Мектеп
|
Ы.Ноғайбаев атындағы
№18
|
Бөлім
|
АТАҚТЫ
АДАМДАР
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Бидайбекова
С.Қ.
|
Күні:
|
6.03.2025ж
|
Сынып:3
«Б»
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатысушылар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
№75
Пулемётші батыр қыз.
Мәншүк.Сәду
Машақов.
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.3.1.1 мұғалім көмегімен
оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып,
жоспар құру
3.2.1.1шығарманы дауыстап
түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Шығарманы логикалық бөліктерге
бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құрады
Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп,
мәнерлеп, теріп оқиды
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың
басы
5
минут
|
Психологиялық
ахуал.
«Сен
мен үшін кімсің?»
Үй
тапсырмасы: «Зеңбірек
сұрақтар»
Жаңа
тақырыпты ашу: «Фантазерлар»
ойыны
Суреттерді пайдаланып сөйлем
құра.
Сабақтың тақырыбы: Пулемётші батыр қыз.
Сабақтың
мақсаты: Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы
логикалық
бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып жоспар құратын
боламыз.
«Біртұтас тәрбие» тәрбие
бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен
бастап, сабақтың әрбір кезеңінде
жүргіземін
Құндылық: тәуелсіздік
және отаншылдық
тарихи және мәдени мұраны
зерттеуге қызығушылық таныту;
қоршаған ортаға қамқорлық
жасау
|
Психологиялық тренингке
қатысады.
Тақтадағы суреттерді
пайдаланып тақырыптыы шығарады.
|
«Жұлдыз»

|
АКТ
тақта
Презентация,үлестірмелі
парақтар,интернет ресурс
|
Сабақтың ортасы 15
мин
|
ҚБ 1,2
тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану
Ұжыммен жұмыс. «Ілесіп көр»
әдісімен өлеңді оқы.
Түсініп оқы және дәптеріңе
жазып ал.
Белгілі
ақын Сәду Машақовтың Мәншүк туралы өлеңін түсініп,дұрыс оқы.Шапшаң
және мәнерлеп оқуға жаттық.
-Мәншүктің пулеметші екенін
неден аңғардың?
Топтық жұмыс.
«Жоспарла»
«Су-ли-фа» әдісімен топтық
тапсырманы бөліп алады.
1-топқа

2—топқа

3-топқа

ЕББҚ ететін (ойлау
деңгейі төмен ) балаға тапсырма -Өлеңді
оқиды
|
--
Мәтінді
оқиды.
-
Сұрақ қойып, жауап
береді.
|
Бағалау
критерийі
Шығарманы дауыстап
түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды
Дескриптор:
-өлеңді түсініп оқиды;3
балл
-кейіпкері туралы
әңгімелейді;2 балл
.
|
АКТ
тақта
Презентация,үлестірмелі
парақтар,интернет ресурс
|
5
мин
|
Сергіту
сәтінде
|
Балалар бірге
орындайды
|
Жарайсыңдар
|
|
15
мин
|
ҚБ 3
тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану
Жұптық
жұмыс
Мәншүк Мәметовамен жақын
танысып көрейік.Ол үшін тақтаға назар
аударыңдар.
https://www.youtube.com/watch?v=F5mq7rKZHMQ
Жұптық жұмыс: «Ол
қандай?»

ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі
жоғары ) балаға тапсырма Сұрақтарға жауап
береді
|
Тапсырманы талқылап,
сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді.
|
Бағалау
критерийі
Шығарманың мазмұнына сәйкес
түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба
түрінде береді

Дескриптор: Жұптасып кейіпкерді өлең
мазмұны бойынша сипаттайды.5 балл

|
АКТ
тақта
Презентация,үлестірмелі
парақтар,интернет ресурс
|
Сабақтың
соңы
5 мин
|
Кері байланыс: «Пулемет
сұрақтары»
Сабақты
тақырыбы
Сабақтың
мақсаты
Қандай шығармамен
таныстыңдар?
Әлия
кім?
Сабақ ұнады
ма?
Рефлексия:
«Жұлдыз»
Үйге тапсырма:Өлеңді
мәнерлеп оқуға дайындал
|
Кері байланыс
жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып
алады.
|
ҚБ
қойылады.

|
|