|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 77- сабақ. Не үйрендім? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен тақырыптарды қорытындылайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Өтілген тақырыптардан өзі қалаған тақырыбының мазмұнын айту
Жаңа тақырып 1-тапсырма. Берілген үзінді қай өлеңнен алынған? Дос қылмаймын қоянжүрек әркімді, Шақырамын Алпамысты, Тарғынды. А.Айт күндері Б.Ертегі оқыған соң ... В.Киіз басу
2-тапсырма. Қазақ халқының салт-дәстүрі жайында оқыған мәтіндеріңе сүйене отырып, сызба бойынша жауап бер САлт-дәстүр
ФС тапсырмасы 3-тапсырма. Бата-өлеңді жатқа айтып бер.
4-тапсырма. Үзінділер қай мәтіннен? Тақырыбын астына жаз.
5-тапсырма. Бөлімнен қазақтың қандай салт-дәстүрлерімен таныстың? Сызбаны толықтырып жаз. Сарқыт...
6-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жаз. Бұл қай өлеңнен үзінді? Авторы кім? ... келді – жыл басы. Қуанышқа бөлейді, Көңілдерді көл ете. ... тойын тойлаймыз, Қызығына тоймаймыз. Жылтырады жақұттай Жоталардың жылғасы. ... – пейіл, береке, ... – мейір, мереке.
7-тапсырма. «Мақал-мәтелді жалғастыр» ойыны.
8-тапсырма. Берілген өлеңдерде қандай салт-дәстүр жайлы айтылады? Салыстыр. Ортақ қасиеті қандай? Енші беру Ортақ белгі Сарқыт
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Дұрыс жауапты белгілейді
Сызбаны толтырады
Бата айтады
Кестені толтырады
Сызбаны толтырады
Тапсырманы орындайды
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Әдебиеттік оқу
Алматымектеп Бөлім: САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ
ӘДЕБИЕТІ Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2сынып Сабақтың
тақырыбы: № 77-
сабақ. Не
үйрендім? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін
тірек сөздерді пайдалана отырып
жеткізу 2.1.1.1 – шығарманың мазмұны
бойыншасұрақтарға жауап беру Сабақтың
мақсаты Өткен тақырыптарды
қорытындылайды Құндылықтар ҰЛТТЫҚ
МҮДДЕ: Ұлттық мирасты, мәдениетті
дәріптейді Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 22минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту Өткенді
пысықтау Өтілген тақырыптардан өзі
қалаған тақырыбының мазмұнын
айту Жаңа
тақырып 1-тапсырма. Берілген үзінді қай өлеңнен
алынған? Дос қылмаймын қоянжүрек
әркімді, Шақырамын Алпамысты,
Тарғынды. А.Айт
күндері Б.Ертегі оқыған соң
... В.Киіз
басу 2-тапсырма. Қазақ халқының салт-дәстүрі
жайында оқыған мәтіндеріңе сүйене
отырып, сызба бойынша жауап
бер САлт-дәстүр ФС
тапсырмасы 3-тапсырма. Бата-өлеңді жатқа айтып
бер. 4-тапсырма. Үзінділер қай мәтіннен?
Тақырыбын астына жаз. Бұрынғы
заманда қазақ
түгелімен көшпелі еді...
Қазір олай көшіп
жүру сиреді. Сәске
түс. Желсіз
тынық ыстық.
Азғана мал
ауылдың қорасында
көлеңке сайын
топтанып, көбі салған
түтінге ықтасындап
тұр… Бірнеше ер баласы бар
ата-ана олар
аяқтанған соң,
бөлек шығарып, өз алдына үй
етеді. 5-тапсырма. Бөлімнен қазақтың қандай
салт-дәстүрлерімен таныстың? Сызбаны толықтырып
жаз. Сарқыт... 6-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті
сөзді қойып жаз. Бұл қай өлеңнен үзінді?
Авторы кім? ... келді – жыл
басы. Қуанышқа
бөлейді, Көңілдерді көл
ете. ... тойын
тойлаймыз, Қызығына
тоймаймыз. Жылтырады
жақұттай Жоталардың
жылғасы. ... – пейіл,
береке, ... – мейір,
мереке. 7-тапсырма. «Мақал-мәтелді жалғастыр»
ойыны. Жаңбырмен жер
көгерер Құтты қонақ
келсе Орамал тонға жарамаса
да Қонағыңның алтынын
алма 8-тапсырма. Берілген өлеңдерде қандай
салт-дәстүр жайлы айтылады? Салыстыр.
Ортақ қасиеті қандай? Енші беру Ортақ белгі
Сарқыт Сабаққа дайындық жасап, жақсы
тілектер тілейді. Үй тапсырмасын
тексертеді Дұрыс жауапты
белгілейді Сызбаны
толтырады Бата
айтады Кестені
толтырады Сызбаны
толтырады Тапсырманы
орындайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















