|
Тақырыбы 53-САБАҚ |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы формулалары |
|||
|
Күні,айы: 21.02.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақжанова Мәдина |
|||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
|||
|
Сабақ мақсаты |
|
|||
|
Тақырыптың мазмұнын жетік түсінеді Ойлау, есте сақтау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыстана алады. |
||||
|
Оқушылар анықтама мен формулалардың негізгі ұғымын жатқа біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдалана біледі. |
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың өзіндік жетілуіне, алдына мақсат қою және оларды жүзеге асыру дағдыларын жетілдіруге ықпал ету; Сабақ үстінде терминдерді дұрыс қолдану арқылы, ауызша комментарий жасау арқылы математикалық сауаттылықтарын дамыту; Жалпы адами құндылықтарды тәрбиелеу: өзін ұстау мәдениеті, бір-бірін қолдау, сабақ үстінде коллоборативті орта құру; Зерттеу, шығармашылық тапсырмаларды орындау арқылы ұқыптылықты, еңбексүйгіштікті, жауапкершілікті тәрбиелеу. |
|||
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы(2-4 минут) |
(МК) . Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру Оқушылар еске түсіреді, талдайды. Формулалар слайдта көрсетіледі Еркін микрофон Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесін айтыңдар? Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласын жазыңдар? Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесін айтыңдар? Екі өрнектің айырмасының квадратының формуласын жазыңдар? Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісін табудың ережесін айтыңдар. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5-35 минут) |
Практикалық кезең: Топтық жұмыс : 1. a) (3m - *)(3m +*) = 9m2 – 4n2 в) (0,5х – у)(* + у) = 0,25х2 - * 2. а) (* - 4х)(5а + *) = 25а2 – 16х2 в) (4pq +3)(4pq – 3) =* - * 3. a) (* - b4)(b4 +*)=121a10 – b8 в) (5 – 7xy)(* - 7xy)=25 -* 4. a) (144a4 – 4b2) =(12a2 -*)(*+2b2) в) (3mn+1)(* - 1)=9m2n2 -* 1) 422 – 382 5) 105 ∙ 95 ═ 2) 472 – 332 6) 398 ∙ 402 ═ 3) 81х2 − 9 ═ 0 7)* (m + 5)2 – (m – 5 )2 4) 4 – 25 у2 ═ 0 8)* (а – 3)2 – (3+а )2 ! Қатені түзеу керек.
Дескритор:
Қалыптастырушы
тапсырма:
«Жалғасын тап» сергіту сәті (Оқушыларды ойларын тез жинақтай білуге ,әртүрлі сөздерге жалғасын құрай отырып ,ой бөлісуге дағдыландыру.) «Мен осы сыныпта...», «Уйде мен ...», «Алгебра және геометрия пәндері...» , «Мен үшін...» т.б
|
Үлестірме қағаздармен жұмыс Оқулық
Үлестірме қағаздар
|
||
|
Сабақтың соңы(36-40мин) |
Жұптық жұмыс , топтық жұмыс «Джигсо әдісі» Оқулықтан № 5.86,№5.87 ,№ 5.91, №5.93 Көбейтінді түрінде жазыңдар:
Осы есептерді оқушылар оқулықтан нешінші есеп екенін анықтап ,олардың нөмерлерін белгілейді. Есептерді шығарады. Дескриптор:
(Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір «Бағалай білейік» (оқушыларға таратылған стикерлерге өздерін бағалауға мүмкіндік беру. Баға қойылған стикерлерді, плакатқа өз есімдерінің жанына жапсыртып, неге ол бағаны қойғандығын анықтау) «Рефлексия» жүргізу. (оқушыларға интербелсенді тақтада, алдарына таратылған парақшаларға бүгінгі сабақтың ұнаған, ұнамағанын , сабақ соңындағы көңіл-күйін білу мақсатында алынады ) |
Үлестірме қағаздар Смайликтер |
||
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып алгебра Екі өрнектің қосындысының кубы
