|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
75:5 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.11. мынандай жағдайларда: 28*3, 269*2, 84:3; 538:2 екі / үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ:Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; «Қазына «іздеу» әдісі Балалардың қолына карталар беріледі. Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Таланттылар» 3 – топ «Үздіктер» 4 – топ «Жеңімпаздар» Балалар, өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Жарайсыңдар! Ендеше,өткен сабақ бойынша сендерге қызықты ойын дайындап келдім. Сұрақтарға жауап беруге дайынсыңдар ма? Үй тапсырмасын сұрау: «Сандықтар» әдісі(топтық жұмыс) әр топқа 4 есептен (платформалық жұмыс) Қалдықпен берілген есептерді дұрыс шығарады: 7:2=3,5 6:5=1,2 6:4=1,5 7:5=1,4 4:8=0,5 36:5=7,2 57:9=6,3 85:9=9,4 94:9=10,4 2:9=0,2 60:9=6,6 75:8=9,3 Жарайсыңдар! Балалар,бүгінгі сабақта біз кестеден тыс ауызша есептеуді жалғастырып, ойымызды ұшқыр ете түсеміз; Жаңа білім алауға дайынсыңдар ма? Сабақ мақсаты: мынандай жағдайларда: 28*3, 269*2, 84:3; 538:2 екі / үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды білетін боламыз; №1 есеп (жеке жұмыс) «Капитанға көмек» әдісі (топтық жұмыс) (капитанның жоғалып қалған заттарын табуға көмектеседі) Тиімді есептей отырып,жауабын айтыңдар: Қай өнер мұрасының қай ғасыр жәдіргері екенін табыңдар: 7*6*5=7*30=210 8*5*2=40*2=80 5*9*2= 10*9=90 8*4*5=8*20=160 4*6*5=4*30=120 5*9*6=30*9=270 Ежелгі тас мүсіндер: 120,160,270 Қазіргі заманғы металлдан жасалған мүсіндер: 90,80,210 № 2 есеп Мұғалімнің көмегімен түсіндіріле отырып шығарылады: 2) 36:12 өрнегінің мәнін тап. Ол үшін 12 санына көбейткенде 36 саны шығатындай сан таңдап ал. 2*12=24, 2 саны сәйкес келмейді. 3*12=36, яғни ізделінді сан-3. 36:12=3, өйткені 3*12=36.
№ 3 тапсырма (жеке жұмыс) «Бөтелкедегі сый» әдісі (бөтелкеде аралға апаратын картаның құпиясы бар, есепті шешу арқылы картаны алады) Бөліндінің мәнін таңдап алу тәсілімен өрнектің мәнін тап. 68:17=4 75:25=3 64:16=3 92:23=4 50:25=2 45:15=3 65:13=5 84:21=4 78:26=3 СЕРГІТУ СӘТІ №5 есеп жұптық жұмыс «Капитаннан тапсырма» әдісі (үлестірмелі материал) Сен мүсіндер бейнеленген фотосуреттерді альбомдарға орналастыруың керек. Тапсырманы орында. 68:7=9(5қалд.) 92:9=10(2қалд.) 35:4=8(3қалд.) 27:5=5(2қалд.) 18:4=4(2қалд.) 31:3=10(1қалд.) №6 есеп (топтық жұмыс) «Пазл әдісі» 4 бөлікке бөлінген картаны топтық жұмыс орындау арқылы жинайды; 6) Мүсін жасау үшін шеберге құралдар қажет. Қандай құралдар қажет екенін есептің мәтінінен білесің. 1 – топ А) Бір кескіш 19 теңге тұрады. 95 теңгеге неше кескіш сатып алуға болады? Ш:95:19=5 Ж: 5 кескіш. 2 – топ Ә) 20 ілмек үшін 580 теңге төленді. Осындай 9 ілмек үшін қанша ақша төлеу қажет? Ш:580:20*9=29*9=261 Ж: 261 теңге. 3 – топ Б) Циркуль 65 теңге тұрады. Бұл сызғыштан 13 есе қымбат. Бір циркуль мен бір сызғыш үшін қанша ақша төлеу қажет? Ш:65:13+65=5+65=70 Ж: 70 теңге. 4 – топ В) Бір ағаш кескіш 19 теңге, ал бір темір кескіш 76 теңге тұрады. Ағаш кескішке қарағанда темір кескіш неше есе қымбат? Ш:76:19=4 Ж: 4 есе қымбат. № 6 тапсырма (топтық жұмыс) «Қазынаны табу» әдісі Берліген гауһартастардың артында есептер болады; 60:15=4 78:13=6 54:18=3 98:14=7 980:14=70 600:15=40 780:13=60 540:18=30 540:180=3 980:140=7 600:150=40 780:130=6 Жарайыңдар балалар. Міне, біз өзіміз көздеген қазына аралына да жеттік! «Қазына аралы» әдісі арқылы кері байланыс береді. Үйге: 19 бет №10 есеп |
Амандасады Сабаққа дайындығын тексереді Топқа бөлінеді Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Қай ескерткіштің қай ғасыр жәдігері екенін айтады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 75:5 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу 3 сынып ашық сабақ
Тақырып бойынша 14 материал табылды
75:5 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу 3 сынып ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
75:5 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу
жоғары сападағы ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














