|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов атындағы |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Масатбаева А |
|||||
|
Күні: |
23.01.24ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «В» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ. Есептер шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, түрлі есептер шығару. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығарып үйренеді
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту Кері байланыс |
Амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ортақ нәрсені тап» ойын жаттығуы. Ойын шарты: жүргізуші допты шеңбер бойымен «Барлығымызға не ортақ, бәрімізді не біріктіретіні туралы ойлаңыз» деген сөздермен береді. Топқа бөлу. Сандар арқылы «Бірліктер» тобы «Ондықтар» тобы «Жүздіктер» тобы Өткенді пысықтау «Тау шыңы» әдісі 20 мен 30 қосындысы 90 мен 60 айырмасы 8 бен 0-дің қосындысы 9 бен 9-дың айырмасы Қосудың компоненттерін ата Азайтудың компонеттерін ата 1 дм қанша см бар? Есеп неше бөліктен тұрады? Кг ненің өлшем бірлігі? Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата? Жаңа тақырып «Сиқырлы суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу Сұрақ-жауап 1.Есеп дегеніміз не? 2.Есеп қандай бөліктерден тұрады? Оқулықпен жұмыс. ҰЖ № 1 тапсырма Есептің шартынан бізге не белгілі? Есепт не белгісіз? Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).
Шешуі: 5+3=8 (м) Жауабы: 8 мектеп Жұптық жұмыс №2 тапсырма Амалдардың белгісіз компоненттерін ата және жаз. Досыңнан тексеруін сұра. 6 + 3= 9 10 –1= 9 10 – 6 = 4 5+ 5 = 10 60+ 20 = 80 90 –80= 10 8 +1 = 9 80 –50= 30 90– 10 = 80 Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі І-топ Берілген суреттер бойынша есептің шарты құр.Шешуі мен жауабын жаз.Сұлбасын сыз. ІІ-топ Өлшеу құралдарын ата. Шамалардың өлшем бірліктерін ата. Мысалдар келтір. ІІІ-топ Саяхаттан оралған балалар фотосуреттерге арнап жақтау дайындамақшы болды. Бір жақтауға неше сантиметр тақтайша керек? 20см
10см
Сергіту сәті Миды жаттықтырайық Дәптермен жұмыс Дәптердегі №1тапсырманы орындайды «Сұрақ-жауап» әдісі Бүгін сабақта не білдік? Не үйрендік? Не білгің келеді? Саған қызықты болған тапсырма. «Бәйтерек" әдісі
|
Допты алған әрбір қатысушы бәріне ортақ бір белгіні атайды. Мысалы:сынып ортақ,мұғалім ортақ т.б. Балалар өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады. Шартын құрып, шешуін табады Белгісіз сандарды табады. Жұптық жұмыс орындайды Топтық тапсырмаларды орындайды. Сергіту жаттығуын жасайды. Есепті шығарады Өз бетінше жұмыс жасайды
|
Балаларды мадақтау
Дескриптор: Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. ҚБ:Жұлдызша тарату Дескрипторы: Таңдаған әріпті атап, сол әріптен басталатын суретке апарып әріпті жабыстырады. Дескриптор: 1.Есептің шартынан бізге не белгілі екенін табады. 2.Есепті не белгісіз екенін табады. 3.Сандардың қосындысын табу үшін қосу амалын қолданатынын біледі. ҚБ:Жұлдызша тарату Дескриптор: Амалдардың белгісіз компоненттерін атайды және жазады. Жұбының жұмысын тексереді ҚБ:Жұлдызша тарату Дескрипторы: 1.Есептің шартын құрады. 2.Шешуі мен жауабын жазады. 3.Сұлбасын сызады. Дескрипторы. 1.Өлшеу құралдарын атайды. 2.Өлшем бірліктерін атайды. 3.Мысалдар келтіреді. Дескриптор: Фотосуреттерге арнап жақтау дайындайды. Бір жақтауға неше сантиметр тақтайша керек екенін табады. ҚБ:Жұлдызша тарату . Дескрипторы: Есептерді шығарады.Өз бетінше жұмыс жасайды.
