|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|
|||||
|
Бөлім: |
7.4. В Алгебралық бөлшектер |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 7Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерді көбейту |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.20 - алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Aлгебралық бөлшектерді көбейтуді , дәрежеге шығаруды орындайды. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Сыныпты ұйымдастырy Амандасу. Топқа бөлу. |
Сыныптар топқа гүлдерді таңдап бөлінеді ( Байшешек, түймедақ, қызғалдақ). |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 1 12
мин |
Сәйкестендіру Алгоритмді ауызша талқылау -Ортақ көбейіткішті жақша сыртына шығару; -Қысқаша көбейту формулаларын қолдану; -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейіткіштерге жіктеу; -Бөлшектерді қысқарту. -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейткіштерге жіктеу; -Бөлшектерді қысқарту. |
Оқушылар бөлшектерді қысқарту үшін қандай амалдар қолданамыз? (Қысқаша көбейту формулаларын, ортақ көбейіткіштерді жақша сыртына шығару, натурал және бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданып қысқарту). |
Әр дұрыс есеп 1 балл, барлығы 6 балл және алгоритмнің мүмкін болатын нұсқасына 1 балл. Дескриптор: Келесі амалдарды қолданып есепті дұрыс шығарады. -Ортақ көбейіткішті жақша сыртына шығарады; -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады; -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейіткіштерге жіктейді; -Бөлшектерді қысқартады. -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейткіштерге жіктейді; -Бөлшектерді қысқартады. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 2 7 мин |
Жаңа тақырып Ереже -Алгебралық бөлшектерді көбейту үшін олардың алымдарының көбейтіндісін алымына, бөлімдерінің көбейтіндісін бөліміне жазу керек.
1-мысал.
Шешуі.
2-мысал:
Шешуі:
3-мысал.
Шешуі:
Топтық жұмыс
|
Қандай алгоритмді қолданып біз алгебралық бөлшектерді көбейтеміз? Әр есепке алгоритм құрастырады. -қысқаша көбейту формуласын қолданып, көбейткіштерге жіктейді; -ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарып, көбейткіштерге жіктейді; -бөлшектерді көбейту ережесін қолданады; -қысқартуды орындайды; -бөлшектерді бөлу ережесін қолданады; -жауабын жазады. |
Дұрыс алгоритм + дұрыс есеп шығару 1+1 барлығы 8 балл. Дескриптор: 1.Дұрыс алгоритм құрастырады; 2.Алгебралық бөлшектерді көбейтеді, жауабын жазады; 3.Оқушылар топ ішінде диалог арқылы алгоритм құрастырып есеп шығарады; |
Оқулықпен жұмыс |
|
||
|
Бекіту |
«Quizizz» бағдарламасы бойынша тесті орындайды |
«Quizizz» бағдарламасы бойынша тесті орындап, алған баллына сәйкес ұпай санын жазады. |
Әр тапсырма 1 балл, жалпы 5 балл. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бүкіл жыл бойында қандай жетістікке жеттіңіз және сабақы қай дәрежеде меңгердіңіз? |
Стикерлерді толтырады. Топ басшылары жалпы баллды санап формативті бағаға айналдырады. |
Топ басшылар жинаған ұпайларды санап қалыптастырушы бағаға айналдырады. 18-20 «9-10» 14-17 «7-8» 10-13 «5-6» |
Стикер |
|
||
|
Оқу тапсырмасы |
TIMSS тапсырмалары.
3.PQ және BC түзулері параллель Х бұрышы неге тең?
|
|
|
||||
Сәйкестендіру
|
1 |
|
|
А |
|
|
2 |
|
Ә |
|
|
|
3 |
|
Б |
|
|
|
4 |
|
В |
|
|
|
5 |
|
Г |
|
|
|
6 |
|
Ғ |
|
-
Шешуі:
=
.
-
Шешуі:
.
