Қысқа мерзімді жоспар
7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық фактор
|
Бөлім: |
Экология негіздері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Диляра Кирим Мадиқызы |
|||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Экологиялық фактор |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.1.1 - Экологиялық факторлардың тірі ағзаларға
әсерін түсіндіру; |
|||
|
Сабақтың
мақсаты |
Оқушылар: |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты |
Педагогтың
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (8 мин), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың
мақсатына назар аударады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы
бағалау. |
Дербес компьютер,оқу
құралдары. |
|
Сабақтың ортасы (27 мин), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен жұмыс: Экологиялық факторлардың түрлері
мен мысалдары (7 минут) |
Оқушылар мәтінді оқып,
талқылайды. |
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма: Экологиялық факторлардың тірі
ағзаларға әсері (8 минут) |
Оқушылар топта талқылап, өз ойларын сыныппен
бөліседі. |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,жұмыс
дәптері. |
|
|
2-тапсырма: Экологиялық факторлардың маңыздылығын
талдау (7 минут) |
Оқушылар өз пікірлерін жазады,
талқылайды. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,жұмыс
дәптері. |
|
|
3-тапсырма: Экологиялық факторлардың әсерін
мысалдар арқылы көрсету (5 минут) |
Оқушылар мысалдарды талқылайды,
қорытындылайды. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,жұмыс
дәптері. |
|
|
Сабақтың соңы (10 мин), |
Кері байланыс |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар үй жұмысын
орындайды. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7 сыныптың экологиялық фактор тақырыбына ҚМЖ
7 сыныптың экологиялық фактор тақырыбына ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық фактор
|
Бөлім: |
Экология негіздері |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Диляра Кирим Мадиқызы |
|||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Экологиялық фактор |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.1.1 - Экологиялық факторлардың тірі ағзаларға
әсерін түсіндіру; |
|||
|
Сабақтың
мақсаты |
Оқушылар: |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты |
Педагогтың
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (8 мин), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың
мақсатына назар аударады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы
бағалау. |
Дербес компьютер,оқу
құралдары. |
|
Сабақтың ортасы (27 мин), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен жұмыс: Экологиялық факторлардың түрлері
мен мысалдары (7 минут) |
Оқушылар мәтінді оқып,
талқылайды. |
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма: Экологиялық факторлардың тірі
ағзаларға әсері (8 минут) |
Оқушылар топта талқылап, өз ойларын сыныппен
бөліседі. |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,жұмыс
дәптері. |
|
|
2-тапсырма: Экологиялық факторлардың маңыздылығын
талдау (7 минут) |
Оқушылар өз пікірлерін жазады,
талқылайды. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,жұмыс
дәптері. |
|
|
3-тапсырма: Экологиялық факторлардың әсерін
мысалдар арқылы көрсету (5 минут) |
Оқушылар мысалдарды талқылайды,
қорытындылайды. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер,жұмыс
дәптері. |
|
|
Сабақтың соңы (10 мин), |
Кері байланыс |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар үй жұмысын
орындайды. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз













