|
Білім беру ұйымының атауы |
Науырзым ЖББМ |
||||||
|
Пәні: |
Физика |
||||||
|
Бөлім: |
Қысым |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әли Жандос |
||||||
|
Күні: |
31.01 |
||||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қатынас ыдыстар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.6 – қатынас ыдыстарды қолдануға мысалдар келтіру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Қатынас ыдыстардың не екенін біледі. Қатынас ыдыстарға құйылған бір түрлі сұйықтың деңгейі не үшін бірдей болатынын түсінеді. Көптеген оқушылар істей алады: Қатынас ыдыстарға құйылған әртүрлі сұйықтың деңгейі не үшін әртүрлі болатынын түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Су құбырының жұмыс істеу принципін түсінеді. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру Спиннер әдісі 5 мин Өткен білімді еске түсіру ИӘ/ЖОҚ ойыны 8 мин Жаңа сабақ 10 минут Тапсырма 2 10 мин Бекіту Froggy jump ойыны 10 минут Кері байланыс «Бағдаршам »әдісі 2 мин Сабақтың соңы. Бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Спиннер әдісі арқылы жұптарға бөлу Тапсырма 1 Өткен тақырыпты қайталау ИӘ/Жоқ ойыны Жаңа сабақ. «Мағынаны тану» әдісі арқылы мына суреттен тақырыпты ашу. Осы сурет арқылы нені түсінуге болады? Не себепті бұл ыдыстардағы сұйықтың деңгейі барлық бөліктерінде бірдей?
айтады. Қатынас ыдыстардың қасиеттері Кез келген пішінді қатынас ыдыстардағы тыныш тұрған біртекті сұйықтың еркін беттері бірдей деңгейде болады. .
Тапсырма 2 Деңгейік есептер шығару Қатынас ыдыстары мен гидростатикалық қысымға арналған есептер Қатынасты ыдыстарға сынап пен су құйылған (суретке қарау). Су бағанының биіктігі 68 см. Сынап бірдей деңгейде болу үшін сол жағына қандай биіктікте керосин құю керек? Қатынасты ыдыстарға су мен май құйылған. Егер су бағанының биіктігі 40 см болса, ал май бағанының биіктігі 50 см болса, майдың тығыздығын анықтаңыз. Су қоймасындағы су деңгейі 3 м. Су қоймасының түбіне түсетін қысымды есептеңіз. (Судың тығыздығы 1000 кг/м^3, ауырлық күшінің үдеуі 9.8 м/с^2). Қатынасты ыдыстарға әртүрлі сұйықтар құйылған. Бір жағына 0.5 м биіктікте су құйылған, ал екінші жағына 0.4 м биіктікте басқа сұйық бар. Егер сұйықтың тығыздығы 1200 кг/м³ болса, онда ол қандай сұйық? Қатынасты ыдыстарда үш түрлі сұйық бар: су, май және сынап. Егер су бағанының биіктігі 80 см, май бағанының биіктігі 100 см болса, сынаптың биіктігі қандай болады? Сабақты бекіту Froggy jump ойыны
Бүгінгі сабақ бойынша рефлекция «Бағдаршам » әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу
Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау |
Оқушылар жұптарға бөлінеді Оқушылар алдыңғы сабақты қайталау сұрақтарына жұптасып жауап береді Оқушылар суретке қарап ойларын айтады.Үй тұрмысындағы ыдыстар.Өйткені қысым барлық ауданға түседі. Осы ыдыстарға құйылған ыдыстағы судың деңгейлері бірдей биіктікте болатынын айтады. Қатынас ыдыстың формуласына сүйеніп, деңгейлік тапсырмалар орындайды Оқушылар жұппен тақтаға шығып сұрақтарға жауап берді Оқушылар жұптасып бекіту сұрақтарына жауап береді Оқушылар тақтаға шығып бағдаршамның бір түсін таңдайды |
Бағалау критерийлері -Қатынас ыдыстардың не екенін білу -Қатынас ыдыстарға құйылған бір түрлі сұйықтың деңгейі не үшін бірдей болатынын түсіну -Қатынас ыдыстарға құйылған әртүрлі сұйықтың деңгейі не үшін әртүрлі болатынын түсіну -Су құбырының жұмыс істеу принципін түсіну Тапсырма 1 әр жұпқа 2 балл Дескриптор: - Қатынас ыдыстарға құйылған бір түрлі сұйықтың деңгейі не үшін бірдей болатынын түсінеді; -Қатынас ыдыстарға құйылған әртүрлі сұйықтың деңгейі не үшін әртүрлі болатынын түсінеді; -Қатынас ыдыстардың формуласына сүйеніп, еептер шығара алады. Әр жұпқа жалпы балл-4 Әр жұпқа жалпы балл 4 |
Спиннер әдісіне бағыт ↓
ИӘ/ЖОҚ ойынына бағыт ↓
Оқулық Презентация Интерактивті тақта Қатынас ыдыстар Есеп парақтары Интерактивті тақта Froggy jump ойынына бағыт ↓
Интерактивті тақта Бағдаршамға бағыт ↓
|
|||
|
|
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып Қатынас ыдыстар ашық сабақ
7 сынып Қатынас ыдыстар ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Науырзым ЖББМ |
||||||
|
Пәні: |
Физика |
||||||
|
Бөлім: |
Қысым |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әли Жандос |
||||||
|
Күні: |
31.01 |
||||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қатынас ыдыстар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.6 – қатынас ыдыстарды қолдануға мысалдар келтіру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Қатынас ыдыстардың не екенін біледі. Қатынас ыдыстарға құйылған бір түрлі сұйықтың деңгейі не үшін бірдей болатынын түсінеді. Көптеген оқушылар істей алады: Қатынас ыдыстарға құйылған әртүрлі сұйықтың деңгейі не үшін әртүрлі болатынын түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Су құбырының жұмыс істеу принципін түсінеді. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру Спиннер әдісі 5 мин Өткен білімді еске түсіру ИӘ/ЖОҚ ойыны 8 мин Жаңа сабақ 10 минут Тапсырма 2 10 мин Бекіту Froggy jump ойыны 10 минут Кері байланыс «Бағдаршам »әдісі 2 мин Сабақтың соңы. Бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Спиннер әдісі арқылы жұптарға бөлу Тапсырма 1 Өткен тақырыпты қайталау ИӘ/Жоқ ойыны Жаңа сабақ. «Мағынаны тану» әдісі арқылы мына суреттен тақырыпты ашу. Осы сурет арқылы нені түсінуге болады? Не себепті бұл ыдыстардағы сұйықтың деңгейі барлық бөліктерінде бірдей?