-
; Шешуі:
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып Алгебралық бөлшектерді көбейту
7 сынып Алгебралық бөлшектерді көбейту
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|
|||||
|
Бөлім: |
7.4. В Алгебралық бөлшектер |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 7Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерді көбейту |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.20 - алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Aлгебралық бөлшектерді көбейтуді , дәрежеге шығаруды орындайды. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Сыныпты ұйымдастырy Амандасу. Топқа бөлу. |
Сыныптар топқа гүлдерді таңдап бөлінеді ( Байшешек, түймедақ, қызғалдақ). |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 1 12
мин |
Сәйкестендіру Алгоритмді ауызша талқылау -Ортақ көбейіткішті жақша сыртына шығару; -Қысқаша көбейту формулаларын қолдану; -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейіткіштерге жіктеу; -Бөлшектерді қысқарту. -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейткіштерге жіктеу; -Бөлшектерді қысқарту. |
Оқушылар бөлшектерді қысқарту үшін қандай амалдар қолданамыз? (Қысқаша көбейту формулаларын, ортақ көбейіткіштерді жақша сыртына шығару, натурал және бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданып қысқарту). |
Әр дұрыс есеп 1 балл, барлығы 6 балл және алгоритмнің мүмкін болатын нұсқасына 1 балл. Дескриптор: Келесі амалдарды қолданып есепті дұрыс шығарады. -Ортақ көбейіткішті жақша сыртына шығарады; -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады; -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейіткіштерге жіктейді; -Бөлшектерді қысқартады. -Бөлшектің алымы мен бөлімін көбейткіштерге жіктейді; -Бөлшектерді қысқартады. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 2 7 мин |
Жаңа тақырып Ереже -Алгебралық бөлшектерді көбейту үшін олардың алымдарының көбейтіндісін алымына, бөлімдерінің көбейтіндісін бөліміне жазу керек.
1-мысал.
Шешуі.
2-мысал:
Шешуі:
3-мысал.
Шешуі:
Топтық жұмыс
|
Қандай алгоритмді қолданып біз алгебралық бөлшектерді көбейтеміз? Әр есепке алгоритм құрастырады. -қысқаша көбейту формуласын қолданып, көбейткіштерге жіктейді; -ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарып, көбейткіштерге жіктейді; -бөлшектерді көбейту ережесін қолданады; -қысқартуды орындайды; -бөлшектерді бөлу ережесін қолданады; -жауабын жазады. |
Дұрыс алгоритм + дұрыс есеп шығару 1+1 барлығы 8 балл. Дескриптор: 1.Дұрыс алгоритм құрастырады; 2.Алгебралық бөлшектерді көбейтеді, жауабын жазады; 3.Оқушылар топ ішінде диалог арқылы алгоритм құрастырып есеп шығарады; |
Оқулықпен жұмыс |
|
||
|
Бекіту |
«Quizizz» бағдарламасы бойынша тесті орындайды |
«Quizizz» бағдарламасы бойынша тесті орындап, алған баллына сәйкес ұпай санын жазады. |
Әр тапсырма 1 балл, жалпы 5 балл. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бүкіл жыл бойында қандай жетістікке жеттіңіз және сабақы қай дәрежеде меңгердіңіз? |
Стикерлерді толтырады. Топ басшылары жалпы баллды санап формативті бағаға айналдырады. |
Топ басшылар жинаған ұпайларды санап қалыптастырушы бағаға айналдырады. 18-20 «9-10» 14-17 «7-8» 10-13 «5-6» |
Стикер |
|
||
|
Оқу тапсырмасы |
TIMSS тапсырмалары.
3.PQ және BC түзулері параллель Х бұрышы неге тең?
|
|
|
||||
Сәйкестендіру
|
1 |
|
|
А |
|
|
2 |
|
Ә |
|
|
|
3 |
|
Б |
|
|
|
4 |
|
В |
|
|
|
5 |
|
Г |
|
|
|
6 |
|
Ғ |
|
-
Шешуі:
=
.
-
Шешуі:
.
-
; Шешуі:
шағым қалдыра аласыз






;


























