Оқу жұмыс орынбасары:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 7 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қатты денелердегі қысым. (Пр. №5) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.1.2 – қысымның физикалық мағына-сын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Бірлік және ынтымақ ,Еңбекқорлық » құндылығы Тест тапсырмасы https://wordwall.net/resource/65134257
|
Оқушылар сәлемдеседі . Атмосфералық ахуал арқылы көңіл күйде жаңа тақырыпты ашып , үй тапсырмасына берілген тапсырманы орындайды . |
Өзін-өзі бағалау Дескриптор: 2 балл |
Презентация Жұмыс парағы Көрнекіліктер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ
Тапсырма: "Қысым және оның әсері" Мақсаты: Қатты денелердегі қысымның әсерін түсіну, және оны әртүрлі жағдайларда зерттеу. Шарттар:
Мазмұн: Сіздерге 3 түрлі мысал берілген. Әрбір мысал бойынша қысымды есептеу және оның нәтижелерін талқылау керек. Мысалдар:
4.1- жаттығу 1. 100 см2. Ауданға 50 Н күш әрекет етеді.Қысымды анықтаңыздар. 2.Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 780 Н .Оның әр шаңғысының ұзындығы 1,95 м , ал ені 6 см .Шаңғышының қар бетіне түсіретін қысымын табыңыздар
3.Шынжыр табанды ДТ -75M тракторының массасы 6610 кг , ал оның екі шынжыр 1,4 м2 .Осы трактордың топырақ бетіне түсіретін қысым күшін анықтағыз.
|
Оқушылар тапсырманы топтасы .жұппен және жеке орындайды.
Өзара пікір алмасып ,бір- біріне тапсырма орындауда көмектеседі. |
Дескриптор: Қатты денелердегі қысымын анықтауды біледі; Қысымның физикалық мағына-сын түсінеді және өзгерту әдістерін сипаттай алады; Жаңа сабақтың теориясын меңгереді; Жұппен бірге жұмыс жасайды;
З балл
Дескриптор: Есептің шартын түзе алады; ХБЖ ға келтіре алады; Негізгі формуланы түрлендіріп ,белгісіз шаманы таба алад;
З балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Рефексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы https://wordwall.net/resource/66429246
1.Суға түсіп кеткен адамды құтқарушы балалардың қайсысының әрекеті дұрыс. Себебін түсіндіріңіз.
2.Суреттегідей қойылған кірпіштер жерге бірдей қысым түсіреді ме?
3.Аяғына шаңғы байлаған адам қар үстімен жеңіл жүре алады. Мұның себебі не?
|
Оқушылар сабақты қорытындылау тапсырмасын орындап ,бүгінгі сабақтан алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: Қатты денелердегі қысымына берілген Функционалдық сауаттылық тапсырмасын дұрыс орындай алады;
2 балл
|
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефексия
«Білім клас» әдісі бойынша
Өзін -өзі бағалау «Білім клас» әдісі бойынша
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу .
Үйге тапсырма: |
Сабаққа кері байланыс қалдырады.
Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды.
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс стиккерлері
Бағалау парағы |
|
Физика « Білімдіге дүние жарық» |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаттары: 7.3.1.2 – қысымның физикалық мағына-сын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||
|
Тест тапсырмасы https://wordwall.net/resource/65134257
Жұптық тапсырма Тапсырма: "Қысым және оның әсері" Мақсаты: Қатты денелердегі қысымның әсерін түсіну, және оны әртүрлі жағдайларда зерттеу. Шарттар: Қатты дененің көлемі мен пішінін өзгерту арқылы қысымның өзгеруін зерттеңіз. Қатты дене бір-біріне жанасқан кезде пайда болатын қысым мен оның әсерін салыстырыңыз. Мазмұн: Сіздерге 3 түрлі есеп берілген. Әрбір мысал бойынша қысымды есептеу және оның нәтижелерін талқылау керек. Есептер:
№1: Ұзын және жұқа таяқша.
№2: Үлкен және ауыр пішін. _______________________________________________________________________________________________________________________
№3: Қатты дененің ауданының әсері.
4.1- жаттығу 1. 100 см2. Ауданға 50 Н күш әрекет етеді.Қысымды анықтаңыздар. 2.Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 780 Н .Оның әр шаңғысының ұзындығы 1,95 м , ал ені 6 см .Шаңғышының қар бетіне түсіретін қысымын табыңыздар
3.Шынжыр табанды ДТ -75M тракторының массасы 6610 кг , ал оның екі шынжыр 1,4 м2 .Осы трактордың топырақ бетіне түсіретін қысым күшін анықтағыз.
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы
1.Суға түсіп кеткен адамды құтқарушы балалардың қайсысының әрекеті дұрыс. Себебін түсіндіріңіз.
2.Суреттегідей қойылған кірпіштер жерге бірдей қысым түсіреді ме?
3.Аяғына шаңғы байлаған адам қар үстімен жеңіл жүре алады. Мұның себебі не?
