|
Бөлім: |
Менің мектебім/ Жануарлар |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
16.10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 2. 2. 2 жабайы және үй жануарларын ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Салыстыру арқылы жабайы және үй жануарларын айырмашылығын анықтайды; Үй жануарларының пайдасы, оларға күтім жасау туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан – тәуелсіздік және отаншылдық айы; 3-апта дәйексөзі: «Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Ақылды баламыз, Оқып білім аламыз! Жаңа Қазақ елінің , Көшбасшысы боламыз! Өткен тақырыпты еске түсіру, жаңа тақырыпты жариялау «Топтастыру» әдісі арқылы жүреді. -Берілген суреттерді екі бөлікке топтастырыңдар. -1-топқа нені топтастырдыңдар? -2-топта нелер бар? -Олай болса бүгінгі сабағымызда үй және жабайы жануарлар тақырыбын қарастыратын боламыз. |
Өлең жолдарын қайталап оқиды. Суреттерді топтасты-рады. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. |
Суреттерді дұрыс топтастырып, сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыру, «Үш шапалақ» әдісімен бағалау.
|
Үй және жабайы жануарлар суреттері |
||
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. жабайы жануарлар, үй жануарлары, төрт түлік мал, төл. Ә) «Кел, ойланайық». - Суреттерді салыстыр .
Б) Білгенің жөн. Мәтінді оқып, түсіндіреді.
В) Салыстыр. Екі жануарды салыстыр. Қандай ұқсастық байқадың? Айырмашылығы
неде? Сергіту сәтінде «Қошақаным» әнін айтқызу. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады. А) Қызықты мәлімет. Ит туралы бейнежазба көрсетіп, түсіндіру қажет.
ЕББҚ оқушы Төрт түлік төлдерінің бірінің суретін салады Ә) Зерттеу. Үй жануарлары қайда тұрады? Адамдар үй жануарларын қалай күтіп-баптайды? Зерттеп біл. Б) Орындау. - Үй жануарлары қандай пайда
әкеледі? В) Қызықты мәлімет.
Г) Бақылау. Үй жануарларының тіршілігіне назар аударыңдар. Бақылаңдар. Олардың қимылдарын бейнетаспаға түсіріңдер. Әр үй жануарының тұрағын тап.
ҚБ тапсырма: |
Сөздіктің мағынасын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді. Ән айтады. Тапсырма орындайды. Зерттеулер жасайды Үй жануарлары қандай пайда әкелетінін анықтайды
|
Дескриптор: Жануарларды сипаттап, ит пен қасқырды салыстырады -3 шапалақ; Жануарларды сипаттап, ит пен қасқырды салыстыруда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Жануарларды сипаттауда, ит пен қасқырды салыстыруда қиналады -1 шапалақ;
Үй жануарларының тұрағын анықтап, күтімі туралы әңгімелейді -3 шапалақ; Үй жануарларының тұрағын анықтап, күтімі туралы әңгімелеуде көмек қажет етеді-2 шапалақ; Үй жануарларының тұрағын анықтауда, күтімі туралы әңгімелеуде қиналады -1 шапалақ;
|
Жараты-лыстану оқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 24- бет |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісімен |
Тиісті алма суретін жабыстырады. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 саб жаратылыс.docx
7 саб жаратылыс.docx
|
Бөлім: |
Менің мектебім/ Жануарлар |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
16.10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 2. 2. 2 жабайы және үй жануарларын ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Салыстыру арқылы жабайы және үй жануарларын айырмашылығын анықтайды; Үй жануарларының пайдасы, оларға күтім жасау туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан – тәуелсіздік және отаншылдық айы; 3-апта дәйексөзі: «Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Ақылды баламыз, Оқып білім аламыз! Жаңа Қазақ елінің , Көшбасшысы боламыз! Өткен тақырыпты еске түсіру, жаңа тақырыпты жариялау «Топтастыру» әдісі арқылы жүреді. -Берілген суреттерді екі бөлікке топтастырыңдар. -1-топқа нені топтастырдыңдар? -2-топта нелер бар? -Олай болса бүгінгі сабағымызда үй және жабайы жануарлар тақырыбын қарастыратын боламыз. |
Өлең жолдарын қайталап оқиды. Суреттерді топтасты-рады. Сұрақтарға жауап береді. Тақырып ашады. |
Суреттерді дұрыс топтастырып, сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, жауабын толықтыру, «Үш шапалақ» әдісімен бағалау.
|
Үй және жабайы жануарлар суреттері |
||
|
Сабақтың ортасы 23 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. жабайы жануарлар, үй жануарлары, төрт түлік мал, төл. Ә) «Кел, ойланайық». - Суреттерді салыстыр .
Б) Білгенің жөн. Мәтінді оқып, түсіндіреді.
В) Салыстыр. Екі жануарды салыстыр. Қандай ұқсастық байқадың? Айырмашылығы
неде? Сергіту сәтінде «Қошақаным» әнін айтқызу. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады. А) Қызықты мәлімет. Ит туралы бейнежазба көрсетіп, түсіндіру қажет.
ЕББҚ оқушы Төрт түлік төлдерінің бірінің суретін салады Ә) Зерттеу. Үй жануарлары қайда тұрады? Адамдар үй жануарларын қалай күтіп-баптайды? Зерттеп біл. Б) Орындау. - Үй жануарлары қандай пайда
әкеледі? В) Қызықты мәлімет.
Г) Бақылау. Үй жануарларының тіршілігіне назар аударыңдар. Бақылаңдар. Олардың қимылдарын бейнетаспаға түсіріңдер. Әр үй жануарының тұрағын тап.
ҚБ тапсырма: |
Сөздіктің мағынасын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді. Ән айтады. Тапсырма орындайды. Зерттеулер жасайды Үй жануарлары қандай пайда әкелетінін анықтайды
|
Дескриптор: Жануарларды сипаттап, ит пен қасқырды салыстырады -3 шапалақ; Жануарларды сипаттап, ит пен қасқырды салыстыруда көмек қажет етеді-2 шапалақ; Жануарларды сипаттауда, ит пен қасқырды салыстыруда қиналады -1 шапалақ;
Үй жануарларының тұрағын анықтап, күтімі туралы әңгімелейді -3 шапалақ; Үй жануарларының тұрағын анықтап, күтімі туралы әңгімелеуде көмек қажет етеді-2 шапалақ; Үй жануарларының тұрағын анықтауда, күтімі туралы әңгімелеуде қиналады -1 шапалақ;
|
Жараты-лыстану оқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 24- бет |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісімен |
Тиісті алма суретін жабыстырады. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз




















