|
Білім беру ұйымының атауы |
Ғ. Сарыбаев атындағы «мектеп – бөбекжай -балабақша» кешені КММ |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолдыбаева Кымбат Жардемовна |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2026 о/жыл |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысуға тиісті 4 |
қатысқаны |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. « 5» санының көбейту кестесі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын6, 7,8, 9-дан тең бөліктергебөлуді көрсету. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 5-ке көбейту кестесін қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізгеөнеге» |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9дм ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: қарқын 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 7+7+7+7+7=35 8+8+8+8+8=40 9+9+9+9+9=45 Саралау: қарқын 2-тапсырма Санды 5-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен Саралау: ресурс Топтық жұмыс 3-тапсырма Санды 5-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр
4-тапсырма ЕҚБ Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 40*5=4 онд*5=20 онд.=200 200:5=20 онд:5=4 онд=40 2 кг*5=10 кг 10 л:5=2 л 30 мин:5=6 мин 25 ц:5=5 ц ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Өрнектің мәнін тап 6*5=30 25:5=5 7*5=35 30:5=6 8*5=40 35:5=7 9*5=45 45:5=9 Сергіту сәті
Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 5-тапсырма 30,5,6 және 5,1,5сандарын пайдаланып,үш тура теңдік құр. 1-топ А) 30:5=6 5:1=5 30:6=5 5:5=1 6×5=30 1×5=5 2-топ Ә) Кестені толтыр
6-тапсырма Дәптерге қабырғасының ұзындығы 6 см-ге тең шаршы сыз
Шығармашылық тапсырма 8-тапсырма Ең кіші екі таңбалы санға 35-ті қосып,шыққан санды ең үлкен бір таңбалы санға бөл. Қандай сан шықты? 10+35=45 45:9=5
Саралау: шығармашылық Шығармашылық тапсырма
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді
Кестені пайдаланады
Кестені толтырады
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу орындайды
Топта бір-біріне қолдау білдіреді
Теңдік құрады
Кестені толтырады
Шаршы сызады
Шығармашы лық тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор. Санды 5-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1б
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Санды 5-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтырады-1б
Өте жақсы!
Сен мықтысың!
Керемет!
Дескриптор: Өзара байланысты үш теңдік құрады -1б Белгісіз бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәнін табады-1б
Дескриптор: Ұзындығы 6 см-ге тең шаршы сызады-1б
Дескриптор: 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең кіші санды табады-1б
Дескриптор: Балалар құрастырған сөзді табады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
«СМС» әдісі
|
Заттар
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/ru/resource/54995465
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Санағыш таяқшалар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Жұмыс үлгісі
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Монеталар мен қағазақшалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200 теңгелік,500теңгелік купюраларды ажыратужәнетүрлішетөлемжасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
50 тг, 100 тг, 200 теңгелік монеталарды, 500 теңгелік купюраны ажыратады, күнделікті өмірдегі есептесулерде монеталармен және қағаз ақшалармен төлемдер жасай алады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізгеөнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг ЖИ: «wordwall.» ойыны Тақырыпты ашу Саралау: тапсырма –Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды ата. –Тағы қай сандар жазылған монеталарды білесің? –Монеталар мен қағаз ақшалардың құнын білдіретін сандарды өсу және кему ретімен атап, жазып көрсет. –Осы 50 тг, 100 тг және 200 тг монеталарды, 500 тг купюраны ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада майдалай аласың ба? Жаңа тақырып Саралау: қарқын 1-тапсырма Көбейту мен бөлуді орында 50*2=5 онд*2=100 100*5=1 жүзд*5=5 жүзд 200*3=2 жүзд*3=600 300:6=30 онд:6=50 400:5=40 онд:5=80 600:3=6 жүзд:3=200 2-тапсырма Жауап: 5,10,20,50,100,200,500,1000,2000,5000,10000,200000 20000, 10000, 5000, 2000, 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕБҚ Мақсаты: монеталармен жұмыс жасай алуды меңгерту 3-тапсырма 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақта 100+100+100+100+100=500 50+50+50+50+50+50+50+50+50+50=500 100+100+100+200=500 50+50+100+100+200=500 50+50+50+50+100+100+100=500 50+50+50+50+50+50+200=500