7 сынып алгебра Екі өрнектің қосындысының кубы
|
Тақырыбы 53-САБАҚ |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы формулалары |
|||
|
Күні,айы: 21.02.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақжанова Мәдина |
|||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
|||
|
Сабақ мақсаты |
|
|||
|
Тақырыптың мазмұнын жетік түсінеді Ойлау, есте сақтау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыстана алады. |
||||
|
Оқушылар анықтама мен формулалардың негізгі ұғымын жатқа біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдалана біледі. |
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың өзіндік жетілуіне, алдына мақсат қою және оларды жүзеге асыру дағдыларын жетілдіруге ықпал ету; Сабақ үстінде терминдерді дұрыс қолдану арқылы, ауызша комментарий жасау арқылы математикалық сауаттылықтарын дамыту; Жалпы адами құндылықтарды тәрбиелеу: өзін ұстау мәдениеті, бір-бірін қолдау, сабақ үстінде коллоборативті орта құру; Зерттеу, шығармашылық тапсырмаларды орындау арқылы ұқыптылықты, еңбексүйгіштікті, жауапкершілікті тәрбиелеу. |
|||
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы(2-4 минут) |
(МК) . Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру Оқушылар еске түсіреді, талдайды. Формулалар слайдта көрсетіледі Еркін микрофон Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесін айтыңдар? Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласын жазыңдар? Екі өрнектің айырмасының квадратының ережесін айтыңдар? Екі өрнектің айырмасының квадратының формуласын жазыңдар? Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісін табудың ережесін айтыңдар. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5-35 минут) |
Практикалық кезең: Топтық жұмыс : 1. a) (3m - *)(3m +*) = 9m2 – 4n2 в) (0,5х – у)(* + у) = 0,25х2 - * 2. а) (* - 4х)(5а + *) = 25а2 – 16х2 в) (4pq +3)(4pq – 3) =* - * 3. a) (* - b4)(b4 +*)=121a10 – b8 в) (5 – 7xy)(* - 7xy)=25 -* 4. a) (144a4 – 4b2) =(12a2 -*)(*+2b2) в) (3mn+1)(* - 1)=9m2n2 -* 1) 422 – 382 5) 105 ∙ 95 ═ 2) 472 – 332 6) 398 ∙ 402 ═ 3) 81х2 − 9 ═ 0 7)* (m + 5)2 – (m – 5 )2 4) 4 – 25 у2 ═ 0 8)* (а – 3)2 – (3+а )2 ! Қатені түзеу керек.
Дескритор:
Қалыптастырушы
тапсырма:
«Жалғасын тап» сергіту сәті (Оқушыларды ойларын тез жинақтай білуге ,әртүрлі сөздерге жалғасын құрай отырып ,ой бөлісуге дағдыландыру.) «Мен осы сыныпта...», «Уйде мен ...», «Алгебра және геометрия пәндері...» , «Мен үшін...» т.б
|
Үлестірме қағаздармен жұмыс Оқулық
Үлестірме қағаздар
|
||
|
Сабақтың соңы(36-40мин) |
Жұптық жұмыс , топтық жұмыс «Джигсо әдісі» Оқулықтан № 5.86,№5.87 ,№ 5.91, №5.93 Көбейтінді түрінде жазыңдар:
Осы есептерді оқушылар оқулықтан нешінші есеп екенін анықтап ,олардың нөмерлерін белгілейді. Есептерді шығарады. Дескриптор:
(Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір «Бағалай білейік» (оқушыларға таратылған стикерлерге өздерін бағалауға мүмкіндік беру. Баға қойылған стикерлерді, плакатқа өз есімдерінің жанына жапсыртып, неге ол бағаны қойғандығын анықтау) «Рефлексия» жүргізу. (оқушыларға интербелсенді тақтада, алдарына таратылған парақшаларға бүгінгі сабақтың ұнаған, ұнамағанын , сабақ соңындағы көңіл-күйін білу мақсатында алынады ) |
Үлестірме қағаздар Смайликтер |
||
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз























