|
Білім беру ұйымының атауы |
Сәбит Мұқанов атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досалы Э |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№84 сабақ. Уақыт. Сағат. Минут. Сүйікті ертегілеріміз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтайды; уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажыратады; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 3 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 3минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Өсеміз біз күліп ойнап, Өткенді пысықтау «Жыл мезгілдері, апта күндері» тақырыбын пысықтау туралы өз білімдерін ортаға салады Апта күндерін ретімен ата.(ақшақар мен 7 гном ертегісі) Жыл мезгілдері мен ай аттарын ата.(12 ай ертегісі) (ауызша) ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Миға шабул. (5мин) «Кім тапқыр?» ойыны Жұмбақ шешейік. Қабырғадан қарап тұр, Уақытты санап тұр. (сағат) ФС тапсырмасы Сағаттың бірнеше тілі бар. Соларды қарастырайық. Олардың ұзындықтары әркелкі. Қысқасы – сағаттық тіл, олар (сағат саны), ал ұзыны – минуттық тіл (минут саны). Циферблатта қанша кішкене сызықшалар бар екенін білесіңдер ме? (60) Сағат туралы видио көрсетеді. 1-тапсырма Жұптық жұмыс.(10мин) «Жұптас.Ойлан. Бөліс» әдісі Неше минут өтті? Бірінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр?(бірді) Минуттық тілі нешені көрсетіп тұр? (екіні) Он екіден екіге дейін неше кішкентай сызықша бар? (он) Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (1 сағат 10 минутты) Екінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр?(бірді) Минуттық тілі нешені көтсетіп тұр? (төртті) Он екіден бірге дейін неше кішкентай сызықша бар? (бес) Он екіден төртке дейін осындай бес кішкентай сызықшадан нешеу бар? (төрт, яғни бесті өз-өзіңе төрт рет қоссақ жиырманы аламыз) Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (1 сағат 20 минутты) 2 тапсырма Топтық жұмыс (10мин) «Математикалық эстафета» әдісі Мақсаты: бірлесе отырып мақсатқа жетуге баулу «Минутты сезін» ойыны Өзіндік жұмыс (5мин) 3-тапсырма Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын тап. Оларды шығар. А О 6-4=2 Ж: 2 қазақ ертегісін артық оқыды Ә. Барлығы-10ертегі Орыс ертегісі-4 Қазақ ертегісі-? 10-4=6 Ж: 6 қазақ ертегісін оқыды Сараланған тапсырма: 1-деңгей Түсіну «Дұрыс.Бұрыс» 11:00 – бұл он бір сағат 5:15 – бұл бес сағат 10:00- бұл он сағат 2-деңгей Қолдану «Сәйкестендір» Таңертең тұрамын 21:00 Сабақ басталады 7:00 Ұйықтаймын 8:00 3-деңгей Талдау «Ойлан» Өзіңнің бір күніңді уақытпен жаз: Таңғы ас- ________ Сабақ уақыты –______ Ойын-_______ Кері байланыс
|
Өлеңді бірге хормен оқиды Суреттермен жұмыс жасайды Жұмбақ шешеді Минутпен танысад
Сағатпен жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді Сағат моделімен уақытты көрсетеді Уақытты анықтайды Балалар көздерін жұмып бір минут өтті ау деген кезде қолдарын жоғары көтереді. Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табады Оларды шығарады. Пікірлердің дұрыс бұрыс екенін біледі. Ұйқыдан тұру,сабақ басталу,кешкі ұйқыға жату уақытын белгілеп сәйкестендіреді; Өзінің күн тәртібін жазады
Кері байланыс береді. Бүгінгі тақырыпты түсінгені немесе түсінбегені туралы қысқаша жазып хат қалтаға салады |
Дескриптор: «Жыл мезгілдері, апта, күн» тақырыбын пысықтайды Тақырыпты меңгергеруде, алған білімін қолданады «Құпия код» әдісі арқылы бағалау Құпия сөз: Керемет! Дескриптор: Мұғалімнің көмегімен минутты меңгереді Тақырыпты ашады Дескриптор: Сағаттың моделінде көрсетілген уақытты анықтауды үйренеді. Анықталған уақытты дұрыс оқуды үйренеді. Дескриптор: Сағат моделіндегі сағаттық тіл мен минуттық тілді ажыратуды біледі Уақытты дұрыс айтуды үйренеді. «Сөре. Мәре»
Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табады Оларды шығарады. «Шырын толтыру» әдісі Жартылай- жақсы Толса –өте жақсы «Сағат тілі» әдісі Т (сағат толық айналады) Ж (жартылай айналды) Қ
Бүгінгі сабақта түсінбеген сұрақтары |
Суреттер
https://wordwall.net/ru/resource/87101097
Суреттер
Сағаттар Сағат моделі
Оқулық
Сағаттар Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№84 сабақ. Уақыт. Сағат. Минут. Сүйікті ертегілеріміз