ФС тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар М К Нан-100теңге Ш: 500 + 200 + 100 = 800 тг Ж: Барлығы 800 теңгеге сауда жасады Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 5-тапсырма Есепте 20тг+50 тг=70 тг 20тг+(100 тг-80 тг)=40 тг 100 тг-50 тг=50 тг 50 тг-(50 тг-20 тг)=20 тг 50 тг*2=100 тг 10 тг:2=5 тг 6-тапсырма Салыстыр 400 тг*400 тг 600 тг*700 тг- 200 тг 500 тг*300 тг 100 тг+900 тг*900 тг ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 7-тапсырма Суретке қара.100теңгені: А) бірдей монеталармен 20+20+20+20+20 50+50 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10 Ә) әртүрлі монеталармен қалай шығарып алуға болады? 50+20+20+10 20+20+20+10+10+20 50+10+10+20+10 Саралау: ойын Шығармашылық тапсырма 9-тапсырма Ойлан, тап! «Рөлдік ойындар» а)Рөлдер: сатушыменбала. Қажеттізаттар:қағазкупюраларкөшірмесі. Жауабы: 9 л судың бағасы 600 тг тұрады, сатушы Жалғасқа400тг ақшақайтарып береді. ә)Бір доптың бағасы 100 тг, секіртпенің бағасы 400 тг,
с Жауабы: секіртпе доптан300 теңгегеқымбат Үй тапсырмасы 8-тапсырма 16тг,27тг,51тг,56тг,65тг және 70 теңгелік ақшаларды қандай монеталармен жинақтауға болады? 10+5+1=16 20+5+2=27 50+1=51 50+5+1=56 50+10+5=65 50+20=70 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Тапсырмалар ды орындайды Күрделігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмала ры бар карточкалар ды пайдаланады Амалдарды орындайды Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу орындайды Есепті шығарады Топта бір-біріне қолдау білдіре отырып орындайды Есептеу жүргізеді Салыстыру жасайды Тапсырмалар ды топпен орындайды Ойын арқылы өз деңгейінде тапсырма орындайды Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Монеталар» әдісі
Дескриптор: Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды өсу және кему ретімен атайды, жазады-1б Дескриптор. Көбейту мен бөлуді орындайды-1б Дескриптор: Монеталарды өсу ретімен жазады-1б Монеталарды кему ретімен жазады-1б Дескриптор: 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақтайды-1б Өте жақсы!
Дескриптор: Екі амалды өрнек құрады,мәнін есептейді-1б Дескриптор: Толық ондықтармен қосу, азайту амалдарын орындайды-1б Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Дескриптор: 100 теңгені әртүрлі жолмен шы5ара алады-1б
Дескриптор: Рөлдік ойында ақшаны есептейді -1б
Дескриптор: 16тг,27тг,51тг,56тг,65тг және 70 теңгелік ақшаларды әртүрлі монеталармен жинақтай алады-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері https://wordwall.net/resource/52267528
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Қағаз купюралар Жұмыс дәптері Оқулық Монеталар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№81 сабақ. « 5» санының көбейту кестесі
№81 сабақ. « 5» санының көбейту кестесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ғ. Сарыбаев атындағы «мектеп – бөбекжай -балабақша» кешені КММ |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолдыбаева Кымбат Жардемовна |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2026 о/жыл |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысуға тиісті 4 |
қатысқаны |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. « 5» санының көбейту кестесі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын6, 7,8, 9-дан тең бөліктергебөлуді көрсету. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 5-ке көбейту кестесін қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізгеөнеге» |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9дм ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: қарқын 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 7+7+7+7+7=35 8+8+8+8+8=40 9+9+9+9+9=45 Саралау: қарқын 2-тапсырма Санды 5-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен Саралау: ресурс Топтық жұмыс 3-тапсырма Санды 5-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр
4-тапсырма ЕҚБ Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 40*5=4 онд*5=20 онд.=200 200:5=20 онд:5=4 онд=40 2 кг*5=10 кг 10 л:5=2 л 30 мин:5=6 мин 25 ц:5=5 ц ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Өрнектің мәнін тап 6*5=30 25:5=5 7*5=35 30:5=6 8*5=40 35:5=7 9*5=45 45:5=9 Сергіту сәті
Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 5-тапсырма 30,5,6 және 5,1,5сандарын пайдаланып,үш тура теңдік құр. 1-топ А) 30:5=6 5:1=5 30:6=5 5:5=1 6×5=30 1×5=5 2-топ Ә) Кестені толтыр
6-тапсырма Дәптерге қабырғасының ұзындығы 6 см-ге тең шаршы сыз
Шығармашылық тапсырма 8-тапсырма Ең кіші екі таңбалы санға 35-ті қосып,шыққан санды ең үлкен бір таңбалы санға бөл. Қандай сан шықты? 10+35=45 45:9=5
Саралау: шығармашылық Шығармашылық тапсырма
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді
Кестені пайдаланады
Кестені толтырады
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу орындайды
Топта бір-біріне қолдау білдіреді
Теңдік құрады
Кестені толтырады
Шаршы сызады
Шығармашы лық тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор. Санды 5-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1б
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Санды 5-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтырады-1б
Өте жақсы!
Сен мықтысың!
Керемет!
