Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» 1 С. Кестелік көбейту және бөлу |
|
||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№33 7 санына көбейту және бөлу кестесі/сынып ұжымы |
|
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
7 санына көбейту және бөлу кестесін құруды және есептеулер барысында қолдануды үйренеді. |
|
||||||||||||||||
|
Құндылық және оның мақсаты: |
Бірлік және ынтымақ: өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Амандаса білейік» әдісі Амандасу түрлеріне берілген суретті таңдап, билет арқылы топқа бөлінеді. 1-топ: 3-ке бөлінетін сандар 2-топ: 5-ке бөлінетін сандар 3-топ: 6-ға бөлінетін сандар
Өткенді еске түсіру «Орнын тап»
Балалар сынып болып ұжымдарыңызбен тапсырманы өте жақсы орындадыңыздар. -Сынып ұжымы дегеніміз не? -Сыныпта қандай ережелерді сақтауымыз керек? -Олай болса кезекшілік міндетті атқарған оқушыларға көмектесейік! Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 |
Топтарға бөлінеді. Дұрыс жауапты табады. |
Дескриптор: - көбейтіндінің мәнін табады-1 ұ. |
Сандар жазылған қағаздар https://wordwall.net/ru/resource/29111853
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
7-ге көбейту және бөлу кестесін құрастырып, 4 бағанға жаз. 7×7=49 49:7=7 7×8=56 8×7=56 56:7=8 56:8=7 7×9=63 9×7=63 63:7=9 63:9=7 №2 Жұптық жұмыс 3×7 =7×3 3×7+24 <7×3+73 7×7 <8×7 7×7+20 <7×8+20 7×(3+6)>7×3+6 (7+2)×3>7+2×3
Топтық жұмыс №3 1-топ: Кесте бойынша есептерді құрастырып, оларды шығарыңдар.
6 жәшік-18 кг 1 жәшікте-? г Ш: 18:6=3 (кг) Ж: бір жәшіктің массасы 3 кг 1 жәшікте-6 кг 7 жәшік-? кг Ш: 6×7=42 (кг) Ж: барлығы 42 кг алма жиналды. 1 жәшікте-9 кг 54 кг-? жәшік Ш: 54:9=6 (ж) Ж: 54 кг алма 6 жәшікке теідей бөлініп салынды. 2-топ:
алма 8 кг-нан 6 дана, ? ? кг Ш: 1) 6×7=42 (кг) –алмұрттың массасы 2) 8×6=48 (кг) –алманың массасы 3) 42+48=90 (кг)-жалпы массасы Өрнек: 6×7+8×= 90 (кг) Ж: барлығы 90 кг жеміс әкелінді
3-топ: Есептің қысқаша жазылуын толықтырып, оны шығар. Ө Шабдалы- 8 кг-нан 3 жәшік ? кг Ш: 1) 9×5=45 (кг) –өрік 2) 8×3=24 (кг)-шабдалы 3)45+24=69 (кг)-барлығы Ж: барлығы 69 кг жеміс жиналды.
Математикалық сергіту 1-топ: Тәтті мақталар
2-топ: Пазл құраймын
3-топ: Пазл құраймын
№4 Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар. 5 56 теңгеге -? дәптер бағасы бірдей Ш: 1) 40:5=8 (тг) 1 дәптер бағасы 2) 56:8=7 (д) Өрнек: 56:(40:5)=7 (д) Ж: екінші қорапта 7 дәптер бар.
«Біліміңді қолдан» әдісі №5 5 8 дәптер -? тг бағасы бірдей Ш: 1) 35:5=7 (тг) 1 дәптер бағасы 2) 8×7=56 (тг) Өрнек: 8×(35:5)=56 (тг) Ж:8 дәптер 56 теңге тұрады.
Математикалық эстафета №7 Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап. 7×7-5×3=49-15=34 7×7+5×3=49+15=64 8×7-6×4=56-24=32 8×7+6×4=56+24=80 7×9+7×0=63+0=63 7×9-7×0=63-0=63 6×7+9×2=42+18=60 6×7-9×2=42-18=24
Сабақты бекіту
|
Кесте құрастырады. Жұппен жұмыс жасайды.
Топпен жұмыс жасайды. Пазлдар құрастырады. Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырады. Есепті шығарады. Өрнектердің мәнін табады. Дұрыс жауапты табады. |
Дескриптор: -7-ге көбейту, бөлу кестесін құрастырады-1 ұ. Дескриптор: -есептемей салыстыруға болатын жағдайларды жұпта талдайды-1 ұ. Дескриптор: -кесте бойынша есептерді құрастырып, оларды шығарады-1 ұ.
