|
Бөлім: Ауа райы және климаттық өзгерістер |
Мектеп: |
Сыныбы: 7 |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Боран |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастыру, септік жалғауларын ажырата білу, үндестік заңына сәйкес жалғау; Көпшілігі: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, септік жалғауларының ерекшелігін ескере отырып, қосымшаларды үндестік заңына сәйкес жалғау, орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбір оқушылар: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, септік жалғауларының ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазып, қосымшаларды орынды қолдану. |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
әдебиет |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Бұлт. Жаңбыр |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: 30 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту 1-топ. Атау, ілік септік 2-топ. Барыс, табыс 3-топ. Жатыс, шығыс, көмектес Әр оқушыға септік жалғаулы сөздер таратылады. Мысалдар арқылы оқушылар өз тобын табуы тиіс.
«Боран» сөзіне ассоциация құру.
Боран Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор: - мәтіннен көтерілген мәселені анықтайды; - проблемалық сұрақтар құрастырады. ҚБ
Теорияны еске түсіру.
3-тапсырма. Мәтіндегі септік жалғаулы сөзді тауып, үндестік заңы бойынша жалғануын түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Мәтіннен жай және тәуелді септеулі сөздерді тауып, топтастырыңдар. Сөйлемде атқарып тұрған қызметін өзара талқылаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Әр оқушыға септік жалғаулы сөздер таратылады. Мысалдар арқылы оқушылар өз тобын табуы тиіс.
Мәтінді оқып, көтерілген мәселені анықтаңыз. Көтерілген мәселелер бойынша проблемалық сұрақтар құрастырыңыз.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Мәтіндегі септік жалғаулы сөзді тауып, үндестік заңы бойынша жалғануын түсіндіріңдер.
Мәтіннен жай және тәуелді септеулі сөздерді тауып, топтастырыңдар. Сөйлемде атқарып тұрған қызметін өзара талқылаңдар.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Тахауи Ахтанов «Боран»)
(Ш. Құсайынұлы «Таңдамалы шығармалар жинағы»)
(http://anatili.kazgazeta.kz/?p=26403&cpage=1)
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
Кері байланыс
5-тапсырма |
|
||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7-сынып.Қазақ тілі. Боран
7-сынып.Қазақ тілі. Боран
|
Бөлім: Ауа райы және климаттық өзгерістер |
Мектеп: |
Сыныбы: 7 |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Боран |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастыру, септік жалғауларын ажырата білу, үндестік заңына сәйкес жалғау; Көпшілігі: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, септік жалғауларының ерекшелігін ескере отырып, қосымшаларды үндестік заңына сәйкес жалғау, орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбір оқушылар: мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, септік жалғауларының ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазып, қосымшаларды орынды қолдану. |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
әдебиет |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Бұлт. Жаңбыр |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: 30 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту 1-топ. Атау, ілік септік 2-топ. Барыс, табыс 3-топ. Жатыс, шығыс, көмектес Әр оқушыға септік жалғаулы сөздер таратылады. Мысалдар арқылы оқушылар өз тобын табуы тиіс.
«Боран» сөзіне ассоциация құру.
Боран Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор: - мәтіннен көтерілген мәселені анықтайды; - проблемалық сұрақтар құрастырады. ҚБ
Теорияны еске түсіру.
3-тапсырма. Мәтіндегі септік жалғаулы сөзді тауып, үндестік заңы бойынша жалғануын түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Мәтіннен жай және тәуелді септеулі сөздерді тауып, топтастырыңдар. Сөйлемде атқарып тұрған қызметін өзара талқылаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Әр оқушыға септік жалғаулы сөздер таратылады. Мысалдар арқылы оқушылар өз тобын табуы тиіс.
Мәтінді оқып, көтерілген мәселені анықтаңыз. Көтерілген мәселелер бойынша проблемалық сұрақтар құрастырыңыз.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Мәтіндегі септік жалғаулы сөзді тауып, үндестік заңы бойынша жалғануын түсіндіріңдер.
Мәтіннен жай және тәуелді септеулі сөздерді тауып, топтастырыңдар. Сөйлемде атқарып тұрған қызметін өзара талқылаңдар.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Тахауи Ахтанов «Боран»)
(Ш. Құсайынұлы «Таңдамалы шығармалар жинағы»)
(http://anatili.kazgazeta.kz/?p=26403&cpage=1)
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
Кері байланыс
5-тапсырма |
|
||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















