырма: ауаның құрамындағы оттектің мөлшерлік құрамын анықта Құрал жабдықтар: балауыз шам,сынауық,химиялық стакан,сызғыш,сіріңке,шыны ыдыс(петри чашка) Тәжірибе Шыны ыдысқа су құйып,ішіне химиялық стакан төңкеріп орнатып судың деңгейін есептейміз.Балауыз шамды жағып стаканның ішіне орнатамыз,шам өшкен соң стаканның ішіндегі судың қаншалықты көтерілгенін есептейміз не себепті судың деңгейі көтерілді. Қорытынды
Дескриптор -Тәжірибені бақылап судың деңгейі артқанан айтады - Тәжірибені бақылап судың деңгейі қаншалақты көтерілгенін айтады - Тәжірибені бақылап судың деңгейінің не себепті1 /5 бөлігіне артқанын айтады Қалыптастырушы бағалауАуызша мадақтау 3-тапсырма Видео ролик көріп,қосымша мәліметтерді пайдаланып кестені толтырыңыз Атмосфералық ауаны ластаушылар мен атмосфера тазалығын сақтау жолдарын жазыңыз
Дескриптор - атмосфералық ауаның ластану жолын жазады -атмосфералық ауаның ластану жолдары мен атмосфера тазалығын сақтау жолдарын жазаады -атмосфералық ауаның ластану жолдары мен атмосфера тазалығын сақтау жолдарын жазып,өз қсынысын айтады Жауаптарын оқиды Қалыптастырушы бағалау Басбармақ
Кері байланыс: +, -, қызықты әдісі
Эссе жазу «Атмосфералық ауаны қорғау шаралары » |
Мозайка (сурет қиындылары) Таблица ХЭПЖ
Таблица
Демонстрацияға қажетті құрал жабдықтар
Таблица
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Оқушылардың сабақ барысында кестедегі тапсырманы қалай орындай алатындығын бақылау арқылы бағалау жүреді.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сараланған оқу мақсатына сәйкес кейбір оқушы мақсатына негізделген тапсырма беремін |
Әрбір тапсырмаға кері байланыс жасап отырамын |
Қауіпсіздік техникасынң ережелерін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? неліктен?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
шағым қалдыра аласыз













