Материалдар / 8.2А Квадрат теңдеу. Сынып 8 «Г»
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

8.2А Квадрат теңдеу. Сынып 8 «Г»

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Ақпан 2023
167
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



1 «Мырзакент» мектеп-гимназиясы

(білім беру ұйымының атауы)


Білім беру ұйымының атауы

Түркістан облысы, Мақтаарал ауданы, №1 «Мырзакент» мектеп-гимназиясы

Пәні

Алгебра

Бөлімі

8.2А Квадрат теңдеу.

Педагогтың аты-жөні

Жаденов Жолдас Айтжанұлы

Күні

23.12.2022ж.

Сынып 8 «Г»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Теңдеулерді шешу

Оқу мақсатына сәйкес оқу бағдарламасы

8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу;

Сабақтың мақсаты


квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, бөлшек-рационал теңдеуді шешу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


1 минут





1 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі : Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеймін.


Топқа біріктіру: есептерді шешу арқылы үш топқа бірігеді. «Алғырлар», «Тапқырлар», «Білімділер».


Үй тапсырмасын «Көршіңді тексер» әдісі бойынша тақтада тексеріледі.

«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ қойылады.

Мұғаліммен сәлемдеседі, кезекші оқушы сынып оқушыларын түгелдейді.



Топ басшы сайлап, бағалау парағына балл жазады.




Оқушылар дәптерге орындап келген жұмыстарымен тақтадағы есептерді салыстыру арқылы қателіктерді тауып,түзетеді.













Жарайсың!

Керемет!деген ауызша мадақтау арқылы бағалау


А4 суреттер






Кеспе қағаздар



Оқулық: Ә.Н.Шыныбеков, Р.Н. Жұмабаев «Алгебра» Жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық.


Сабақтың ортасы

9 мин






































Өтілген тақырыпты нығайту

9 мин







































Функционалдық сауаттылықты қалыптастыру

4 мин









Сергіту сәті

3 минут

5 минут





9 минут





















Рефлексия

2 минут

«Cinema әлемі» әдісі бойынша оқушылар тапсырманы жұптасып орындайды. Бүгінгі күніміз ертеңгі тарих, орындаған тапсырмаларды кино касетасына жабыстырамын. Оқушылармен сабақ мақсаты ашылады.

6

























«Мамандық» әдісі арқылы бойынша жеке жұмыс орындайды. Партаға дәрігер, мұғалім, дүкенші кәсібі бойынша керекті материалдар қойылады. Оқушылар артында жасырынған

А-деңгей

В-деңгей

С-деңгейде есептерді орындайды.

А деңгей:

  1. у2=0,09

  2. х2=3

  3. х2+5=30

  4. 2=

В деңгей:

1)

2)

3)

4)

5) )








С деңгей:



Арақашықтығы 20км болатын Асар мөлтек ауданынан Ақжар мөлтек ауданына жаяу Ғазиза мен Майра шықты. Майраның жылдамдығы Ғазизаның жылдамдығынан 1км/сағ артық болса, Майра барлық жолға 60мин уақыт кем жұмсайды. Әр жаяу жүргіншінің жылдамдығы қандай?








« Қимыл доп»



Google Forms сайтта оқушылар тест орындайды. Барлығы 5 балл.



«Броуындық қозғалыс» әдісі. Оқулықпен топтық жұмыс жүргіземін №2,138 есеп. Әр топқа куб беремін және қай сан түссе сол нөмірлі конверт алып тапсырманы орындайды.









Үйге тапсырма:2.139

2,141 оқулықтан.


«Білім почтасы»әдісі.

Мен сабақты қорытындылау мақсатында кері байланыс жүргіземін. Соңында бір күндік лентамызға шолу жасаймыз.

Оқушылар жұппен талқылап,ортақ шешімдерін тақтаға жазады. Жұппен талқылап орындайды.

«Cinema әлемі» әдісі бойынша тапсырманың шешуі:

  теңдеуін шешейік.

Шешуі. x≠-1, өйткені x=1 мәнінде сол жақтағы бөлшектің бөлімі нөлге тең болатыны анық. Берілген теңдеуді шешу үшін бөлшектердің ортақ бөлімін тауып, теңдеудің екі жақ бөлігін ортақ бөлімге келтіреміз.

.

Бөлшектердің қасиеті бойынша бөлшектердің бөлімдері тең болса, онда олардың алымдары да тең болады. Сонда берілген теңдеуге мәндес  бүтін рационал теңдеулерді аламыз. Шыққан теңдеудің түбірлері берілген теңдеудің де түбірлері болады.

Соңғы теңдеудегі жақшаларды ашып, ұқсас қосылғыштарды біріктіргеннен кейін

немесе  теңдеуін аламыз. Соңғы теңдеудің түбірлері  және  .

Оқушылар деңгейіне қарай тапсырмаларды алып, артында жасырынған тапсырмаларды орындайды. Үш тілде атауын тайды.

А деңгей:

  1. у2=0,09

у=0,3;-0,3



  1. х2=3

  2. х2+5=30

  3. 2=

2= : =

В деңгей:

Тапсырма шешуі:

1)

2)

С деңгей:

Тапсырма шешуі:








Берілген функционалды сауаттылық тапсырмасын шешеді

Шешуі:

Ортақ бөлім береміз х2+х=20

х2+х-20=0

Д=12-4*1*(-20)=81

Х1= =4

Х2= =-5

км/сағ км/сағ



қимылымен ойнайды.



Оқушылар сайтқа кіріп тапсырманы орындайды.





Оқушылар конверт ішіндегі жұмбақтың жауабын табады, шешуіне байланысты алып, тапсырманы орындайды.






Үй тапсырмасын оқушылар жазып алады.




Оқушылар почтаға хат жолдап салады.





Б.К: рационал бөлшек теңдеулерді шешеді.

Дескриптор

1

теңдеуге кіретін бөлшектердің ортақ бөлімін табамыз;

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!