айтады. Қатынас ыдыстардың қасиеттері Кез келген пішінді қатынас ыдыстардағы тыныш тұрған біртекті сұйықтың еркін беттері бірдей деңгейде болады. .
Тапсырма 2 Деңгейік есептер шығару Қатынас ыдыстары мен гидростатикалық қысымға арналған есептер Қатынасты ыдыстарға сынап пен су құйылған (суретке қарау). Су бағанының биіктігі 68 см. Сынап бірдей деңгейде болу үшін сол жағына қандай биіктікте керосин құю керек? Қатынасты ыдыстарға су мен май құйылған. Егер су бағанының биіктігі 40 см болса, ал май бағанының биіктігі 50 см болса, майдың тығыздығын анықтаңыз. Су қоймасындағы су деңгейі 3 м. Су қоймасының түбіне түсетін қысымды есептеңіз. (Судың тығыздығы 1000 кг/м^3, ауырлық күшінің үдеуі 9.8 м/с^2). Қатынасты ыдыстарға әртүрлі сұйықтар құйылған. Бір жағына 0.5 м биіктікте су құйылған, ал екінші жағына 0.4 м биіктікте басқа сұйық бар. Егер сұйықтың тығыздығы 1200 кг/м³ болса, онда ол қандай сұйық? Қатынасты ыдыстарда үш түрлі сұйық бар: су, май және сынап. Егер су бағанының биіктігі 80 см, май бағанының биіктігі 100 см болса, сынаптың биіктігі қандай болады? Сабақты бекіту Froggy jump ойыны
Бүгінгі сабақ бойынша рефлекция «Бағдаршам » әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу
Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау |
Оқушылар жұптарға бөлінеді Оқушылар алдыңғы сабақты қайталау сұрақтарына жұптасып жауап береді Оқушылар суретке қарап ойларын айтады.Үй тұрмысындағы ыдыстар.Өйткені қысым барлық ауданға түседі. Осы ыдыстарға құйылған ыдыстағы судың деңгейлері бірдей биіктікте болатынын айтады. Қатынас ыдыстың формуласына сүйеніп, деңгейлік тапсырмалар орындайды Оқушылар жұппен тақтаға шығып сұрақтарға жауап берді Оқушылар жұптасып бекіту сұрақтарына жауап береді Оқушылар тақтаға шығып бағдаршамның бір түсін таңдайды |
Бағалау критерийлері -Қатынас ыдыстардың не екенін білу -Қатынас ыдыстарға құйылған бір түрлі сұйықтың деңгейі не үшін бірдей болатынын түсіну -Қатынас ыдыстарға құйылған әртүрлі сұйықтың деңгейі не үшін әртүрлі болатынын түсіну -Су құбырының жұмыс істеу принципін түсіну Тапсырма 1 әр жұпқа 2 балл Дескриптор: - Қатынас ыдыстарға құйылған бір түрлі сұйықтың деңгейі не үшін бірдей болатынын түсінеді; -Қатынас ыдыстарға құйылған әртүрлі сұйықтың деңгейі не үшін әртүрлі болатынын түсінеді; -Қатынас ыдыстардың формуласына сүйеніп, еептер шығара алады. Әр жұпқа жалпы балл-4 Әр жұпқа жалпы балл 4 |
Спиннер әдісіне бағыт ↓
ИӘ/ЖОҚ ойынына бағыт ↓
Оқулық Презентация Интерактивті тақта Қатынас ыдыстар Есеп парақтары Интерактивті тақта Froggy jump ойынына бағыт ↓
Интерактивті тақта Бағдаршамға бағыт ↓
|
|||
|
|
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз





















