Материалдар / 8, 9 сандарына көбейту және бөлу кестесі

8, 9 сандарына көбейту және бөлу кестесі

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қазан 2024
135
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Кестелік көбейту және бөлу.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

35 сабақ. 8, 9 сандарына көбейту және бөлу кестесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану

Сабақтың мақсаты:

8 бен 9-ға көбейту және бөлу кестесін құруды, оны қолдануды үйренеді

Құндылықтар және оның мақсаты:

Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау

Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Өзінің және басқалардың іс-әрекеттерін олардың

моральдық нормаларға сәйкестігі тұрғысынан талдай білу



Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут













Өткенді пысықтау

5 минут























Сабақ

тың ортасы

25 минут























































Сергіту сәті

2 минут









































































Сабақты қорыту

5минут







































Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

7-тапсырма

Өрнектің мәнін тап.

(4 + 5) · 5 =9*5=45

4 · 6 + (2 + 6)= 24+8=32

8 · 6 – 4 : 2 48-2=46

4 + 5 · 5 =4+25=29

4 · (6 + 2) + 64*8+6=32+6=38

8 · (6 – 4) : 28*2/2=16/2=8





Жаңа тақырып

1-тапсырма

8-ге көбейту және бөлу кестесін құрастыр және жаз.

8 · 8 = 64

64 : 8 = 8

8 · 9 = 72

9 · 8 = 72

72 : 8 = 9

72 : 9 = 8





ЕБҚ

2-тапсырма

Қоянның әрбір секіргені 9 бірлікке тең. Үш (алты, сегіз) рет секіргенде неше бірлік болады? 9-ға көбейту және бөлу кестесін толықтырып жаз.

9 · 9 = 81

81 : 9 = 9

81 : 9 = 9



ЕҚБ

3-тапсырма

9басты айдаһар

1басы -2бәліш

9 басы-? Бәліш

Ш: 9*2=18

Ж: Айдаһар түскі асқа 18 бәліш жейді.



Сергіту сәті





4-тапсырма

Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар

Массасы-4т

Саны-8 дана

Ж:М -?

Ш: ж.м=м*с

Ж.м=4*8=32

Ж: ж.м -32кг





Жұптық жұмыс

5-тапсырма

8т-64л

?т-32л

Сыйымдылығы-?

Ш: сыйым.-ж.м/саны.

Сыйым.-64л/8=8л

Саны-ж.с/сыйым.

Саны-32л/8л=4

Ж:Тобатайдың сыйым. 8л.

4т-32л





7-тапсырма

Есепте

Үлгі:

(65000+85000)-48000=150000-48000=102000



Зерттеушілік тапсырма

8-тапсырма.

Егер оқушы өрнектердің мәнін амалдар бойынша есептеген болса, онда ол қандай өрнектің мәнін тапқанын анықта.

А)(36-27)/3=9/3=3

Ә)5*4+7*5=20+35=55

Б)(60-37)-7*2=23-14=9







Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Есеп бойынша өрнек құр.

7кг-1 қойдан

56кг-?қойдан

Ш: 56/7=8

Ж: 8 қой қырыққан



Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады



















Үй тапсырмасын тексертеді















Тапсырмалар

ды орындайды













Көбейту кестесін жазады



















Есепті шығарады















Жаттығу жасайды















Дәптермен жұмыс жасайды



















Жұппен есеп шығарады



















Тапсырмалар

ды орындайды













Зерттеу жүргізеді



















Үй тапсырмасын алады















Кері байланыс береді


















Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Бәйге» әдісі





Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады-1б









Тамаша!





Дескриптор:

8-ге көбейту және бөлу кестесін құрастырады және жазады-1б





Кереметсіңдер!





Дескриптор:

ЕБҚ:

9-ға көбейту кестесін жазады-1б









Дескриптор:

Айдаһардың түскі асқа қанша бәліш жейтінін табады-1б











Керемет!









Дескриптор:

Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығарады-1б













Дескриптор:

Тобатайдың сыйымдылығын есептеп табады-1б







Керемет!













ДескриптоР:

Есептеу жүргізеді-1б









ДескриптоР:

Оқушының қандай өрнектің мәнін тапқанын анықтайды-1б















Тамаша!













«Нысана» әдісі









Суреттер











Суреттер

























Оқу құралдары























Сызба















Жұмыс дәптері





















Қимылдар















Суреттер



























Оқулық



















Жұмыс дәптері



























Оқулық



















Кері байланыс тақтасы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