Бекітемін: _____________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 1-сабақ
|
Бөлім: |
6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтор тарихы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтар ға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау; 7.3.3.1 мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап бере алады, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылай алады. мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтін түрінде берілген процесті сипаттап жаза алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Салауатты өмір салтын ұстану. Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 6 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 6 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Арқаға массаж жасау» 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру 1.Ғаламтор туралы не білесің? 2.Сен ғаламторды не үшін пайдаланасың? Бейнесабақты мұқият көріп, тыңдайды. https://youtu.be/kXZayYrD3Zc 2-тапсырма 95-бет Мәтінді мұқият тыңда. Берілген сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап жаз. 1.Ғаламтордың пайда болу тарихы туралы не білесің? Ғаламтор-Интернет ұғымы қай уақытта пайдаа болған? 2.Ғаламтор –Интернет ұғымының пайда болуына не себеп болған? 3. «ARPANET» атауы «Интернет» ұғымымен қай кезде алмастырылды? 4.Ғаламтормен қандай желілер арқылы қажетті ақпараттарды алуға болады? Тапсырма Графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жаз. Мысалдар келтір.
8-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазыңдар. 1.Гаджеттердің даму жылдамдығы ... қызметі күннен – күнге артып келеді. 2.Олар қолайлы...жеңіл, ықшамды бола түсті. 3.Қазіргі кезде өзі шағын болса..., сыйымдылығы үлкен флештер пайда болды. Сабақты бекіту Білгенің дұрыс Ең алғаш веб-камера Кембридж университетінде кофеқайнатқышты бақылау үшін ғана орнатылған. «Youtube» -ке ең бірінші қойылған бейнежазбаның атауы «Мен зообақтамын» деп аталады.
Рефлексия
Кестені пайдалана отырып, «Шығу парағын» толтыр. Қызықты болды. Бүгін мынаны түсіндім. Қиын болды. |
Психологиялық ахуал «Арқаға массаж жасау» Оқушылар шеңбер құрып тұрады да, мұғалімнің айтуы бойынша оңға бұрылып, ілгері қарай жүреді. Әр оқушы алдында тұрған жолдасының арқасына массаж жасауы керек. Бір минуттан кейін шеңбер теріс айналып, қайтадан алдында тұрған сыныптастарына массаж жасайды.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді..Өз ойларын жеткізеді.
Мәтінді мұқият тыңдайды. Берілген сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап жазады. Графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жазады. Көп нүктенің орнына тиісті шылауларды қойып жазады. Рефлексия жасайды. Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді; -дәлелдер келтіреді; -өз жауабын өзгелермен салыстырады; -графиктік мәтінді сипаттап жазады; -дәлелдер келтіреді. Бағалау «Жапондық бағалау» әдісі бойынша үш топ бірін-бірі бағалайды. Осы бағалау арқылы келесі өзгелердің жауаптарымен келісетін тұстарын, толықтыруға қатысты өз көзқарастарын, өздерінің қоятын сұрақтарын жеткізеді.
Дұрыс,келісемін
Толықтырамын, басқа көзқарасым бар.
Менің сұрағым бар |
7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 7-сынып Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл |
||
Бекітемін: _____________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 2-сабақ
|
Бөлім: |
6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер. Морфология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтор тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.1 мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
М Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бекітемін: _____________
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі
1-сабақ
Бөлім: 6-бөлім: Ғаламтор және
әлеуметтік желілер.
Морфология
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :
Күні:
Сынып:
7
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Ғаламтор
тарихы
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары: 7.1.5.1 проблемалық сұрақтар ға тыңдалған мәтіннен деректер
келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен
салыстыру, талқылау;
7.3.3.1 мәтін құрылымын
(кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай
отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде
берілген процесті сипаттап
жазу;
Сабақтың
мақсаты
Проблемалық сұрақтарға
тыңдалған мәтіннен деректер
келтіре отырып, дәлелді жауап бере
алады, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылай
алады. мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік
мәтін түрінде берілген процесті сипаттап жаза
алады.
Құндылықтарға баулу Ұлттық мүдде
құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын
кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет
ету. Ар-ұят
құндылығы: адал еңбекті
құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу,
шешім қабылдай білу және жауапкершілікті
сезіну.
Талап
құндылығы: Салауатты өмір салтын
ұстану. Білуге, жаңаны тануға
құштарлық, сыни және креативті ойлау,
дұрыс қарым-қатынас орната
білу.
