|
Бөлім: |
Физика – табиғат туралы ғылым |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Физика – табиғат туралы ғылым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.1 - физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Сәлемдесу, оқушыларға жоқтама жасау Жаратылыстану пәнінен өткен тақырыптарды қайталайды
|
Сәлемдеседі Топка бірігеді |
Мұғалімніңкері байланысы |
Таратпа материалдар |
|
15 минут |
Тапсырма№1 «Зерттеушілік» әдісі арқылы тапсырма орындайды
|
Оқушылар топта бірлесіп тапсырмаларды орындайды |
ҚБ: өзара бағалау Дескриптор
|
Оқулық Таратпа материал Қосымша №1 |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тапсырма№2 «Сыныптасыңмен ақылдас» әдісі арқылы құрылымдалған тапсырманы орындайды БК: Физикалық және табиғат құбылыстарын тапсырмалар арқылы ажырады |
Оқушылар жұптасып құрылымдалған тапсырманы шешеді |
Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау Дескриптор
Мұғалімнің кері байланысы арқылы бағалау жүргізіледі. |
Қосымша №2 |
|
Сабақтың соңы: 5 мин Үй тапсырмасы |
Рефлексия Кері байланыс ҚҚҚ кестесі арқылы Физика табиғат туралы ғылым |
Ауызша кері байланыс береді |
|
Оқулық |
Ресурстар
Қосымша №1
Таудан шанамен түсу , магниттік иненің Жердің магнит өрісімен өзара әрекеттесуі, жауын-шашын, найзағай жарқылы, қардың еруі, тастарды сумен жылжыту, кемпірқосақ, күн қояны, металдарды балқыту, музыкалық аспаптардың дыбысы, электр қоңырауының жұмысы, шашты электрлендіру, серфинг шуы
А) табиғат құбылыстарын жікте
|
Механикалық құбылыс |
|
|
Жарық құбылыстары |
|
|
Жылулық құбылыстары |
|
|
Дыбыстық құбылыстары |
|
|
Электрлік құбылыстары |
|
|
Магниттік құбылыстары |
|
|
Химиялық құбылыстары |
|
Ә) Осы құбылыстардың қайсысы екі физикалық құбылыстарда да бола алады? Жауабын түсіндір
Б) Айналаңдағы физикалық құбылыстарды түрлеріне қарай жіктеп айтып бер.
Қосымша №2
-
Алмас балмұздақты қалтасына салды. Ол еріп, шалбарына ағып кетті. Не болғанын физикалық құбылыс деп атауға бола ма?
-
Әділет креслода ойланып, өмірлік жоспарлар жасады. Орындықпен бірге құлау ол үшін күтпеген жағдай болды. Әділет тепе-теңдігін жоғалтып, құлау нәтижесінде маңдайында түйін пайда болды.
-
Жетінші сынып оқушысы Марат бірінші сынып оқушысын ұстап алып, оның ұзындығын осы шаманың бірлігі ретінде қабылданған біртекті шамамен салыстырды. Бірінші сынып оқушысы Маратпен не істеді?
-
Әлімнің түсінде көрші ата келіп, алтын сақа сыйлады. Ол қуанып ұйқыдан оянғанда алтын сақаны таппай қалды.
-
Есет бұлт қоюланып нөсерлетіп жаңбыр жауып, жаңбыр басылған соң жерге қарай иілген алып доға тәрізді түрлі түсті бейне пайда болғанының куәгері болды
А) Келтірілген өмірлік жағдайлардың қайсысы физикалық құбылыстарға жатады?
Ә) Жоғарыда келтірілген мысалдар физикалық құбылыстарға жатса, онда ол құбылыстарды түрлеріне қарай жіктеуге болады? Неліктен?
Б) Қандай жағдайда физикалық құбылысқа жатқызбаймыз? Жауабыңды дәлелде
|
Бөлім: |
Физика – табиғат туралы ғылым |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.2 - табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажырату |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажыратады, мысалдар келтіреді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Сәлемдесу 2. Сыныпқа жағымды ахуал орнату, оқушыларды түгелдеу Топқа біріктіру Үй жұмысын сұрақ-жауап әдісі арқылы бекіту |
Сәлемдеседі |
Мұғалімнің кері байланысы |
LED экран |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 20 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Тапсырма№1 «Ізден тап» әдісі арқылы топтық жұмыс орындайды БК: Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажыратады Тапсырма№2 «Зерттеушілік әдісі» БК: Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістеріне мысалдар келтіреді |
Бейнероликпен танысады Дескриптор
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