|
Білім беру ұйымының атауы |
Сәбит Мұқанов атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досалы Э |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№84 сабақ. Уақыт. Сағат. Минут. Сүйікті ертегілеріміз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтайды; уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажыратады; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 3 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 3минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Өсеміз біз күліп ойнап, Өткенді пысықтау «Жыл мезгілдері, апта күндері» тақырыбын пысықтау туралы өз білімдерін ортаға салады Апта күндерін ретімен ата.(ақшақар мен 7 гном ертегісі) Жыл мезгілдері мен ай аттарын ата.(12 ай ертегісі) (ауызша) ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Миға шабул. (5мин) «Кім тапқыр?» ойыны Жұмбақ шешейік. Қабырғадан қарап тұр, Уақытты санап тұр. (сағат) ФС тапсырмасы Сағаттың бірнеше тілі бар. Соларды қарастырайық. Олардың ұзындықтары әркелкі. Қысқасы – сағаттық тіл, олар (сағат саны), ал ұзыны – минуттық тіл (минут саны). Циферблатта қанша кішкене сызықшалар бар екенін білесіңдер ме? (60) Сағат туралы видио көрсетеді. 1-тапсырма Жұптық жұмыс.(10мин) «Жұптас.Ойлан. Бөліс» әдісі Неше минут өтті? Бірінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр?(бірді) Минуттық тілі нешені көрсетіп тұр? (екіні) Он екіден екіге дейін неше кішкентай сызықша бар? (он) Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (1 сағат 10 минутты) Екінші сағаттың сағат тілі нешені көрсетіп тұр?(бірді) Минуттық тілі нешені көтсетіп тұр? (төртті) Он екіден бірге дейін неше кішкентай сызықша бар? (бес) Он екіден төртке дейін осындай бес кішкентай сызықшадан нешеу бар? (төрт, яғни бесті өз-өзіңе төрт рет қоссақ жиырманы аламыз) Ендеше сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? (1 сағат 20 минутты) 2 тапсырма Топтық жұмыс (10мин) «Математикалық эстафета» әдісі Мақсаты: бірлесе отырып мақсатқа жетуге баулу «Минутты сезін» ойыны Өзіндік жұмыс (5мин) 3-тапсырма Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын тап. Оларды шығар. А О 6-4=2 Ж: 2 қазақ ертегісін артық оқыды Ә. Барлығы-10ертегі Орыс ертегісі-4 Қазақ ертегісі-? 10-4=6 Ж: 6 қазақ ертегісін оқыды Сараланған тапсырма: 1-деңгей Түсіну «Дұрыс.Бұрыс» 11:00 – бұл он бір сағат 5:15 – бұл бес сағат 10:00- бұл он сағат 2-деңгей Қолдану «Сәйкестендір» Таңертең тұрамын 21:00 Сабақ басталады 7:00 Ұйықтаймын 8:00 3-деңгей Талдау «Ойлан» Өзіңнің бір күніңді уақытпен жаз: Таңғы ас- ________ Сабақ уақыты –______ Ойын-_______ Кері байланыс
|
Өлеңді бірге хормен оқиды Суреттермен жұмыс жасайды Жұмбақ шешеді Минутпен танысад
Сағатпен жұмыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді Сағат моделімен уақытты көрсетеді Уақытты анықтайды Балалар көздерін жұмып бір минут өтті ау деген кезде қолдарын жоғары көтереді. Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табады Оларды шығарады. Пікірлердің дұрыс бұрыс екенін біледі. Ұйқыдан тұру,сабақ басталу,кешкі ұйқыға жату уақытын белгілеп сәйкестендіреді; Өзінің күн тәртібін жазады
Кері байланыс береді. Бүгінгі тақырыпты түсінгені немесе түсінбегені туралы қысқаша жазып хат қалтаға салады |
Дескриптор: «Жыл мезгілдері, апта, күн» тақырыбын пысықтайды Тақырыпты меңгергеруде, алған білімін қолданады «Құпия код» әдісі арқылы бағалау Құпия сөз: Керемет! Дескриптор: Мұғалімнің көмегімен минутты меңгереді Тақырыпты ашады Дескриптор: Сағаттың моделінде көрсетілген уақытты анықтауды үйренеді. Анықталған уақытты дұрыс оқуды үйренеді. Дескриптор: Сағат моделіндегі сағаттық тіл мен минуттық тілді ажыратуды біледі Уақытты дұрыс айтуды үйренеді. «Сөре. Мәре»
Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табады Оларды шығарады. «Шырын толтыру» әдісі Жартылай- жақсы Толса –өте жақсы «Сағат тілі» әдісі Т (сағат толық айналады) Ж (жартылай айналды) Қ
Бүгінгі сабақта түсінбеген сұрақтары |
Суреттер
https://wordwall.net/ru/resource/87101097
Суреттер
Сағаттар Сағат моделі
Оқулық
Сағаттар Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз













