|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева А |
||||||||||||
|
7 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Бірбіріне жылы лебіздерін білдіру арқылы сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. |
Топтастыру. «Программалау», «Операторлар» деген ұғымдар бойынша оқушыларды топтастыру. Парақтардың артқы жағына жасырын жазылған сөздер арқылы 2 топқа бірігеді.
|
Мадақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс. Талдау Кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасап түсіндіру
ЖЖ. 3-тапсырма. P саны берілген. P саны 0ден үлкен болса, онда санның кубын тап, 0 ден кем болса, онда K санына қос, 0 ге тең болса , онда саннан Z ті азайт Деректерді енгізу реті P, K, Z
1-тапсырма Функцияның мәнін есептейтін программа құрастыр. Құрастырған программа кірістірілген шарттарды қолданудың қай нұсқасына жатады?
«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы төменде берілген сұраққа жауап береді.
|
3 топ оқулықтан алған жаңа ақпараттарын пайдаланып, кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасайды Коды: p=int(input()) k=int(input()) z=int(input()) if p>0: print(p**3) else: if p<0: print(p+k) else: print(p-z) Коды: a,b,c=map(int,input().split()) if x>0: print(x+100) if x==0: print(20) else: print(x**2)
«Программалау барысында кірістірілген шарттарды қолданудың маңызына баға бер».
|
Дескриптор -Кірістірілген шарт тексерудің нұсқаларының ерекшелігін айтады Дескриптор -берілгендерді енгізеді; -бірінші шартты жазады; -екінші шартты жазады; -нәтижені болжайды. Дескриптор -берілгендерді бір жолға енгізеді; - бірінші шартты жазады; - екінші шартты жазады; - шығару операторын жазады. |
|
|||||||||
|
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) |
Кодты пайдаланып үш санның үлкенін табуға түрлендіру |
f=open('input.txt','r') h=open('output.txt','w') s=f.read().split() a,b,c=map(int,s) if a<b: if a<c: s=a else: s=c else: s=b h.write(str(s)) f.close() h.close() |
|
||||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сынып ҚМЖ. Информатика. Кірістірілген шарттарды программалау
7 сынып ҚМЖ. Информатика. Кірістірілген шарттарды программалау
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева А |
||||||||||||
|
7 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Бірбіріне жылы лебіздерін білдіру арқылы сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. |
Топтастыру. «Программалау», «Операторлар» деген ұғымдар бойынша оқушыларды топтастыру. Парақтардың артқы жағына жасырын жазылған сөздер арқылы 2 топқа бірігеді.
|
Мадақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс. Талдау Кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасап түсіндіру
ЖЖ. 3-тапсырма. P саны берілген. P саны 0ден үлкен болса, онда санның кубын тап, 0 ден кем болса, онда K санына қос, 0 ге тең болса , онда саннан Z ті азайт Деректерді енгізу реті P, K, Z
1-тапсырма Функцияның мәнін есептейтін программа құрастыр. Құрастырған программа кірістірілген шарттарды қолданудың қай нұсқасына жатады?
«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы төменде берілген сұраққа жауап береді.
|
3 топ оқулықтан алған жаңа ақпараттарын пайдаланып, кірістірілген шарттарды қолданудың 3 нұсқасының блок сызбасын жасайды Коды: p=int(input()) k=int(input()) z=int(input()) if p>0: print(p**3) else: if p<0: print(p+k) else: print(p-z) Коды: a,b,c=map(int,input().split()) if x>0: print(x+100) if x==0: print(20) else: print(x**2)
«Программалау барысында кірістірілген шарттарды қолданудың маңызына баға бер».
|
Дескриптор -Кірістірілген шарт тексерудің нұсқаларының ерекшелігін айтады Дескриптор -берілгендерді енгізеді; -бірінші шартты жазады; -екінші шартты жазады; -нәтижені болжайды. Дескриптор -берілгендерді бір жолға енгізеді; - бірінші шартты жазады; - екінші шартты жазады; - шығару операторын жазады. |
|
|||||||||
|
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) |
Кодты пайдаланып үш санның үлкенін табуға түрлендіру |
f=open('input.txt','r') h=open('output.txt','w') s=f.read().split() a,b,c=map(int,s) if a<b: if a<c: s=a else: s=c else: s=b h.write(str(s)) f.close() h.close() |
|
||||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||


шағым қалдыра аласыз