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Білім алушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басталуы 5
минут 6
минут Сабақтың
ортасы 10
минут 8
минут 6
минут 5
минут Сабақтың
соңы
5
минут Оқушылармен амандасу, қатысуын
түгендеу. 1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру «Арқаға массаж
жасау» 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу
мақсатымен таныстыру;
Ой шақыру
1.Ғаламтор туралы не
білесің? 2.Сен ғаламторды не үшін
пайдаланасың? Бейнесабақты мұқият көріп,
тыңдайды. https://youtu.be/kXZayYrD3Zc 2-тапсырма 95-бет Мәтінді мұқият тыңда. Берілген
сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап
жаз. 1.Ғаламтордың пайда болу
тарихы туралы не білесің? Ғаламтор-Интернет ұғымы қай уақытта
пайдаа болған? 2.Ғаламтор –Интернет ұғымының
пайда болуына не себеп
болған? 3. «ARPANET» атауы «Интернет»
ұғымымен қай кезде
алмастырылды? 4.Ғаламтормен қандай желілер
арқылы қажетті ақпараттарды алуға
болады? Тапсырма Графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде
берілген процесті сипаттап жаз. Мысалдар
келтір.
8-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті
шылауларды қойып жазыңдар. 1.Гаджеттердің даму жылдамдығы
... қызметі күннен – күнге артып келеді. 2.Олар қолайлы...жеңіл,
ықшамды бола түсті. 3.Қазіргі кезде өзі шағын болса..., сыйымдылығы
үлкен флештер пайда болды. Сабақты
бекіту
Білгенің
дұрыс
Ең алғаш веб-камера
Кембридж университетінде кофеқайнатқышты бақылау үшін ғана
орнатылған.
«Youtube» -ке ең бірінші
қойылған бейнежазбаның атауы «Мен зообақтамын» деп
аталады.
Рефлексия
Кестені пайдалана отырып,
«Шығу парағын» толтыр. Қызықты
болды. Бүгін
мынаны түсіндім. Қиын
болды. Психологиялық
ахуал «Арқаға массаж жасау» Оқушылар
шеңбер құрып тұрады да, мұғалімнің айтуы бойынша оңға бұрылып,
ілгері қарай жүреді. Әр оқушы алдында тұрған жолдасының арқасына
массаж жасауы керек. Бір минуттан кейін шеңбер теріс айналып,
қайтадан алдында тұрған сыныптастарына массаж
жасайды.
Оқушылар қойылған сұрақтарға
жауап береді..Өз ойларын
жеткізеді.
Мәтінді мұқият тыңдайды.
Берілген сұрақтарға дәлелдер келтіре отырып жауап
жазады. Графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба)
түрінде берілген процесті сипаттап
жазады. Көп нүктенің орнына тиісті
шылауларды қойып жазады.
Рефлексия жасайды.
Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын,
қандай білім алғандарын
таразылайды. Талқылау кезінде
оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары
ауызша мадақтау
арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде
белсенді қатысуына
ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан
естімеппін! Дескриптор Білім
алушы -сұрақтарға жауап
береді; -дәлелдер
келтіреді; -өз жауабын өзгелермен
салыстырады; -графиктік мәтінді сипаттап
жазады; -дәлелдер
келтіреді. Бағалау «Жапондық бағалау» әдісі
бойынша үш топ бірін-бірі бағалайды. Осы бағалау арқылы келесі
өзгелердің жауаптарымен келісетін тұстарын, толықтыруға қатысты өз
көзқарастарын, өздерінің қоятын сұрақтарын
жеткізеді.
Дұрыс,келісемін
Толықтырамын, басқа көзқарасым
бар. Менің сұрағым
бар 7-сынып «Атамұра»
баспасы 2017жыл
Қалыптастырушы
бағалауға арналған
тапсырма
лар
жинағы 7-сынып Оқулық 7-сынып «Атамұра»
баспасы 2017жыл
Бекітемін: _____________
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі
2-сабақ
Бөлім: 6-бөлім: Ғаламтор және
әлеуметтік желілер.
Морфология
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :
Күні:
Сынып:
7
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Ғаламтор
тарихы
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары: 7.2.1.1 мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет,
шартты белгілер) ақпаратты
интерпретациялау;
7.4.4.1 етістіктің
есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында
қолдану
Сабақтың
мақсаты
М | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















