Материалдар / 78+22, 100-22 түріндегі жазбаша қосу мен азайту
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

78+22, 100-22 түріндегі жазбаша қосу мен азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Менің мақсатым оқушыларға екі таңбалы сандарды баған түрінде жазып және сәйкес шығару алгаритімін пайдаланып, қосуды, азайтуды орындау. 2) Оқушыларды тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке тәрбиелеу 3) Ақыл- ойын, ой- өрісін, шығармашылық қабілеттерін дамыту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Желтоқсан 2017
342
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ашық сабақ. Математика 2 «в» сынып

Сабақтың тақырыбы: 78+22, 100-22 түріндегі жазбаша қосу мен азайту.

Сабақтың мақсаты: 1) Екі таңбалы сандарды баған түрінде жазып және сәйкес шығару алгаритімін пайдаланып, қосуды, азайтуды орындау.

2) Оқушыларды тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке тәрбиелеу

3) Ақыл- ойын, ой- өрісін, шығармашылық қабілеттерін дамыту

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Сабақтың әдісі: көрсету, түсіндіру, сұрақ- жауап ойын

Сабақтың көрнекілігі слайдтар, қима қағаздар.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылар, назарымызды сабаққа аударып, құрал- жабдықтарымызды реттейміз.

Қызығушылықты ояту:

Білімнің тұңғиығы бойлайтұғын

Оқысаң жалықтыра қоймайтұғын

Ғылымдар патшасы боп дараланып

Математика – қызықты тоймайтұғын

Олай болса біз бүгінгі сабағымызда «Білім теңізінде» жүзе отырып , математика еліне саяхат жасаймыз.Математика деген сөзді оқығанда көз алдарыңа не елестеп , қандай ой келеді?

-Ғылым оқулық , есеп , сандар , цифрлар ,қосу , азайту , « Математика» деген ғажайып елді аралау үшін білімімізді ортаға салайық. Сол елдегі олжаға жету үшін жолдағы аралдардағы кедергілерден өтуіміз керек .

2 . Үй тапсырмасын сұрау

  • Бізге теңізде жүзу үшін не қажет?

  • Кеме

  • Егер үй тапсырмасын дұрыс оқысаңдар кеме дайын болады.

Үй тапсырмасы N6

Сандарды кему ретімен жазу :

98,89,87,78,64,52,46,25,

91,84,71,48,32,23,19,17.


3 Жаңа сабақ :

Біз кемемен теңізге жүзіп келеміз.

Аралға тез жету үшін «Балық аулау» ойынын ойнаймыз.

Тірек білімді еске түсіру:

10-5 5+5 6+4 10-4 7+3 10-7


Мінеки «Сандар аралына» келіп жеттік .

Бұл аралда біз екі таңбалы сандарды жазбаша қосу мен азайтуды үйренеміз.Мына кестедегі сандардың жазылуы туралы не айтуға болады ?


Жүздіктер

Ондықтар

Бірліктер


7

8


2

2


Жүздіктер

Ондықтар

Бірліктер

1

0

0


2

2


78 100

22 22

100 78


Дәптерге жазғызу

  • Қане балалар енді келесі аялдамаға аялдайық. «Өрнектер аралы» Балалар сендердің «Сандар» аралында не үйренгендеріңді тексеруге тапсырмалар орындайық .

47+53 54+46 29-71 38+62 55+45 41+59

100-47 100-54 100-71 100-38 100-45 100-59



«Есептер аралы» N5

ШShape8 Shape7 Shape6 ынжыр табанды трактор – 9

Доңғалақты трактор - ? 4 А

Ш : 9+4=13

ЖShape10 : 13 доңғалақты трактор

ӘShape12 Shape11 ) Шынжыр табанды трактор – 9

Доңғалақты трактор - ? 4 А

Ш : 9+4 =13

13+9=22 Ж : 22 трактор

«Демалыс аралы» сергіту сәті

Тік тұрам да қос қолмен

Таянамын бүйірде

Топылдатып аяқты ,

Шапалақтап қолымды

Басымды мен шұлғимын

Құс қанатша қолымды

Екі жаққа жаямын

Бір отырып , бір тұрып

Орнымды мен табамын

Әдемі етіп жазамын

«Сан жұмбақтар аралы»

1 – деңгей : Мысалды сызық арқылы жауабымен қос :

А) 8+6 14 9 13-8

14-5 5 18 9+9


Ә) 9+8 12 4 7+5

12-6 17 6 11-7


2 –деңгей : Өрнектерді жаз , мәнін тап .

А ) 13+9=22 7 және 8 сандарының қосындысынан 3 – ті азайт.

Ә )16 және 9 сандарының айырмасына 4 – ті қос.

3 – деңгей : Есепті оқы , шығар :

  1. Бір үйде 90 пәтер , ал келесі үйдегі пәтерлердің 10 – ы артық . Екі үйде барлығы неше пәтер бар ?

Ә ) Жоғары сөреде 6 , ал төменгі сөреде 7 кітап бар еді . 4 кітап алынды . Екі сөреде неше кітап қалды ?


4 – деңгей : Сабақты бекіту

«Олжа аралы»

Бүгінгі сабағымызда не үйрендік , не білдік ?

5 – деңгей : Бағалау

6 – деңгей : Үй тапсырмасы N 6 138 - бет





















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!