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефексия Бағалау
Сабаққа кері байланыс :___________________ Менің алған балым:_____________________
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып. Қатты денелердегі қысым. Есептер шығару. Презентация
7 сынып. Қатты денелердегі қысым. Есептер шығару. Презентация
Оқу жұмыс орынбасары:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 7 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қатты денелердегі қысым. (Пр. №5) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.1.2 – қысымның физикалық мағына-сын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Бірлік және ынтымақ ,Еңбекқорлық » құндылығы Тест тапсырмасы https://wordwall.net/resource/65134257
|
Оқушылар сәлемдеседі . Атмосфералық ахуал арқылы көңіл күйде жаңа тақырыпты ашып , үй тапсырмасына берілген тапсырманы орындайды . |
Өзін-өзі бағалау Дескриптор: 2 балл |
Презентация Жұмыс парағы Көрнекіліктер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ
Тапсырма: "Қысым және оның әсері" Мақсаты: Қатты денелердегі қысымның әсерін түсіну, және оны әртүрлі жағдайларда зерттеу. Шарттар:
Мазмұн: Сіздерге 3 түрлі мысал берілген. Әрбір мысал бойынша қысымды есептеу және оның нәтижелерін талқылау керек. Мысалдар:
4.1- жаттығу 1. 100 см2. Ауданға 50 Н күш әрекет етеді.Қысымды анықтаңыздар. 2.Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 780 Н .Оның әр шаңғысының ұзындығы 1,95 м , ал ені 6 см .Шаңғышының қар бетіне түсіретін қысымын табыңыздар
3.Шынжыр табанды ДТ -75M тракторының массасы 6610 кг , ал оның екі шынжыр 1,4 м2 .Осы трактордың топырақ бетіне түсіретін қысым күшін анықтағыз.
|
Оқушылар тапсырманы топтасы .жұппен және жеке орындайды.
Өзара пікір алмасып ,бір- біріне тапсырма орындауда көмектеседі. |
Дескриптор: Қатты денелердегі қысымын анықтауды біледі; Қысымның физикалық мағына-сын түсінеді және өзгерту әдістерін сипаттай алады; Жаңа сабақтың теориясын меңгереді; Жұппен бірге жұмыс жасайды;
З балл
Дескриптор: Есептің шартын түзе алады; ХБЖ ға келтіре алады; Негізгі формуланы түрлендіріп ,белгісіз шаманы таба алад;
З балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Рефексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы https://wordwall.net/resource/66429246
1.Суға түсіп кеткен адамды құтқарушы балалардың қайсысының әрекеті дұрыс. Себебін түсіндіріңіз.
2.Суреттегідей қойылған кірпіштер жерге бірдей қысым түсіреді ме?
3.Аяғына шаңғы байлаған адам қар үстімен жеңіл жүре алады. Мұның себебі не?
|
Оқушылар сабақты қорытындылау тапсырмасын орындап ,бүгінгі сабақтан алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: Қатты денелердегі қысымына берілген Функционалдық сауаттылық тапсырмасын дұрыс орындай алады;
2 балл
|
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефексия
«Білім клас» әдісі бойынша
Өзін -өзі бағалау «Білім клас» әдісі бойынша
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу .
Үйге тапсырма: |
Сабаққа кері байланыс қалдырады.
Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды.
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс стиккерлері
Бағалау парағы |
|
Физика « Білімдіге дүние жарық» |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаттары: 7.3.1.2 – қысымның физикалық мағына-сын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||
|
Тест тапсырмасы https://wordwall.net/resource/65134257
Жұптық тапсырма Тапсырма: "Қысым және оның әсері" Мақсаты: Қатты денелердегі қысымның әсерін түсіну, және оны әртүрлі жағдайларда зерттеу. Шарттар: Қатты дененің көлемі мен пішінін өзгерту арқылы қысымның өзгеруін зерттеңіз. Қатты дене бір-біріне жанасқан кезде пайда болатын қысым мен оның әсерін салыстырыңыз. Мазмұн: Сіздерге 3 түрлі есеп берілген. Әрбір мысал бойынша қысымды есептеу және оның нәтижелерін талқылау керек. Есептер:
№1: Ұзын және жұқа таяқша.
№2: Үлкен және ауыр пішін. _______________________________________________________________________________________________________________________
№3: Қатты дененің ауданының әсері.
4.1- жаттығу 1. 100 см2. Ауданға 50 Н күш әрекет етеді.Қысымды анықтаңыздар. 2.Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 780 Н .Оның әр шаңғысының ұзындығы 1,95 м , ал ені 6 см .Шаңғышының қар бетіне түсіретін қысымын табыңыздар
3.Шынжыр табанды ДТ -75M тракторының массасы 6610 кг , ал оның екі шынжыр 1,4 м2 .Осы трактордың топырақ бетіне түсіретін қысым күшін анықтағыз.
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы
1.Суға түсіп кеткен адамды құтқарушы балалардың қайсысының әрекеті дұрыс. Себебін түсіндіріңіз.
2.Суреттегідей қойылған кірпіштер жерге бірдей қысым түсіреді ме?
3.Аяғына шаңғы байлаған адам қар үстімен жеңіл жүре алады. Мұның себебі не?
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефексия Бағалау
Сабаққа кері байланыс :___________________ Менің алған балым:_____________________
|
шағым қалдыра аласыз






















