Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
7 санына көбейту және бөлу кестесі.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Математика |
|||||
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
16.10.2024 |
|||||
Сынып: |
3 |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№33 сабақ. 7 санына көбейту және бөлу кестесі. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану 3.5.1.2 есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»/ «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын»/ ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
7-ге көбейту және бөлу кестесін құруды және қолдануды үйренеді |
|||||
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Армысың, асыл күн Армысың, асыл жыр Армысың, көк аспан Армысың, жан досым Жылуыма жылу қос Міне менің қолым
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Есепті шығар. Қандай формулаларды қолданар едің? 3кәстөм-6м,?м-ден 12метрден-?к Ш: 1)Ш=Ж ш:с 6:3=2м 2)с=Ж ш:ш 12:2=6к Өрнек:12:(6:3)=6к Ж: 12м матадан 6 кәстөм тігуге болады.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Біздің сынып бүгін дәлізде кезекшілік атқарды. Олар бір-бірінен аралары 7 қадам болатындай қатарға тұрды. 7-ден сана. 7-ге көбейту және бөлу кестесін құрастырып, 4 бағанға жаз. 7 · 7 = 49 49 : 7 = 7 7 · 8 = 56 8 · 7 = 56 56 : 7 =8 56 : 8 = 7 7 · 9 = 63 9 · 7 = 63 63 : 7 = 9 63 : 9 = 7 Неге 7 · 7 жағдайынан бастап жазылады?
Жұппен жұмыс 2-тапсырма Қай жағдайда есептемей салыстыруға болатынын достарыңмен талда. 3 · 7 = 7 · 3 3 · 7 + 24 < 7 · 3 + 73 7 · (3 + 6) > 7 · 3 + 6 7 · 7 < 8 · 7 7 · 7 + 20 <7 · 8 + 20 (7 + 2) · 3 > 7 + 2 · 3
Топтық жұмыс 3-тапсырма Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар. 1-топ 1ж.масса-9кг Жалпы м.-54кг Саны-? Дана Ш:с=ж.м/м С=54кг/9кг Ж:жәшіктің саны 6 дана
Саны-6дана Ж.м-42кг Массасы-? Ш:м=ж.м/с М=42/6=7кг Ж: шәшіктің массасы -7кг
2-топ Ә)алмұрт: Массасы- 6кг Саны -7дана Ж.М-? Алма: Массасы-8кг Саны -6дана Ш:ж.м=м*с Ж.м=6*7=42-алмұрт Ж.м=8*6=48-алма 42+48=90кг-жалпы
Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар. 5дәптер -40тг 56тг дәптер-? Бағасы бірдей -? Ш: б=қ/с Б=40тг /5=8тг- бағасы с = қ/б с=56тг / 8=7тг Ж: бағасы8тг ден 7 дәптер 56тг
ФС тапсырмасы 6-тапсырма 7дана-56тг 6 дана ? Бағасы -? Ш:б=қ/с Б=56/7=8тг Қ=б*с Қ=8тг*6=48тг Ә)7дана-56кг 6 дана-? Массасы -? Ш:м =ж.м/с м=56/78кг ж.м=м*с ж.м=8кг *6=48кг
Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма. Жарқын Ғалиядан: «Біздің сыныпта неше қыз бар?» – деп сұрады. Ғалия біраз ойланып: «Ең үлкен екі таңбалы саннан сегіз екі рет жазылған санды азайттым. Шыққан санға ең кіші екі таңбалы санды қосқанда, біздің сыныптағы қыздардың саны шығады», – деді. Сыныпта неше қыз бар? Алматыкiта Ең үлкен екі таңбалы сан -99 Ең кіші екі таңбалы сан-10 99-88=11 11+10=21 Ж:Сыныпта 21 қыз бар.
Үй тапсырмасы 8- тапсырма Өрнектердің мәнін есептеп, жауабын сандықтан тап. 63 – 21 : 7 =63-3=60 48 – 8 : 2 48-4=44 (90 – 34) : 7 =56/7=8 (2 + 5) · 7 =7*7=49 2 + 5 · 7 8 : 4 · 7 3 · 3 · 3 (18 + 3) : 7
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Формуланы түсіндіреді
Тапсырмалар ды орындайды
Жұпта талқылау жасайды
Есептер құрастырады
Топта есеп шығарады
Топтық жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Есепті шығарады
Зерттеушілік тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Есепті шығарып, қандай формулаларды қолданғанын түсіндіреді-1б
Тамаша!
Дескриптор: 7-ден санайды-1б 7-ге көбейту және бөлу кестесін құрастырып, 4 бағанға жазады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Қай жағдайда есептемей салыстыруға болатынын достарымен талдау жасайды-1б
Керемет!
Дескриптор: Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Бір дәптердің бағасын біле отырып, сондай 8 дәптердің құнын табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Оны шығарады -1б
Дескриптор: Ең үлкен екі таңбалы санды табады -1б Ең кіші екі таңбалы санды табады-1б
Тамаша!
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |