|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: |
3 |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Тиімді есептеу |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады |
|
||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Арайлап атқан таңға сәлем Жылуын шашқан күнге сәлем Білім беріп тәрбиелеген Ұстаздарым сіздерге сәлем Өткенді пысықтау «Табан іздері»әдісі Әр өрнекті есептеудің тиімді тәсілін тап және жаз. (8+2)*12=120 (20+30):5=10 (60+40):10=10 ( 27+12):3=13 2*12*5=120 4*5*8=160 Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Көбейту қасиеттерінің әріптермен таңбалануына қара және өз мысалдарыңмен түсіндір.
Жұптық жұмыс 2 тапсырма. «Алтын сандық» ойыны. 100*3+60*7=300+420=720 14*10+80*5=140+400=540 5*40+5*30=200+150=350 Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 3 тапсырма Өрнектердің мәнін тап. (15+21)/6=36/6=6 (120+20)/10=120/10+20/10=12+2=14 (14+21)/7=14/7+21/7=2+3=5 (300+60)/9=360/9=40 (10+22)/4=32/4=8 (100+200)/3=300/3=100 ФС тапсырмасы 5-тапсырма А)Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Шебер-8д.12қ Бөлді-2 қорап Әр қорапта-?бұйым Ш: 1). (12+8)/2=20/2=10 2).12/2+8/2=6+4=10 Ж:Әр қорапта 10 бұйым бар. Өзіндік жұмыс Ә).Өзің осыған ұқсас есеп құрастыр Шебер-6д.12қ Бөлді-3қ Әр қорапта -?бұйым Ш: 1). (6+12)/3=18/3=6 2).6/3+12/3=2+4=6 Ж.Әр қорапта 6 бұйым бар. Үйге тапсырма: 4-тапсырма Әрбір есептеудің тиімді тәсілін тап. Үлгі: (8+2)*50=10*50=500 (120+20):10=120:10+20:10=12+2=14
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Әр өрнекті есептеудің тиімді тәсілін біледі-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Көбейту қасиеттерін Түсіндіреді-1б Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! Жарайсың! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1б
«Білім қоржыны әдісі» |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Кесте Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ.. Тиімді есептеу үшін көбейтудің қасиеттерін пайдалану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Арайлап атқан таңға сәлем Жылуын шашқан күнге сәлем Білім беріп тәрбиелеген Ұстаздарым сіздерге сәлем Өткенді пысықтау 4-тапсырма Әрбір есептеудің тиімді тәсілін тап. Үлгі: (8+2)*50=10*50=500 (120+20):10=120:10+20:10=12+2=14 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: «Кім жылдам?» әдісі (60+10)/2=60/2+10/2=30+5=35 (600+100)/2=600/2+100/2=300+50=350 (600+100)/2=600/20+100/20=30+5=35 70/2=60/2+10/2=30+5=35 700/2=600/2+100/2=300+50=350 700/20=600/20+100/20=30+5=35 ЕҚБ 2 тапсырма. Ауызша түсіндіре отырып есепте 600/5=500/5+100/5=100+20=120 500/4=400/4+100/4=100+25=125 90/2=80/2+10/2=40+5=45 500/2=400/2+100/2=200+50=250 900/2=800/2+100/2=400+50=450 900/20=800/20+100/20=40+5=45 700/5=500/5+200/5=100+40=140 300/20=200/20+100/20=10+5=15 ЕБҚ 3 тапсырма Салыстыр 500/2=1000/4 900/2>700/50 70/50>300/50 4-тапсырма. Есеп бойынша өрнек құрып,оны шығар. Барды-40қ.30ұ Отырғызды-2 автобус Әр автобуста-?бала Ш: (40+30)/2=70/2=35(бала) Ж:Әр автобусқа 35 баладан отырды 5-тапсырма Есепті шығар. 45 минут-2 рет ?сағат 90минут -3рет Ш:45*2=90мин=1сағ30мин 90*3=270мин = 4сағ 30мин 1сағ30мин+4сағ 30мин = 5сағ 60мин = 6сағ Ж: 6сағ сабақ оқиды. Жұптық жұмыс 6-тапсырма. Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Келді -30қыз,40ұл Әр вагон-10бала Вагон-? 1-тәсіл 1)730+40=70(бала) 2)70/10=7(вагон) 2-тәсіл 1.30/10=3(вагон) 2.40/10=4(в.ұлдар) 3.3+4=7(вагон) Ж:барлығы 7 вагон ФС тапсырмасы 7-тапсырма Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Шокалад-24 Мұзкәмпит-30 Салынды-6қорапқа Әр қорапта ?кәмпит Ш:1.(24+30)/6=54/6=9 2.24/6+30/6=4+5=9 Ж:Әр қорапта 9 кәмпит салынды Үйге тапсырма: 8-тапсырма Есепте 658+174=832 217+361=578 1000-65=935 456-321=135
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Әрбір есептеудің тиімді тәсілін табады-1б Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Жарайсың! Дескриптор: ЕҚБ Ауызша түсіндіре отырып есептейді-1б Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: ЕБҚ Есепті шығарады-1б Салыстырады -1б Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрады-1б Оны шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін жазады, жауабын табады-1б
Дескриптор: Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1б
«Кинолента»әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Кесте Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
81 сабақ Тиімді есептеу 82 сабақ. Тиімді есептеу үшін көбейтудің қасиеттерін пайдалану
81 сабақ Тиімді есептеу 82 сабақ. Тиімді есептеу үшін көбейтудің қасиеттерін пайдалану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: |
3 |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. Тиімді есептеу |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады |
|
||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Арайлап атқан таңға сәлем Жылуын шашқан күнге сәлем Білім беріп тәрбиелеген Ұстаздарым сіздерге сәлем Өткенді пысықтау «Табан іздері»әдісі Әр өрнекті есептеудің тиімді тәсілін тап және жаз. (8+2)*12=120 (20+30):5=10 (60+40):10=10 ( 27+12):3=13 2*12*5=120 4*5*8=160 Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Көбейту қасиеттерінің әріптермен таңбалануына қара және өз мысалдарыңмен түсіндір.
