|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым».«Бізді қоршаған әлем» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габидуллина Ш |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
42. 8, 9 сандарын қосу және азайту / Қалай достасуға болады? |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2** "+", "-", "=", ">", "<" белгілерін қолдану; 1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар "+", "-", "=", ">", "<" белгілерін және қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: "Әділдік және жауапкершілік айы" |
Сабақ құндылығы: Жақсылық пен жамандықты, әділдік және әділетсіздікті ажырата білу Апта дәйексөзі: Өміріңнің сапасына тек сен жауаптысың! Бауыржан Момышұлы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз. Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар!
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау Дуниге көмектес
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 6 минут 7 минут 2 минут 3минут 7 минут 7 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. ЖИ Видео Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма.Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастыр.
1+8=9 8+1=9 9-8=1 2+8=10 8+2=10 10-8=2 1+9=10 9+1=10 10-9=1
2-тапсырма. Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырып жаз.
2+ 8 = 10 1+ 9 = 10 1+ 8 =9 8+ 2 =10 9+ 1 = 10 8+ 1 = 9 10– 2 =8 10– 1 =9 9– 1 =8 10– 8 =2 10– 9 = 1 9– 8 =1 Сергіту сәті оюлар биі
ЕБҚ
3-тапсырма. Бос орындарға тиісті сандарды қой. Жаз және есепте.
4-тапсырма. Карточкалардан сандарды таңда.
3+2 >4 9-3<8 8-6>1 2+5<9 |
Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастырады. Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырып жазады. Видноға қарап қимылды қайталайды
Бос орындарға тиісті сандарды қояды және есептейді. Карточкалардан сандарды таңдайды |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастырады.
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырып жазады.
Дескриптор Бос орындарға тиісті сандарды қояды және есептейді. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор Карточкалардан сандарды таңдайды Мен сендерге сенемін!
|
Оқулық.
Оқулық Дәптер https://youtu.be/H_79bjsDwDM?si=_UmtMp7nO6mhREq3
дәптер
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
2минут |
IV.Сабақты қорытындылау.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Өз ой қорытындысымен бөліседі.
Балдар жиынтығын қою
|
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8,9 сынып қосу және азайту
8,9 сынып қосу және азайту
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым».«Бізді қоршаған әлем» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габидуллина Ш |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
42. 8, 9 сандарын қосу және азайту / Қалай достасуға болады? |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2** "+", "-", "=", ">", "<" белгілерін қолдану; 1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар "+", "-", "=", ">", "<" белгілерін және қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: "Әділдік және жауапкершілік айы" |
Сабақ құндылығы: Жақсылық пен жамандықты, әділдік және әділетсіздікті ажырата білу Апта дәйексөзі: Өміріңнің сапасына тек сен жауаптысың! Бауыржан Момышұлы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз. Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар!
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау Дуниге көмектес
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 6 минут 7 минут 2 минут 3минут 7 минут 7 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. ЖИ Видео Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма.Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастыр.
1+8=9 8+1=9 9-8=1 2+8=10 8+2=10 10-8=2 1+9=10 9+1=10 10-9=1
2-тапсырма. Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырып жаз.
2+ 8 = 10 1+ 9 = 10 1+ 8 =9 8+ 2 =10 9+ 1 = 10 8+ 1 = 9 10– 2 =8 10– 1 =9 9– 1 =8 10– 8 =2 10– 9 = 1 9– 8 =1 Сергіту сәті оюлар биі
ЕБҚ
3-тапсырма. Бос орындарға тиісті сандарды қой. Жаз және есепте.
4-тапсырма. Карточкалардан сандарды таңда.
3+2 >4 9-3<8 8-6>1 2+5<9 |
Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастырады. Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырып жазады. Видноға қарап қимылды қайталайды
Бос орындарға тиісті сандарды қояды және есептейді. Карточкалардан сандарды таңдайды |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор Сурет бойынша қосуға және азайтуға мысалдар құрастырады.
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар құрастырып жазады.
Дескриптор Бос орындарға тиісті сандарды қояды және есептейді. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор Карточкалардан сандарды таңдайды Мен сендерге сенемін!
|
Оқулық.
Оқулық Дәптер https://youtu.be/H_79bjsDwDM?si=_UmtMp7nO6mhREq3
дәптер
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
2минут |
IV.Сабақты қорытындылау.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Өз ой қорытындысымен бөліседі.
Балдар жиынтығын қою
|
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




