|
Оқулық
Карточка Үлестірмелі материалдар слайд Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№73 сабақ. Есептер шығару
№73 сабақ. Есептер шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов атындағы |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Масатбаева А |
|||||
|
Күні: |
23.01.24ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «В» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ. Есептер шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, түрлі есептер шығару. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығарып үйренеді
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту Кері байланыс |
Амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ортақ нәрсені тап» ойын жаттығуы. Ойын шарты: жүргізуші допты шеңбер бойымен «Барлығымызға не ортақ, бәрімізді не біріктіретіні туралы ойлаңыз» деген сөздермен береді. Топқа бөлу. Сандар арқылы «Бірліктер» тобы «Ондықтар» тобы «Жүздіктер» тобы Өткенді пысықтау «Тау шыңы» әдісі 20 мен 30 қосындысы 90 мен 60 айырмасы 8 бен 0-дің қосындысы 9 бен 9-дың айырмасы Қосудың компоненттерін ата Азайтудың компонеттерін ата 1 дм қанша см бар? Есеп неше бөліктен тұрады? Кг ненің өлшем бірлігі? Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата? Жаңа тақырып «Сиқырлы суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу Сұрақ-жауап 1.Есеп дегеніміз не? 2.Есеп қандай бөліктерден тұрады? Оқулықпен жұмыс. ҰЖ № 1 тапсырма Есептің шартынан бізге не белгілі? Есепт не белгісіз? Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).
Шешуі: 5+3=8 (м) Жауабы: 8 мектеп Жұптық жұмыс №2 тапсырма Амалдардың белгісіз компоненттерін ата және жаз. Досыңнан тексеруін сұра. 6 + 3= 9 10 –1= 9 10 – 6 = 4 5+ 5 = 10 60+ 20 = 80 90 –80= 10 8 +1 = 9 80 –50= 30 90– 10 = 80 Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі І-топ Берілген суреттер бойынша есептің шарты құр.Шешуі мен жауабын жаз.Сұлбасын сыз. ІІ-топ Өлшеу құралдарын ата. Шамалардың өлшем бірліктерін ата. Мысалдар келтір. ІІІ-топ Саяхаттан оралған балалар фотосуреттерге арнап жақтау дайындамақшы болды. Бір жақтауға неше сантиметр тақтайша керек? 20см
10см
Сергіту сәті Миды жаттықтырайық Дәптермен жұмыс Дәптердегі №1тапсырманы орындайды «Сұрақ-жауап» әдісі Бүгін сабақта не білдік? Не үйрендік? Не білгің келеді? Саған қызықты болған тапсырма. «Бәйтерек" әдісі
|
Допты алған әрбір қатысушы бәріне ортақ бір белгіні атайды. Мысалы:сынып ортақ,мұғалім ортақ т.б. Балалар өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады. Шартын құрып, шешуін табады Белгісіз сандарды табады. Жұптық жұмыс орындайды Топтық тапсырмаларды орындайды. Сергіту жаттығуын жасайды. Есепті шығарады Өз бетінше жұмыс жасайды
|
Балаларды мадақтау
Дескриптор: Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. ҚБ:Жұлдызша тарату Дескрипторы: Таңдаған әріпті атап, сол әріптен басталатын суретке апарып әріпті жабыстырады. Дескриптор: 1.Есептің шартынан бізге не белгілі екенін табады. 2.Есепті не белгісіз екенін табады. 3.Сандардың қосындысын табу үшін қосу амалын қолданатынын біледі. ҚБ:Жұлдызша тарату Дескриптор: Амалдардың белгісіз компоненттерін атайды және жазады. Жұбының жұмысын тексереді ҚБ:Жұлдызша тарату Дескрипторы: 1.Есептің шартын құрады. 2.Шешуі мен жауабын жазады. 3.Сұлбасын сызады. Дескрипторы. 1.Өлшеу құралдарын атайды. 2.Өлшем бірліктерін атайды. 3.Мысалдар келтіреді. Дескриптор: Фотосуреттерге арнап жақтау дайындайды. Бір жақтауға неше сантиметр тақтайша керек екенін табады. ҚБ:Жұлдызша тарату . Дескрипторы: Есептерді шығарады.Өз бетінше жұмыс жасайды.
|
Оқулық
Карточка Үлестірмелі материалдар слайд Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















