|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлімі: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Ж.Т. |
|
Күні: |
__/___/_____ж. |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Газдардың сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.1 – заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттайды. |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басы 15 мин |
|
Оқушылар орындарынан тұрып кабинет ішінде қозғалысқа түседі, әр оқушы - жеке атомдар. Мұғалімнің айтуы бойынша қанша атомның қосындысынан молекула құралатынын айтады, сол кезде сол санға сай бірігіп тұра қалу керек.
Физикалық диктант орындайды
Оқушылар негізгі анықтамаларды дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: -барлық сұраққа дұрыс жауап жазған жағдайда – 1 балл. |
Презентация
|
||||||||||||||||
|
10 мин |
Тапсырма-1 Оқыту түрі: Топтық жұмыс https://flippity.net/rp.php?c бағдарламасы арқылы оқушыларды топтастырады «Сематикалық карта» әдісі
|
Оқушылар топтаса отырып сематикалық картаны толтырады. Толтырып аяқтаған соң топтар арасында өзара жауаптарын алмасып, бірін-бірі тексереді.
|
Дескриптор: -негізгі қасиеттерін дұрыс жазады – 1 балл -молекулалардың орналасу тәртібін дұрыс жазады – 1 балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
5 мин |
Тапсырма-2 Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Төменде берілген қасиеттерді сәйкес агрегаттық күймен байланыстырыңыз: қатты, сұйық, немесе газ. Әр қасиеттің астына тиісті күйді жазыңызып кестені толтыр.
|
Оқушылар жұптаса отырып, берілген заттардың қасиеттерінің қандай агрегаттық күйге тән екенін анықтай отырып кестені толтырады. |
Дескриптор: -қатты күйге қасиеттерді анықтайды- 1 балл -сұйық күйге қасиеттерді анықтайды- 1 балл -газ күйге қасиеттерді анықтайды- 1 балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
Ортасы 5 мин |
Тапсырма-3 Оқыту түрі: Жеке жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасын орындатады.
|
Оқушылар тақтада келтірілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіруі қажет.
|
Дескриптор: -1-4 термин анықтаманы дұрыс сәкестендірсе – 1 балл -5-7 термин анықтамасын дұрыс сәкестендірсе – 1 балл
|
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
10 мин |
Тапсырма-4 Жеке жұмыс. Саралау тапсырмасы QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тақырып бойынша тест тапсырмасын орындатады. |
Оқушылар QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын орындайды.
|
Дескриптор: -quizizz қосымшасында 4 сұрақтан аз дұрыс жауап – 1 балл - 4 тен көп дұрыс жауап -1 балл Жалпы балл: 10 балл |
QUIZIZZ қосымшасы |
||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 мин |
Бағалау «Тұлпар» әдісі бойынша жүзеге асады. 1-қалташа «Құлын» (1-5 балл) 2-қалташа «Жабағы» (6-балл) 3-қалташа «Тай» (7 балл) 4-қалташа «Құнан» (8 балл) 5-қалташа «Дөнен» (9 балл) 6-қалташа «Бесті» (10 балл) Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын төмендегі сұрақтарға жауап беру арқылы білдіреді. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай жинаған баллдарын санап, сәйкес келетін жылқыға жабыстырады. Бұл әдісті пайдалану арқылы оқушылардан кері байланыс алып қана қоймай ұлттық құндылықты дәріптей аламын.
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
Тапсырмаға критерий бойынша құрастырылған дескрипторларды қолдану арқылы, ал критерий оқу мақсатына тікелей негізделген болуы қажет |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Сергіту ретінде «Атомдар мен молекулалар» жаттығуы жүргізілді Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7-сынып физика ҚМЖ "Газдардың сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы "
7-сынып физика ҚМЖ "Газдардың сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы "
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлімі: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Ж.Т. |
|
Күні: |
__/___/_____ж. |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Газдардың сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.1 – заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттайды. |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басы 15 мин |
|
Оқушылар орындарынан тұрып кабинет ішінде қозғалысқа түседі, әр оқушы - жеке атомдар. Мұғалімнің айтуы бойынша қанша атомның қосындысынан молекула құралатынын айтады, сол кезде сол санға сай бірігіп тұра қалу керек.
Физикалық диктант орындайды
Оқушылар негізгі анықтамаларды дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: -барлық сұраққа дұрыс жауап жазған жағдайда – 1 балл. |
Презентация
|
||||||||||||||||
|
10 мин |
Тапсырма-1 Оқыту түрі: Топтық жұмыс https://flippity.net/rp.php?c бағдарламасы арқылы оқушыларды топтастырады «Сематикалық карта» әдісі
|
Оқушылар топтаса отырып сематикалық картаны толтырады. Толтырып аяқтаған соң топтар арасында өзара жауаптарын алмасып, бірін-бірі тексереді.
|
Дескриптор: -негізгі қасиеттерін дұрыс жазады – 1 балл -молекулалардың орналасу тәртібін дұрыс жазады – 1 балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
5 мин |
Тапсырма-2 Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Төменде берілген қасиеттерді сәйкес агрегаттық күймен байланыстырыңыз: қатты, сұйық, немесе газ. Әр қасиеттің астына тиісті күйді жазыңызып кестені толтыр.
|
Оқушылар жұптаса отырып, берілген заттардың қасиеттерінің қандай агрегаттық күйге тән екенін анықтай отырып кестені толтырады. |
Дескриптор: -қатты күйге қасиеттерді анықтайды- 1 балл -сұйық күйге қасиеттерді анықтайды- 1 балл -газ күйге қасиеттерді анықтайды- 1 балл |
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
Ортасы 5 мин |
Тапсырма-3 Оқыту түрі: Жеке жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасын орындатады.
|
Оқушылар тақтада келтірілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіруі қажет.
|
Дескриптор: -1-4 термин анықтаманы дұрыс сәкестендірсе – 1 балл -5-7 термин анықтамасын дұрыс сәкестендірсе – 1 балл
|
Презентация немесе Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||
|
10 мин |
Тапсырма-4 Жеке жұмыс. Саралау тапсырмасы QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тақырып бойынша тест тапсырмасын орындатады. |
Оқушылар QUIZIZZ бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын орындайды.
|
Дескриптор: -quizizz қосымшасында 4 сұрақтан аз дұрыс жауап – 1 балл - 4 тен көп дұрыс жауап -1 балл Жалпы балл: 10 балл |
QUIZIZZ қосымшасы |
||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 мин |
Бағалау «Тұлпар» әдісі бойынша жүзеге асады. 1-қалташа «Құлын» (1-5 балл) 2-қалташа «Жабағы» (6-балл) 3-қалташа «Тай» (7 балл) 4-қалташа «Құнан» (8 балл) 5-қалташа «Дөнен» (9 балл) 6-қалташа «Бесті» (10 балл) Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын төмендегі сұрақтарға жауап беру арқылы білдіреді. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай жинаған баллдарын санап, сәйкес келетін жылқыға жабыстырады. Бұл әдісті пайдалану арқылы оқушылардан кері байланыс алып қана қоймай ұлттық құндылықты дәріптей аламын.
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
Тапсырмаға критерий бойынша құрастырылған дескрипторларды қолдану арқылы, ал критерий оқу мақсатына тікелей негізделген болуы қажет |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Сергіту ретінде «Атомдар мен молекулалар» жаттығуы жүргізілді Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз
















