Қазақ тілі сабағына арналған сабақ жоспары
|
Пән/сынып |
Т1 Қазақ тілі / Сынып: 7, № 53 мектеп-лицей |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сағындыкова Г.Т. |
|
Тарау немесе бөлім атауы, ІХ бөлім |
Жеңіс күні. Ұлы ерлікке тағзым. Морфология |
|
Сабақтың тақырыбы, 4-сабақ |
Б. Момышұлы және соғыс жылдарындағы қазақ әдебиеті. Одағай сөздер |
|
Оқу мақсаты |
7.2.3.1 хроника, хабар, очерктердің құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату. 7.4.4.5 оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу |
|
Сабақ мақсаты |
- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; - кестені пайдаланып, хронологиясын сақтап, одағай сөздерді қатыстырып, шағын очерк жазады. |
|
Бағалау критерийі |
- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; - хронологиялық кестеге түсіреді; - кестені пайдаланып, хронологиясын сақтап, одағай сөздерді қатыстырып, шағын очерк жазады. |
|
Құндылықтар |
Отанға деген сүйіспеншілік, төзімділік, табандылық |
|
АКТ дағдысын қолдану |
Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланады |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география |
|
Алдыңғы оқу |
Майдан және тіл |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 1 мин |
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Қазақ тілі «Атамұра» 2017 |
|
|
Кіріспе Сұрақ- жауап
Жауабыңызды салыстырыңыз!
Жаңа сабақ
Назар аударыңыз! Хроника – журналистиканың ақпараттық жанрларына жататын шағын ақпараттық мақала. Хрониканың басты ерекшелігі ретінде оның басына тақырып қойылмайтындығын айтуға болады. Шағын, кейде тіпті көлемі бірер жол ғана болатын ақпараттық сипаттағы мақалалар. Осындай қысқа сөйлемдерден тұратын бір-екі жолдық хроникалар болған оқиға жайында егжей-тегжейлі емес, тек фактілер келтіріп жазылады. Хроникада Кім? Қайда? Қашан? деген сұрақтарға жауап беріледі. 1-тапсырма. Тыңдалған мәтін бойынша Б.Момышұлының өмірбаянын хронологиялық кестеге түсіріңіз. Дескриптор.
Жауабыңызды салыстырыңыз!
Назар аударыңыз! Одағай – толық мағынасы болмайтын, адамның түрлі көңіл күйін білдіретін және жан-жануарларға қаратылып айтылатын сөздер. Мысалы:пәлі, алақай, пай-пай, уһ, әттеген-ай, қап, ойпырмай т.б. 3-тапсырма. Тыңдалған мәтін бойынша хронологиясын сақтап, оқшау сөздерді қатыстырып, Б.Момышұлының өмірі туралы шағын очерк жазыңыз.
Дескриптор.
Бүгінгі сабақта - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіндіңіздер. - Кестені пайдаланып, хронологиясын сақтап, оқшау сөздерді қатыстырып, шағын очерк жаздыңыздар.
Қосымша тапсырма Тұрақты тіркестерді пайдаланып, майдандағы Б.Момышұлы ерлігін өз сөздеріңізбен суреттеп, «Дана да дара тұлға» атты эссе жазыңыздар.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып ҚМЖ "Б.Момышұлы және Соғыс Жылдарындағы қазақ әдебиеті"✔
7 сынып ҚМЖ "Б.Момышұлы және Соғыс Жылдарындағы қазақ әдебиеті"✔
Қазақ тілі сабағына арналған сабақ жоспары
|
Пән/сынып |
Т1 Қазақ тілі / Сынып: 7, № 53 мектеп-лицей |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сағындыкова Г.Т. |
|
Тарау немесе бөлім атауы, ІХ бөлім |
Жеңіс күні. Ұлы ерлікке тағзым. Морфология |
|
Сабақтың тақырыбы, 4-сабақ |
Б. Момышұлы және соғыс жылдарындағы қазақ әдебиеті. Одағай сөздер |
|
Оқу мақсаты |
7.2.3.1 хроника, хабар, очерктердің құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату. 7.4.4.5 оқшау сөздердің қызметін түсіну, ажырата білу |
|
Сабақ мақсаты |
- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; - кестені пайдаланып, хронологиясын сақтап, одағай сөздерді қатыстырып, шағын очерк жазады. |
|
Бағалау критерийі |
- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; - хронологиялық кестеге түсіреді; - кестені пайдаланып, хронологиясын сақтап, одағай сөздерді қатыстырып, шағын очерк жазады. |
|
Құндылықтар |
Отанға деген сүйіспеншілік, төзімділік, табандылық |
|
АКТ дағдысын қолдану |
Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланады |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география |
|
Алдыңғы оқу |
Майдан және тіл |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 1 мин |
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Қазақ тілі «Атамұра» 2017 |
|
|
Кіріспе Сұрақ- жауап
Жауабыңызды салыстырыңыз!
Жаңа сабақ
Назар аударыңыз! Хроника – журналистиканың ақпараттық жанрларына жататын шағын ақпараттық мақала. Хрониканың басты ерекшелігі ретінде оның басына тақырып қойылмайтындығын айтуға болады. Шағын, кейде тіпті көлемі бірер жол ғана болатын ақпараттық сипаттағы мақалалар. Осындай қысқа сөйлемдерден тұратын бір-екі жолдық хроникалар болған оқиға жайында егжей-тегжейлі емес, тек фактілер келтіріп жазылады. Хроникада Кім? Қайда? Қашан? деген сұрақтарға жауап беріледі. 1-тапсырма. Тыңдалған мәтін бойынша Б.Момышұлының өмірбаянын хронологиялық кестеге түсіріңіз. Дескриптор.
Жауабыңызды салыстырыңыз!
Назар аударыңыз! Одағай – толық мағынасы болмайтын, адамның түрлі көңіл күйін білдіретін және жан-жануарларға қаратылып айтылатын сөздер. Мысалы:пәлі, алақай, пай-пай, уһ, әттеген-ай, қап, ойпырмай т.б. 3-тапсырма. Тыңдалған мәтін бойынша хронологиясын сақтап, оқшау сөздерді қатыстырып, Б.Момышұлының өмірі туралы шағын очерк жазыңыз.
Дескриптор.
Бүгінгі сабақта - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіндіңіздер. - Кестені пайдаланып, хронологиясын сақтап, оқшау сөздерді қатыстырып, шағын очерк жаздыңыздар.
Қосымша тапсырма Тұрақты тіркестерді пайдаланып, майдандағы Б.Момышұлы ерлігін өз сөздеріңізбен суреттеп, «Дана да дара тұлға» атты эссе жазыңыздар.
|
шағым қалдыра аласыз
















