|
Бөлім |
|
||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Топырақ және оның құрамы мен құрылымы |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.4.2-топырақ құрамын, түрлерін анықтап, құрылымын графикалық түрде көрсетеді |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : -топырақ құрамын ,құрылымын неден тұратынын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: -топырақтың түзілу факторларын атап өз түсініктерімен көрсете алады Кейбір оқушылар: - топырақ туралы жалпы мағұлмат қалыптастырады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Топырақтың құрамын түрлерін , оның маңыздылығы туралы біледі. Топырақтың құрылымын графикалық түрде көрсете алады. |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.Оқу құралдарын алдырып ,назарларын сабаққа аудару. Шаттық шеңберін құрып бір-біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасы «Автор орындығы әдісі» арқылы сұралады.
1.Биосфера дегеніміз не,грекше қандай ұғым береді? 2.Биосфера қабығының қалыңдығы қанша километр? 3.Биосфераның басқа қабықтарға қарағанда ерекшелігі неде?
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
дидактикалық материалдар. Интерактивті тақ |
|||||||||||
|
Ортасы |
; Тақырыпқа байланысты бейне материал көрсету.
Мәтінмен жұмыс.Тақырыпқа байланысты постер қорғайды . 3 топ топырақ құрамын түрлерін анықтайды.4-ші топ сарапшы болады. 3 топ топырақ құрамын түрлерін анықтайды.4-ші топ сарапшы болады. Галерея әдісі бойынша топтар арасында байланыс орнайды. Кестемен жұмыс.Топырақтың құрамы
«Миға
шабуыл»әдісі қандай
құрамдас бөліктерден
тұрады?
Оқушылар өзара әрекеттесу арқылы жаңа білімді талдайды: Топырақтың құрамын анықтайды 1-топ Қатты бөлігі 2-топ Газтәрізді бөлігі 3-топ Сулы бөлігі Сергіту сәті. "Картоп егу" Тірек-сызбамен жұмыс. Топырақтың құрылымы. Құрылымды, құрылымсыз Топырақтың құрылымы Құрылымды Құрылымсыз Тығыздығына қарай онша құнарлы болмайды Өте тығыз, тығыз, борпылдақ, үгілгіш қар суы сіңбей, сай-салаға ағады
|
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды Жұп бойынша Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ Бағдаршам |
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj аудиокітап Алты томдық « |
|||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Білімді бекіту: «Серпілген сауал» әдісі бойынша оқушылар бір-біріне доп лақтыра отырып сұрақтар қояды. Кері байланыс: Оқушыларға рефлексия парағын ұсынамын.Сабақ барысында алған білімдері туралы кері байланыс жазады.
3 факт 2 көзқарас 1 тұжырым . |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
|
Мұғалімнің ауызша кері байланысы |
Ақпарат іздестіру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып география Топырақ құрамы мен құрылымы қмж
7 сынып география Топырақ құрамы мен құрылымы қмж
|
Бөлім |
|
||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Топырақ және оның құрамы мен құрылымы |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.4.2-топырақ құрамын, түрлерін анықтап, құрылымын графикалық түрде көрсетеді |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : -топырақ құрамын ,құрылымын неден тұратынын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: -топырақтың түзілу факторларын атап өз түсініктерімен көрсете алады Кейбір оқушылар: - топырақ туралы жалпы мағұлмат қалыптастырады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Топырақтың құрамын түрлерін , оның маңыздылығы туралы біледі. Топырақтың құрылымын графикалық түрде көрсете алады. |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.Оқу құралдарын алдырып ,назарларын сабаққа аудару. Шаттық шеңберін құрып бір-біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасы «Автор орындығы әдісі» арқылы сұралады.
1.Биосфера дегеніміз не,грекше қандай ұғым береді? 2.Биосфера қабығының қалыңдығы қанша километр? 3.Биосфераның басқа қабықтарға қарағанда ерекшелігі неде?
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
дидактикалық материалдар. Интерактивті тақ |
|||||||||||
|
Ортасы |
; Тақырыпқа байланысты бейне материал көрсету.
Мәтінмен жұмыс.Тақырыпқа байланысты постер қорғайды . 3 топ топырақ құрамын түрлерін анықтайды.4-ші топ сарапшы болады. 3 топ топырақ құрамын түрлерін анықтайды.4-ші топ сарапшы болады. Галерея әдісі бойынша топтар арасында байланыс орнайды. Кестемен жұмыс.Топырақтың құрамы
«Миға
шабуыл»әдісі қандай
құрамдас бөліктерден
тұрады?
Оқушылар өзара әрекеттесу арқылы жаңа білімді талдайды: Топырақтың құрамын анықтайды 1-топ Қатты бөлігі 2-топ Газтәрізді бөлігі 3-топ Сулы бөлігі Сергіту сәті. "Картоп егу" Тірек-сызбамен жұмыс. Топырақтың құрылымы. Құрылымды, құрылымсыз Топырақтың құрылымы Құрылымды Құрылымсыз Тығыздығына қарай онша құнарлы болмайды Өте тығыз, тығыз, борпылдақ, үгілгіш қар суы сіңбей, сай-салаға ағады
|
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды Жұп бойынша Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ Бағдаршам |
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj аудиокітап Алты томдық « |
|||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Білімді бекіту: «Серпілген сауал» әдісі бойынша оқушылар бір-біріне доп лақтыра отырып сұрақтар қояды. Кері байланыс: Оқушыларға рефлексия парағын ұсынамын.Сабақ барысында алған білімдері туралы кері байланыс жазады.
3 факт 2 көзқарас 1 тұжырым . |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
|
Мұғалімнің ауызша кері байланысы |
Ақпарат іздестіру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау |
шағым қалдыра аласыз




«3.2.1.»












