|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|||
|
Сыныбы: |
|
|||
|
Пəні: |
Математика |
|||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Әріпті өрнектер. |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әріпті өрнектерді оқуды, жазуды және мәнін табуды үйренеді. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты 40 минут |
Педагогтің əрекеті |
Оқушының əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қане, біздер ойлайық, Ойымызды жинайық. Қандай есеп болсада, Шешпей оны қоймайық. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
Сабақ барысында оқушыларды мадақтап, мақтап отыру. Тамаша! Керемет! |
Музыка |
|
|
Бағалау тәсілін түсіндіру: Сабақ барысында әр тапсырманы дұрыс орындаған оқушы тақтаға өз есімінің жанына ағаш үйді тізбектеп жинайды. Сабақ соңында барлық ағаш үйлер саналады. |
Бағалау тəсілімен танысады. |
«Ағаш үй» әдісі.
|
Ағаш үй, қағаз, табличкалар.
|
|
Өткенді пысықтау 3 минут |
Өткенді пысықтау Балалар Әлияның тәтті бәліштерінде құпия есептер бар. Сол есептерді шығарып, Алияға тәтті бәліштерін себетке жинауға көмектесейік. |
Өткен сабақты пысықтайды. |
Дискриптор: Тез ойланып берілген есепті дұрыс орындайды. 1-ұпай |
Қағаз, карточкалар.
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма. Жеке тапсырма. Санды өрнек пен әріпті өрнектерді тап.
|
Оқушылар өрнектерді ажыратып, қарындаштармен қоршайды. |
Дискриптор: Тапсырма дұрыс орындалса 1-ұпай. |
|
|
|
2-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Қыздар мерекеге арнап, моншақтан әшекейлер жасады. 100 - а өрнегінің мәнін тап. Мұндағы а = 50; 20; 80. 100-50= 100-20= 100-80= |
а өрнегінің мәнін табады. |
Дискриптор: Дұрыс есептелген есеп үшін 1-ұпай. |
Оқулық жұмыс дәптері. |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Сергіту сәті. «Қара жорға» Бәріміз орнымыздан тұрып Қазақтың ұлттық биін билейміз. |
|
Музыкалық сергіту. |
Колонка, музыка. |
|
|
3-тапсырма. «Кесте мен жұмыс» Әріпті өрнектерді жаз. Қосындының мәнін тап.
|
Оқушы қойылған амалдарды мұқият қарап, қосындының мәнін табады. |
Дескриптор: Қосылғыш-тарды ойланып есептеп, әр оқушы өз дұрыс жауабын жазады. 1-ұпай |
Кесте, амалдар жазылған табличкалар.
|
|
Сабақты қорыту 5 минут |
«Топтық жұмыс» Мұғалім сыныпты екі топқа бөліп, «Кай топ шапшаң?» ойынын түсіндіреді. Екі топқа тапсырмалар жазылған пазл беріледі.
Суретте қымыз және бауырсақ бейнеленеді. - Қане, қандай сурет құрастырдыңдар? |
Топпен жұмыс жасайды. Шапшаңдық-ты танытады. Есептерді толық шығарады. Пазлды құрастыру қажет. |
Дискриптор: Белсенді болып, есепті дұрыс шығарған оқушыларға 1-ұпай. |
Карточкалар, суреттер.
|
|
|
Бағалау: Әр оқушының орындаған тапсырмаларына сәйкес тізбектеген ағаш үй арқылы балл санын анықтаймыз. |
Ұпайларын санайды. |
Оқушыларды мадақтау. |
Бағалау тақтасы. |
|
|
Үйге тапсырма: 53 бет, 5-тапсырма. |
Үйге тапсырма алады. |
|
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс. Оюды боя.
Жасыл-Түсіндім Қызыл-Түсінбедім |
Кері байланыс жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№88 сабақ. Әріпті өрнектер
№88 сабақ. Әріпті өрнектер
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|||
|
Сыныбы: |
|
|||
|
Пəні: |
Математика |
|||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Әріпті өрнектер. |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әріпті өрнектерді оқуды, жазуды және мәнін табуды үйренеді. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты 40 минут |
Педагогтің əрекеті |
Оқушының əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қане, біздер ойлайық, Ойымызды жинайық. Қандай есеп болсада, Шешпей оны қоймайық. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
Сабақ барысында оқушыларды мадақтап, мақтап отыру. Тамаша! Керемет! |
Музыка |
|
|
Бағалау тәсілін түсіндіру: Сабақ барысында әр тапсырманы дұрыс орындаған оқушы тақтаға өз есімінің жанына ағаш үйді тізбектеп жинайды. Сабақ соңында барлық ағаш үйлер саналады. |
Бағалау тəсілімен танысады. |
«Ағаш үй» әдісі.
|
Ағаш үй, қағаз, табличкалар.
|
|
Өткенді пысықтау 3 минут |
Өткенді пысықтау Балалар Әлияның тәтті бәліштерінде құпия есептер бар. Сол есептерді шығарып, Алияға тәтті бәліштерін себетке жинауға көмектесейік. |
Өткен сабақты пысықтайды. |
Дискриптор: Тез ойланып берілген есепті дұрыс орындайды. 1-ұпай |
Қағаз, карточкалар.
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма. Жеке тапсырма. Санды өрнек пен әріпті өрнектерді тап.
|
Оқушылар өрнектерді ажыратып, қарындаштармен қоршайды. |
Дискриптор: Тапсырма дұрыс орындалса 1-ұпай. |
|
|
|
2-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Қыздар мерекеге арнап, моншақтан әшекейлер жасады. 100 - а өрнегінің мәнін тап. Мұндағы а = 50; 20; 80. 100-50= 100-20= 100-80= |
а өрнегінің мәнін табады. |
Дискриптор: Дұрыс есептелген есеп үшін 1-ұпай. |
Оқулық жұмыс дәптері. |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Сергіту сәті. «Қара жорға» Бәріміз орнымыздан тұрып Қазақтың ұлттық биін билейміз. |
|
Музыкалық сергіту. |
Колонка, музыка. |
|
|
3-тапсырма. «Кесте мен жұмыс» Әріпті өрнектерді жаз. Қосындының мәнін тап.
|
Оқушы қойылған амалдарды мұқият қарап, қосындының мәнін табады. |
Дескриптор: Қосылғыш-тарды ойланып есептеп, әр оқушы өз дұрыс жауабын жазады. 1-ұпай |
Кесте, амалдар жазылған табличкалар.
|
|
Сабақты қорыту 5 минут |
«Топтық жұмыс» Мұғалім сыныпты екі топқа бөліп, «Кай топ шапшаң?» ойынын түсіндіреді. Екі топқа тапсырмалар жазылған пазл беріледі.
Суретте қымыз және бауырсақ бейнеленеді. - Қане, қандай сурет құрастырдыңдар? |
Топпен жұмыс жасайды. Шапшаңдық-ты танытады. Есептерді толық шығарады. Пазлды құрастыру қажет. |
Дискриптор: Белсенді болып, есепті дұрыс шығарған оқушыларға 1-ұпай. |
Карточкалар, суреттер.
|
|
|
Бағалау: Әр оқушының орындаған тапсырмаларына сәйкес тізбектеген ағаш үй арқылы балл санын анықтаймыз. |
Ұпайларын санайды. |
Оқушыларды мадақтау. |
Бағалау тақтасы. |
|
|
Үйге тапсырма: 53 бет, 5-тапсырма. |
Үйге тапсырма алады. |
|
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс. Оюды боя.
Жасыл-Түсіндім Қызыл-Түсінбедім |
Кері байланыс жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















