|
Қысқамерзімді жоспар |
|||
|
Бөлім: |
3-бөлім. Жердегі климаттық өзгерістер |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||
|
Күні: |
22.10.2025 |
||
|
Сыныбы: 7 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралдағы жалғыздық |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу |
||
|
Сабақ мақсаты: |
кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі |
||
|
Еңбек және кәсіби біліктілік |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 2. Психологиялық ахуал жақсарту. Мақсаты: Бір-біріне тілек айту арқылы жағымды орта қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау. «Қарлы кесек» арқылы қорыту. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Тілектер білдіру арқылы көңіл-күйлері көтеріледі. Ауызша жауап береді. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! 3 балл |
Жұмыс дәптерлері |
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Дескриптор: Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен жұмыс арал – остров (елсіз мекен) апат – бедствие (қауіп-қатер, жұт) қол үзу – потерять надежду қайғығы ұшырау – впасть в умение ажал – смерть, гибель сал – плот (ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы) кеменің шөгуі – оседания судна ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 1-тапсырма: Мәтінді оқып, әр сөйлемге сұрақ құрастырыңдар Ағылшын жазушысы Даниэл Дефо «Робинзон Крузо» деп аталатын жалғыз романымен әлемге әйгілі болды. Д. Дефо адам аяғы баспаған аралда жалғыз өзі өмір сүрген адамның тіршілігі туралы жазады. Робинзон Крузо өмір cүpy үшін неше түрлі айла жасайды. Кеме теңізде апатқа ұшырап, Р. Крузо белгісіз аралда жалғыз қалады. Сол аралда 28 жыл бойы жалғыз болады. Даниэл Дефоның «Робинзон Кpyзo» романы әлем әдебиетінің ең озық үлгілерінің біріне айналды. 6-тапсырма. Төмендегі ойлармен келісесің бе, келіспейсің бе? Өз ойларын айтады
Рефлексия. Үйге тапсырма: 61-бет 10-тапсырма. |
Дескриптор: Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Дескриптор: Мәтінді оқып, әр сөйлемге сұрақ құрастырады Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді - берілген ойлармен келісетінін не келіспейтінін айтады |
2 балл
2 балл
3балл
3балл |
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7-сынып қазақ тілінен "Аралдағы жалғыздық"
7-сынып қазақ тілінен "Аралдағы жалғыздық"
|
Қысқамерзімді жоспар |
|||
|
Бөлім: |
3-бөлім. Жердегі климаттық өзгерістер |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||
|
Күні: |
22.10.2025 |
||
|
Сыныбы: 7 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралдағы жалғыздық |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу |
||
|
Сабақ мақсаты: |
кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі |
||
|
Еңбек және кәсіби біліктілік |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 2. Психологиялық ахуал жақсарту. Мақсаты: Бір-біріне тілек айту арқылы жағымды орта қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау. «Қарлы кесек» арқылы қорыту. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Тілектер білдіру арқылы көңіл-күйлері көтеріледі. Ауызша жауап береді. |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! 3 балл |
Жұмыс дәптерлері |
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Дескриптор: Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен жұмыс арал – остров (елсіз мекен) апат – бедствие (қауіп-қатер, жұт) қол үзу – потерять надежду қайғығы ұшырау – впасть в умение ажал – смерть, гибель сал – плот (ағаштан байланыстыра жасалған жүзу құралы) кеменің шөгуі – оседания судна ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 1-тапсырма: Мәтінді оқып, әр сөйлемге сұрақ құрастырыңдар Ағылшын жазушысы Даниэл Дефо «Робинзон Крузо» деп аталатын жалғыз романымен әлемге әйгілі болды. Д. Дефо адам аяғы баспаған аралда жалғыз өзі өмір сүрген адамның тіршілігі туралы жазады. Робинзон Крузо өмір cүpy үшін неше түрлі айла жасайды. Кеме теңізде апатқа ұшырап, Р. Крузо белгісіз аралда жалғыз қалады. Сол аралда 28 жыл бойы жалғыз болады. Даниэл Дефоның «Робинзон Кpyзo» романы әлем әдебиетінің ең озық үлгілерінің біріне айналды. 6-тапсырма. Төмендегі ойлармен келісесің бе, келіспейсің бе? Өз ойларын айтады
Рефлексия. Үйге тапсырма: 61-бет 10-тапсырма. |
Дескриптор: Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Дескриптор: Мәтінді оқып, әр сөйлемге сұрақ құрастырады Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді - берілген ойлармен келісетінін не келіспейтінін айтады |
2 балл
2 балл
3балл
3балл |
7-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз















