|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ. Шамалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамаларды қайталайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Наурыз» әнін тыңдату. Наурыз мерекесі туралы ойларын, білімдерін ортаға салады Өткенді пысықтау « Уақытты анықта» ойыны Мұғалім уақытты айтып тұрады, оқушы сағат моделінен сол уақытты көрсетеді «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Әлия мен Сырымның Наурыз мерекесінің алдындағы аптада жұмыстары көп болды. Олардың не жасап үлгергенін айтып бер. Дүйсенбі - 14.00 кәстөм өлшеп көру Сейсенбі - 09.00 би Сәрсенбі - 14.00 хор Бейсенбі – 09.00 сурет салу Жұма - 15.00 домбыра Сенбі - 16.00 би Жексенбі - 14.00 Наурыз концерт Саралау: дереккөздер Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепті шығар. а) Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл кесіндінің ұзындығы одан 2 см ұзын. Қызыл кесіндінің ұзындығы нешеге тең? 5см+2см=7см Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 7см ә) Шешуі 7 – 2 болатындай кері есеп құрастыр. Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл кесіндінің ұзындығы одан 7 см. Қызыл кесіндінің ұзындығы неше см ұзын? 7см-5см=2см Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 2 см ұзын ЕБҚ Мақсаты: ұзындықтарды өлшеуді үйрету Жіптерді өлше. Олардың ұзындықтарын салыстыр
ЕҚБ Мақсаты: ұзындықтарды өлшеуді үйрету Сынып қабырғаларын көзбен өлше.Қай қабырға ұзын, қайсысы қысқа екенін тап. Оларды ата. Саралау тапсырмасы: жіктеу Топтық жұмыс 3-тапсырма «Жинақта» ойыны Сен карточкаларды қандай топтарға бөлесің? Ай атауларын, апта күндерін дұрыс ретпен ата. сейсенбі қаңтар ақпан қыргүйек қараша дүйсенбі сәрсенбі наурыз мамыр желтоқсан бейсенбі сәуір маусым шілде жұма тамыз қазан сенбі жексенбі Дене жаттығуларын жасайды Саралау: қарқын 4-тапсырма 60 кг – 20 кг 20 кг + 60 кг 10 кг + 80 кг 70 кг – 30 кг 90 л – 10 л 10 л + 90 л 30 л + 50 л 80 л – 20 л 80 см – 10 см 50 см – 30 см 40 см + 50 см 10 см + 70 см Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Қайсы жеміс ең ауыры? Бірінші таразыдан ананстың жүзімнен ауыр екенін анықтайды. Жүзімнің апельсинен ауыр екені анықталады. Бұдан оқушылар ананас ең ауыр жеміс деген қорытынды жасайды. ҚЖ: Математикалық диктант Жиырма бір, жүз, қырық бес, отыз, тоқсан, бес минут, қырық сантиметр, үш сағат. Екінің беске қосындысы жетіге тең Отыздың оннан айырмасы жиырмаға тең Кері байланыс
|
Ән тыңдайды Өткен тақырыпты пысықтайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады Кері есеп құрастырады Салыстыру жасайды Өлшеу жұмысын жасайды Араласып жатқан ай-апта аттарын бөлек бөлек жинақтайды Есептеу жүргізеді Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Есептеу жүргізеді Тапсырманы орындайды Сөздерді цифрмен жазады Кері байаныс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеру Мақтап, мадақтап отыру
ДескриптоР: Оқушылар сурет бойынша уақытты анықтайды Уақытты тиімді пайдалану керектігін түсінеді Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады Кері есеп құрастыра алады
Тамаша! Керемет өлшеу! Дескриптор: Ай-апта аттарын бөлек бөлек жинақтайды Олардың ретін біледі, қолданады
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады Шамалармен амалдар орындайды Дескриптор: Қайсы жемістің ауыр екенін анықтайды. Шамаларды салыстыру жолдарын біледі,қолданады Дескриптор: Математикалық диктант жаза алады Сөздерді цифрға айналдыра алады «Білім гүлі» әдісі |
Музыка Сағат моделі
https://wordwall.net/ru/resource/99784303
Оқулық Оқулық Жіптер Сынып қабырғалары Қима парақтар Қимылдар Оқулық Суреттер
Жұмыс парақтары Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№86 сабақ. Шамалар
