|
Білім беру ұйымының атауы |
№372 бастауш мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тулепова Актолкын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.11.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «б» сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ. Кері есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығаруды үйренеді, кері есептермен танысады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жолға дайындық» ойыны Суреттердің ішінен саяхатқа қажетті заттарды теріп алып чемоданға салады Өткенді пысықтау «Жұлдызқұрт» әдісі Сандарды тура және кері санау жүйесімен жұлдызқұртқа жазып шығу Жаңа тақырып №1 тапсырма. Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық? Жолқапшыққа қарағанда шабаданның нешеуі кем? Есеп құрастыр. Ж Шешуі:8–5=3 (д.) Жауабы: 3 дана артық. Ережемен жұмыс
Топтық жұмыс 2-тапсырма а) 7 жолқапшық және 5 шабадан тұр. Шабаданғақарағанда жолқапшықтың нешеуі артық? а) Шешуі: 7–5=2 Жауабы: 2 шабадан артық
ә) 7 жолқапшық және одан 2-еуі
кем шабадан тұр? ә) Шешуі: 7 – 2=5 Жауабы: 5 шабадан б) 5 шабадан және одан 2-еуі
артық жолқапшық тұр? б) Шешуі: 5+2=7 Жауабы: 7 жолқапшық Бұлар қандай есептер? (Кері есептер) ЕБҚ Ауызша есепте
ЕҚБ Ауызша есепте
Дәптермен жұмыс Есеп құрастыр және шығар Чемодан - 9 Жолқапшық – 6 нешеуі артық Шешуі: 9-6=3 Жауабы: 3-еуі артық. «Нейрожаттығу» әдісі ФС тапсырмасы 3-тапсырма Әр отбасы жүгінің жалпы массасын есепте. Салыстыр. 3кг+2кг+5кг+10кг+10кг=30кг (1 отбасы) 5кг+5кг+20кг+20кг+10кг=60кг (2 отбасы) 30кг<60кг Жұптық жұмыс 4-тапсырма 70 – 30=40 90 – 20=70 10 + 80=90 70 – 70=0 90 – 30=60 70 + 20=90 60 + 10=70 80 – 80=0 80 – 20=60 80 + 20=100 50 + 50=100 40 + 40=80 ҚЖ: Математикалық диктант Он, жиырма, сегіз, қырық, он бес, сексен.
|
Ойын ойнайды Ондықтармен санайды Тапсырманы орындайды Ережені жаттайды ТОптық жұмыс жасайды Есептерді шығарады Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Ауызша есептейді Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Тапсырманы орындайды Есептеу жүргізеді Математика лық диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ондықтарды тура және кері жазады Сандарды ретімен санауды біледі Дескриптор: Нешеуі артық? Нешеуі кем? сұрақтарына жауап іздейді. Айырмалық салыстыруға берілген есептерді шығаруды үйренеді.
Дескриптор: Есептерді шығарады және олардың кері есептер екенін анықтайды. Әр есепке сәйкесқысқаша жазылуын таңдайды 1-топ: Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық екенін табады 2-топ: Неше шабадан тұрғанын табады 3-топ: Неше жолқапшық тұрғанын табады
Керемет!
Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сұлбаға қарап есеп құрастырады Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
№372 бастауш
мектебі
Пәні:
Математика
Бөлім:
Саяхат
Педагогтің
аты-жөні:
Тулепова
Актолкын
Күні:
23.11.2023ж
Сынып:
1 «б»
сынып
Сабақтың
тақырыбы:
№76 сабақ. Кері
есептер
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
1.5.1.4 санды
бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген
есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және
шығару
Сабақтың
мақсаты
Есептер шығаруды
үйренеді, кері есептермен
танысады
Құндылықтар:
Талап:
ізденімпаз,жасампаз ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру « Жолға дайындық»
ойыны Суреттердің ішінен саяхатқа
қажетті заттарды теріп алып чемоданға
салады Өткенді
пысықтау «Жұлдызқұрт»
әдісі Сандарды тура және кері санау
жүйесімен жұлдызқұртқа жазып
шығу Жаңа
тақырып №1
тапсырма. Шабаданға қарағанда
жолқапшықтың нешеуі артық? Жолқапшыққа қарағанда
шабаданның нешеуі кем? Есеп
құрастыр. Ж Шешуі:8–5=3
(д.) Жауабы: 3 дана
артық. Ережемен
жұмыс
Топтық
жұмыс 2-тапсырма
а) 7 жолқапшық және 5 шабадан
тұр. Шабаданғақарағанда жолқапшықтың нешеуі
артық?
а)
Шешуі:
7–5=2
Жауабы: 2 шабадан
артық
ә) 7 жолқапшық және одан 2-еуі
кем шабадан тұр?
ә)
Шешуі:
7 –
2=5
Жауабы: 5
шабадан б) 5 шабадан және одан 2-еуі
артық жолқапшық тұр? б)
Шешуі: 5+2=7 Жауабы: 7
жолқапшық Бұлар қандай есептер? (Кері
есептер) ЕБҚ Ауызша
есепте
ЕҚБ Ауызша
есепте
Дәптермен
жұмыс Есеп құрастыр және
шығар Чемодан -
9 Жолқапшық – 6 нешеуі
артық Шешуі: 9-6=3 Жауабы: 3-еуі
артық. «Нейрожаттығу»
әдісі ФС
тапсырмасы 3-тапсырма Әр отбасы жүгінің жалпы
массасын есепте. Салыстыр. 3кг+2кг+5кг+10кг+10кг=30кг (1
отбасы) 5кг+5кг+20кг+20кг+10кг=60кг (2
отбасы) 30кг<60кг Жұптық
жұмыс 4-тапсырма 70 –
30=40 90 –
20=70 10 +
80=90 70 –
70=0 90 –
30=60 70 +
20=90 60 +
10=70 80 –
80=0 80 –
20=60 80 +
20=100 50 +
50=100 40 +
40=80 ҚЖ: Математикалық
диктант Он, жиырма, сегіз, қырық, он
бес, сексен. Ойын
ойнайды Ондықтармен
санайды Тапсырманы
орындайды Ережені
жаттайды ТОптық жұмыс
жасайды Есептерді
шығарады Есепті
шығарады Жеке жұмыс
жасайды Ауызша
есептейді Дәптермен жұмыс
жасайды Жаттығулар
жасайды Тапсырманы
орындайды Есептеу
жүргізеді Математика лық диктант
жазады
Кері байланыс
жасайды
Дескриптор: Ондықтарды тура және кері
жазады Сандарды ретімен санауды
біледі Дескриптор: Нешеуі
артық? Нешеуі кем? сұрақтарына жауап
іздейді. Айырмалық салыстыруға берілген
есептерді шығаруды
үйренеді.
Дескриптор: Есептерді шығарады және
олардың кері есептер екенін
анықтайды. Әр есепке сәйкесқысқаша
жазылуын таңдайды 1-топ: Шабаданға қарағанда
жолқапшықтың нешеуі артық екенін
табады 2-топ: Неше шабадан тұрғанын
табады 3-топ: Неше жолқапшық тұрғанын
табады
Керемет!
Тамаша
жұмыс! Дескриптор: Сұлбаға қарап есеп
құрастырады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















