Материалдар / 7-сынып "Панфиловшылар ерлігі " тақырыбы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

7-сынып "Панфиловшылар ерлігі " тақырыбы

Материал туралы қысқаша түсінік
7-сынып "Панфилошылар ерлігі" тақырыбы "Жеңіс күні. Ұлы жеңіске тағзым" бөлімі бойынша ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Сәуір 2024
69
6 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Пәні: қазақ тілі

Сыныбы: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Панфиловшылар ерлігі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.1.1 мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау;

7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Панфиловшылар ерлігі туралы берілген мәтіндік ақпаратты түсіну, оқшау сөздерді анықтау;

Көпшілігі: берілген мәтіндік ақпаратты түсініп талдау, оқшау сөздерді бір-бірінен ажырата білу;

Кейбірі: берілген мәтіндік ақпаратты интерпретациялау, оқшау сөздерді бір-бірінен ажырата білу және оқшау сөздерді тапсырма барысында қолдану.

Ойлау дағдыларының деңгейі

талдау

Бағалау критерийлері:

  • Кез келген түрде берілген ақпаратты түсінеді, өзіндік пікір білдіре алады

  • Ақпаратты талқылап, дәлелдер келтіреді;

  • Оқшау сөздерді ажырата біледі.

Құндылықтарға баулу

Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім (2-құндылық)

Пәнаралық байланыстар:

Тарих, әдебиет

Алдыңғы білім

Бауыржын Момышұлының қанатты сөздері

Жоспар





Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту






















Сабақтың ортасы:


















І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, сабаққа дайындық.

Топқа бөлу. Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді.

1-топ. Атқыштар

2-топ. Барлаушылар

3-топ. Мергендер

Әр топ өз атының мағынасын түсіндіреді.

І. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ

Ой шақыру сұрақтары.

  1. 316-атқыштар дивизиясы кімдерден жасақталды?

  2. Неге оларды «панфиловшылар» деп атаймыз?

Дескриптор:

  • өз топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді;

  • «ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді..

ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі

Оқушыларға оқылым мәтіні беріледі. «Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді.

1-топ. Баяндаушылар. Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді.

2-топ. Зерттеушілер. Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді.

3-топ. Сұрақ құрастырушылар. Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды.

Дескриптор:

  • «Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді;

  • Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді.

  • Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді.

  • Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды.

ҚБ

ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.

«Пирамидалық талқылау» әдісі

Жаңа тақырыпты, алған білімін оқшау сөздерді қатыстыра отырып қорытындылайды. Қолданған оқшау сөздерінің түрлерін ажыратады.









Дескриптор:

  • Жаңа тақырыпты, алған білімін қорытындылайды.

  • Оқшау сөздерді қолданады;

  • Ой қорытындысын шығарады.

ҚБ


Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді. Әр топ өз атының мағынасын түсіндіреді.





Топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді;

«ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді.




«Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді;

Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді.

Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді.

Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды.





Жаңа тақырыпты, алған білімін қорытындылайды.

Оқшау сөздерді қолданады;

Ой қорытындысын шығарады.










ҚБ

Тамаша жауап!

Жақсы жауап!

Талпын!













ҚБ

Тамаша жауап!

Жақсы жауап!

Талпын!








ҚБ

Тамаша жауап!

Жақсы жауап!

Талпын!

7-сынып қазақ тілі






















https://kk.wikipedia.org/...8-ші_гвардиялық_атқыштар_дивизиясы























Сабақтың соңы:

3 мин.







Үй тапсырмасы:

2 мин.


6-тапсырма


Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік;

Рефлексия


Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс парағы

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Сабақ мақсаттары

Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?

Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім?

Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма?









































Дескриптор:

  • Сұрақтар арқылы тақырыпты болжайды;

  • Оқушылар мәтінмен танысады және рөлдерге бөлініп, тапсырмалар орындайды;

  • Оқшау сөздерді қолданады;

  • Ой қорытындысын шығарады.

Дескриптор:
  • өз топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді;


  • «ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді.



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!