№86 сабақ. Шамалар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ. Шамалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамаларды қайталайды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Наурыз» әнін тыңдату. Наурыз мерекесі туралы ойларын, білімдерін ортаға салады Өткенді пысықтау « Уақытты анықта» ойыны Мұғалім уақытты айтып тұрады, оқушы сағат моделінен сол уақытты көрсетеді «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Әлия мен Сырымның Наурыз мерекесінің алдындағы аптада жұмыстары көп болды. Олардың не жасап үлгергенін айтып бер. Дүйсенбі - 14.00 кәстөм өлшеп көру Сейсенбі - 09.00 би Сәрсенбі - 14.00 хор Бейсенбі – 09.00 сурет салу Жұма - 15.00 домбыра Сенбі - 16.00 би Жексенбі - 14.00 Наурыз концерт Саралау: дереккөздер Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепті шығар. а) Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл кесіндінің ұзындығы одан 2 см ұзын. Қызыл кесіндінің ұзындығы нешеге тең? 5см+2см=7см Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 7см ә) Шешуі 7 – 2 болатындай кері есеп құрастыр. Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл кесіндінің ұзындығы одан 7 см. Қызыл кесіндінің ұзындығы неше см ұзын? 7см-5см=2см Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 2 см ұзын ЕБҚ Мақсаты: ұзындықтарды өлшеуді үйрету Жіптерді өлше. Олардың ұзындықтарын салыстыр
ЕҚБ Мақсаты: ұзындықтарды өлшеуді үйрету Сынып қабырғаларын көзбен өлше.Қай қабырға ұзын, қайсысы қысқа екенін тап. Оларды ата. Саралау тапсырмасы: жіктеу Топтық жұмыс 3-тапсырма «Жинақта» ойыны Сен карточкаларды қандай топтарға бөлесің? Ай атауларын, апта күндерін дұрыс ретпен ата. сейсенбі қаңтар ақпан қыргүйек қараша дүйсенбі сәрсенбі наурыз мамыр желтоқсан бейсенбі сәуір маусым шілде жұма тамыз қазан сенбі жексенбі Дене жаттығуларын жасайды Саралау: қарқын 4-тапсырма 60 кг – 20 кг 20 кг + 60 кг 10 кг + 80 кг 70 кг – 30 кг 90 л – 10 л 10 л + 90 л 30 л + 50 л 80 л – 20 л 80 см – 10 см 50 см – 30 см 40 см + 50 см 10 см + 70 см Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Қайсы жеміс ең ауыры? Бірінші таразыдан ананстың жүзімнен ауыр екенін анықтайды. Жүзімнің апельсинен ауыр екені анықталады. Бұдан оқушылар ананас ең ауыр жеміс деген қорытынды жасайды. ҚЖ: Математикалық диктант Жиырма бір, жүз, қырық бес, отыз, тоқсан, бес минут, қырық сантиметр, үш сағат. Екінің беске қосындысы жетіге тең Отыздың оннан айырмасы жиырмаға тең Кері байланыс
|
Ән тыңдайды Өткен тақырыпты пысықтайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады Кері есеп құрастырады Салыстыру жасайды Өлшеу жұмысын жасайды Араласып жатқан ай-апта аттарын бөлек бөлек жинақтайды Есептеу жүргізеді Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Есептеу жүргізеді Тапсырманы орындайды Сөздерді цифрмен жазады Кері байаныс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеру Мақтап, мадақтап отыру
ДескриптоР: Оқушылар сурет бойынша уақытты анықтайды Уақытты тиімді пайдалану керектігін түсінеді Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады Кері есеп құрастыра алады
Тамаша! Керемет өлшеу! Дескриптор: Ай-апта аттарын бөлек бөлек жинақтайды Олардың ретін біледі, қолданады
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады Шамалармен амалдар орындайды Дескриптор: Қайсы жемістің ауыр екенін анықтайды. Шамаларды салыстыру жолдарын біледі,қолданады Дескриптор: Математикалық диктант жаза алады Сөздерді цифрға айналдыра алады «Білім гүлі» әдісі |
Музыка Сағат моделі
https://wordwall.net/ru/resource/99784303
Оқулық Оқулық Жіптер Сынып қабырғалары Қима парақтар Қимылдар Оқулық Суреттер
Жұмыс парақтары Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз




