Жұптық жұмыс 2 тапсырма. «Алтын сандық» ойыны. 100*3+60*7=300+420=720 14*10+80*5=140+400=540 5*40+5*30=200+150=350 Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 3 тапсырма Өрнектердің мәнін тап. (15+21)/6=36/6=6 (120+20)/10=120/10+20/10=12+2=14 (14+21)/7=14/7+21/7=2+3=5 (300+60)/9=360/9=40 (10+22)/4=32/4=8 (100+200)/3=300/3=100 ФС тапсырмасы 5-тапсырма А)Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Шебер-8д.12қ Бөлді-2 қорап Әр қорапта-?бұйым Ш: 1). (12+8)/2=20/2=10 2).12/2+8/2=6+4=10 Ж:Әр қорапта 10 бұйым бар. Өзіндік жұмыс Ә).Өзің осыған ұқсас есеп құрастыр Шебер-6д.12қ Бөлді-3қ Әр қорапта -?бұйым Ш: 1). (6+12)/3=18/3=6 2).6/3+12/3=2+4=6 Ж.Әр қорапта 6 бұйым бар. Үйге тапсырма: 4-тапсырма Әрбір есептеудің тиімді тәсілін тап. Үлгі: (8+2)*50=10*50=500 (120+20):10=120:10+20:10=12+2=14
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Әр өрнекті есептеудің тиімді тәсілін біледі-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Көбейту қасиеттерін Түсіндіреді-1б Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! Жарайсың! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1б
«Білім қоржыны әдісі» |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Кесте Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ.. Тиімді есептеу үшін көбейтудің қасиеттерін пайдалану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Арайлап атқан таңға сәлем Жылуын шашқан күнге сәлем Білім беріп тәрбиелеген Ұстаздарым сіздерге сәлем Өткенді пысықтау 4-тапсырма Әрбір есептеудің тиімді тәсілін тап. Үлгі: (8+2)*50=10*50=500 (120+20):10=120:10+20:10=12+2=14 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: «Кім жылдам?» әдісі (60+10)/2=60/2+10/2=30+5=35 (600+100)/2=600/2+100/2=300+50=350 (600+100)/2=600/20+100/20=30+5=35 70/2=60/2+10/2=30+5=35 700/2=600/2+100/2=300+50=350 700/20=600/20+100/20=30+5=35 ЕҚБ 2 тапсырма. Ауызша түсіндіре отырып есепте 600/5=500/5+100/5=100+20=120 500/4=400/4+100/4=100+25=125 90/2=80/2+10/2=40+5=45 500/2=400/2+100/2=200+50=250 900/2=800/2+100/2=400+50=450 900/20=800/20+100/20=40+5=45 700/5=500/5+200/5=100+40=140 300/20=200/20+100/20=10+5=15 ЕБҚ 3 тапсырма Салыстыр 500/2=1000/4 900/2>700/50 70/50>300/50 4-тапсырма. Есеп бойынша өрнек құрып,оны шығар. Барды-40қ.30ұ Отырғызды-2 автобус Әр автобуста-?бала Ш: (40+30)/2=70/2=35(бала) Ж:Әр автобусқа 35 баладан отырды 5-тапсырма Есепті шығар. 45 минут-2 рет ?сағат 90минут -3рет Ш:45*2=90мин=1сағ30мин 90*3=270мин = 4сағ 30мин 1сағ30мин+4сағ 30мин = 5сағ 60мин = 6сағ Ж: 6сағ сабақ оқиды. Жұптық жұмыс 6-тапсырма. Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Келді -30қыз,40ұл Әр вагон-10бала Вагон-? 1-тәсіл 1)730+40=70(бала) 2)70/10=7(вагон) 2-тәсіл 1.30/10=3(вагон) 2.40/10=4(в.ұлдар) 3.3+4=7(вагон) Ж:барлығы 7 вагон ФС тапсырмасы 7-тапсырма Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Шокалад-24 Мұзкәмпит-30 Салынды-6қорапқа Әр қорапта ?кәмпит Ш:1.(24+30)/6=54/6=9 2.24/6+30/6=4+5=9 Ж:Әр қорапта 9 кәмпит салынды Үйге тапсырма: 8-тапсырма Есепте 658+174=832 217+361=578 1000-65=935 456-321=135
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Әрбір есептеудің тиімді тәсілін табады-1б Дескриптор: Есептеулерді орындайды-1б Жарайсың! Дескриптор: ЕҚБ Ауызша түсіндіре отырып есептейді-1б Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: ЕБҚ Есепті шығарады-1б Салыстырады -1б Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрады-1б Оны шығарады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін жазады, жауабын табады-1б
Дескриптор: Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1б
«Кинолента»әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер оқулық Плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Кесте Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз




