Дескриптор: Өзара байланысты үш теңдік құрады -1б Белгісіз бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәнін табады-1б
Дескриптор: Ұзындығы 6 см-ге тең шаршы сызады-1б
Дескриптор: 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең кіші санды табады-1б
Дескриптор: Балалар құрастырған сөзді табады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
«СМС» әдісі
|
Заттар
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/ru/resource/54995465
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Санағыш таяқшалар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Жұмыс үлгісі
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Монеталар мен қағазақшалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200 теңгелік,500теңгелік купюраларды ажыратужәнетүрлішетөлемжасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
50 тг, 100 тг, 200 теңгелік монеталарды, 500 теңгелік купюраны ажыратады, күнделікті өмірдегі есептесулерде монеталармен және қағаз ақшалармен төлемдер жасай алады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізгеөнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг ЖИ: «wordwall.» ойыны Тақырыпты ашу Саралау: тапсырма –Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды ата. –Тағы қай сандар жазылған монеталарды білесің? –Монеталар мен қағаз ақшалардың құнын білдіретін сандарды өсу және кему ретімен атап, жазып көрсет. –Осы 50 тг, 100 тг және 200 тг монеталарды, 500 тг купюраны ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада майдалай аласың ба? Жаңа тақырып Саралау: қарқын 1-тапсырма Көбейту мен бөлуді орында 50*2=5 онд*2=100 100*5=1 жүзд*5=5 жүзд 200*3=2 жүзд*3=600 300:6=30 онд:6=50 400:5=40 онд:5=80 600:3=6 жүзд:3=200 2-тапсырма Жауап: 5,10,20,50,100,200,500,1000,2000,5000,10000,200000 20000, 10000, 5000, 2000, 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕБҚ Мақсаты: монеталармен жұмыс жасай алуды меңгерту 3-тапсырма 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақта 100+100+100+100+100=500 50+50+50+50+50+50+50+50+50+50=500 100+100+100+200=500 50+50+100+100+200=500 50+50+50+50+100+100+100=500 50+50+50+50+50+50+200=500
ФС тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар М К Нан-100теңге Ш: 500 + 200 + 100 = 800 тг Ж: Барлығы 800 теңгеге сауда жасады Саралау: топтық қолдау Топтық жұмыс 5-тапсырма Есепте 20тг+50 тг=70 тг 20тг+(100 тг-80 тг)=40 тг 100 тг-50 тг=50 тг 50 тг-(50 тг-20 тг)=20 тг 50 тг*2=100 тг 10 тг:2=5 тг 6-тапсырма Салыстыр 400 тг*400 тг 600 тг*700 тг- 200 тг 500 тг*300 тг 100 тг+900 тг*900 тг ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 7-тапсырма Суретке қара.100теңгені: А) бірдей монеталармен 20+20+20+20+20 50+50 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10 Ә) әртүрлі монеталармен қалай шығарып алуға болады? 50+20+20+10 20+20+20+10+10+20 50+10+10+20+10 Саралау: ойын Шығармашылық тапсырма 9-тапсырма Ойлан, тап! «Рөлдік ойындар» а)Рөлдер: сатушыменбала. Қажеттізаттар:қағазкупюраларкөшірмесі. Жауабы: 9 л судың бағасы 600 тг тұрады, сатушы Жалғасқа400тг ақшақайтарып береді. ә)Бір доптың бағасы 100 тг, секіртпенің бағасы 400 тг,
с Жауабы: секіртпе доптан300 теңгегеқымбат Үй тапсырмасы 8-тапсырма 16тг,27тг,51тг,56тг,65тг және 70 теңгелік ақшаларды қандай монеталармен жинақтауға болады? 10+5+1=16 20+5+2=27 50+1=51 50+5+1=56 50+10+5=65 50+20=70 Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Тапсырмалар ды орындайды Күрделігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмала ры бар карточкалар ды пайдаланады Амалдарды орындайды Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу орындайды Есепті шығарады Топта бір-біріне қолдау білдіре отырып орындайды Есептеу жүргізеді Салыстыру жасайды Тапсырмалар ды топпен орындайды Ойын арқылы өз деңгейінде тапсырма орындайды Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Монеталар» әдісі
Дескриптор: Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды өсу және кему ретімен атайды, жазады-1б Дескриптор. Көбейту мен бөлуді орындайды-1б Дескриптор: Монеталарды өсу ретімен жазады-1б Монеталарды кему ретімен жазады-1б Дескриптор: 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақтайды-1б Өте жақсы!
Дескриптор: Екі амалды өрнек құрады,мәнін есептейді-1б Дескриптор: Толық ондықтармен қосу, азайту амалдарын орындайды-1б Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Дескриптор: 100 теңгені әртүрлі жолмен шы5ара алады-1б
Дескриптор: Рөлдік ойында ақшаны есептейді -1б
Дескриптор: 16тг,27тг,51тг,56тг,65тг және 70 теңгелік ақшаларды әртүрлі монеталармен жинақтай алады-1б
«Бас,қол,жүрек» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері https://wordwall.net/resource/52267528
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Қағаз купюралар Жұмыс дәптері Оқулық Монеталар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


