Дескриптор: -кесте бойынша есеп құрастырып, шартын жазады-1 ұ. -өрнектердің мәнін табады-1 ұ. Дескриптор: - кесте бойынша есеп құрастырады-1ұ -есепті шығарады-1 ұ. Дескриптор: -өрнектер құрастырып, олардың мәнін табады-1 ұ. Дескриптор: -әр дұрыс жауапқа -1 ұ. |
презентация
https://www.educaplay.com/learning-resources/17660558-6.html
|
|
|||||||||||||
|
Сабақты қорыту
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс береді |
Шкаладағы ұпайларды есептейді. |
Байланыс парағы |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 санына көбейту және бөлу кестесі/сынып ұжымы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» 1 С. Кестелік көбейту және бөлу |
|
||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№33 7 санына көбейту және бөлу кестесі/сынып ұжымы |
|
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
7 санына көбейту және бөлу кестесін құруды және есептеулер барысында қолдануды үйренеді. |
|
||||||||||||||||
|
Құндылық және оның мақсаты: |
Бірлік және ынтымақ: өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Амандаса білейік» әдісі Амандасу түрлеріне берілген суретті таңдап, билет арқылы топқа бөлінеді. 1-топ: 3-ке бөлінетін сандар 2-топ: 5-ке бөлінетін сандар 3-топ: 6-ға бөлінетін сандар
Өткенді еске түсіру «Орнын тап»
Балалар сынып болып ұжымдарыңызбен тапсырманы өте жақсы орындадыңыздар. -Сынып ұжымы дегеніміз не? -Сыныпта қандай ережелерді сақтауымыз керек? -Олай болса кезекшілік міндетті атқарған оқушыларға көмектесейік! Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 |
Топтарға бөлінеді. Дұрыс жауапты табады. |
Дескриптор: - көбейтіндінің мәнін табады-1 ұ. |
Сандар жазылған қағаздар https://wordwall.net/ru/resource/29111853
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
7-ге көбейту және бөлу кестесін құрастырып, 4 бағанға жаз. 7×7=49 49:7=7 7×8=56 8×7=56 56:7=8 56:8=7 7×9=63 9×7=63 63:7=9 63:9=7 №2 Жұптық жұмыс 3×7 =7×3 3×7+24 <7×3+73 7×7 <8×7 7×7+20 <7×8+20 7×(3+6)>7×3+6 (7+2)×3>7+2×3
Топтық жұмыс №3 1-топ: Кесте бойынша есептерді құрастырып, оларды шығарыңдар.
6 жәшік-18 кг 1 жәшікте-? г Ш: 18:6=3 (кг) Ж: бір жәшіктің массасы 3 кг 1 жәшікте-6 кг 7 жәшік-? кг Ш: 6×7=42 (кг) Ж: барлығы 42 кг алма жиналды. 1 жәшікте-9 кг 54 кг-? жәшік Ш: 54:9=6 (ж) Ж: 54 кг алма 6 жәшікке теідей бөлініп салынды. 2-топ:
алма 8 кг-нан 6 дана, ? ? кг Ш: 1) 6×7=42 (кг) –алмұрттың массасы 2) 8×6=48 (кг) –алманың массасы 3) 42+48=90 (кг)-жалпы массасы Өрнек: 6×7+8×= 90 (кг) Ж: барлығы 90 кг жеміс әкелінді
3-топ: Есептің қысқаша жазылуын толықтырып, оны шығар. Ө Шабдалы- 8 кг-нан 3 жәшік ? кг Ш: 1) 9×5=45 (кг) –өрік 2) 8×3=24 (кг)-шабдалы 3)45+24=69 (кг)-барлығы Ж: барлығы 69 кг жеміс жиналды.
Математикалық сергіту 1-топ: Тәтті мақталар
2-топ: Пазл құраймын
3-топ: Пазл құраймын
№4 Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар. 5 56 теңгеге -? дәптер бағасы бірдей Ш: 1) 40:5=8 (тг) 1 дәптер бағасы 2) 56:8=7 (д) Өрнек: 56:(40:5)=7 (д) Ж: екінші қорапта 7 дәптер бар.
«Біліміңді қолдан» әдісі №5 5 8 дәптер -? тг бағасы бірдей Ш: 1) 35:5=7 (тг) 1 дәптер бағасы 2) 8×7=56 (тг) Өрнек: 8×(35:5)=56 (тг) Ж:8 дәптер 56 теңге тұрады.
Математикалық эстафета №7 Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап. 7×7-5×3=49-15=34 7×7+5×3=49+15=64 8×7-6×4=56-24=32 8×7+6×4=56+24=80 7×9+7×0=63+0=63 7×9-7×0=63-0=63 6×7+9×2=42+18=60 6×7-9×2=42-18=24
Сабақты бекіту
|
Кесте құрастырады. Жұппен жұмыс жасайды.
Топпен жұмыс жасайды. Пазлдар құрастырады. Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырады. Есепті шығарады. Өрнектердің мәнін табады. Дұрыс жауапты табады. |
Дескриптор: -7-ге көбейту, бөлу кестесін құрастырады-1 ұ. Дескриптор: -есептемей салыстыруға болатын жағдайларды жұпта талдайды-1 ұ. Дескриптор: -кесте бойынша есептерді құрастырып, оларды шығарады-1 ұ.
Дескриптор: -кесте бойынша есеп құрастырып, шартын жазады-1 ұ. -өрнектердің мәнін табады-1 ұ. Дескриптор: - кесте бойынша есеп құрастырады-1ұ -есепті шығарады-1 ұ. Дескриптор: -өрнектер құрастырып, олардың мәнін табады-1 ұ. Дескриптор: -әр дұрыс жауапқа -1 ұ. |
презентация
https://www.educaplay.com/learning-resources/17660558-6.html
|
|
|||||||||||||
|
Сабақты қорыту
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс береді |
Шкаладағы ұпайларды есептейді. |
Байланыс парағы |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз










