|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Б. Жұмалиев атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ Практикалық программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Абенова Т Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§31. Алгоритмді программалау. Практикалық жұмыс. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Алгоритмнің шарты мен блок-схемасын анықтау; Көпшілік оқушылар: Алгоритмнің программалау тілінде кодын анықтау; Кейбір оқушылар: Алгоритмнің программасы мен трассировкасын орындау. |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Блок-сызба-блок-схема- flow chart Факториал-факториал- factorial Көбейтінді- умноженный- multiplied Бөлшек- часть- part Іздеу-поиск- Search |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілінде программа коды, математикалық амалдар қолданылады. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Алгоритмді әзірлеу |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурста р |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта психологиялық ахуал орнату: |
Сәлемдесу, түгендеу
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
|
|
Қызығушылы қты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин |
Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды 1. Есеп шығару кезеңдері қандай? 2. Алгоритмнің қандай түрлері бар? Қайталау алгоритмң дегеніміз не? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ: 1 балл |
|
|
|
Сабақтың ортасы Оқулықпен жұмыс |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау,.
N санының факториалын есептеу 2 – мысал Санды ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне ауыстыру |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.
Программа кодын компьютерге орындайды
Дескрипторлар: Жоба кодын талдайды; Программада жіберілген қателерді анықтайды. |
Қб: 2 балл |
|
|
|
|
Компьютерде орындайық 1. Жүзуден жарысқа қатысқан спортшылардың ең жақсы нәтижесін баспаға шығарыңдар |
Дескрипторлар: Жоба кодын құрады Программада жіберілген қателерді анықтайды. |
2 балл |
Оқулық компьютер |
|
|
|
2. Пернетақтадан енгізілген к санының оң элементтерінің ішіндегі максимумын есептеңдер 3. Берілген блок –схемага программа құр |
Дескрипторлар: Жоба кодын құрады Программада жіберілген қателерді анықтайды.
Дескрипторлар: Блок – схеманы талдайды Жоба кодын жазады Программада жіберілген қателерді анықтайды.
|
2 балл 2 балл |
|
|
|
Сабақтың соңы
Сабақты бекіту Кері байланыс: /2мин |
«БББ» әдісі арқылы сабақты бекіту «Блоб ағашы» әдісі. |
Оқушылар параққа бүгінгі сабақта жасаған практикалық жұмыстары туралы кестені толтырады Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін функционалды қолдана алуын іске асыру Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы білдіреді |
1 балл |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 - сынып §31. Алгоритмді программалау. Практикалық жұмыс.
8 - сынып §31. Алгоритмді программалау. Практикалық жұмыс.
|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Б. Жұмалиев атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ Практикалық программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Абенова Т Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§31. Алгоритмді программалау. Практикалық жұмыс. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Алгоритмнің шарты мен блок-схемасын анықтау; Көпшілік оқушылар: Алгоритмнің программалау тілінде кодын анықтау; Кейбір оқушылар: Алгоритмнің программасы мен трассировкасын орындау. |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Блок-сызба-блок-схема- flow chart Факториал-факториал- factorial Көбейтінді- умноженный- multiplied Бөлшек- часть- part Іздеу-поиск- Search |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілінде программа коды, математикалық амалдар қолданылады. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Алгоритмді әзірлеу |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурста р |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта психологиялық ахуал орнату: |
Сәлемдесу, түгендеу
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
|
|
|
|
Қызығушылы қты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин |
Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды 1. Есеп шығару кезеңдері қандай? 2. Алгоритмнің қандай түрлері бар? Қайталау алгоритмң дегеніміз не? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ: 1 балл |
|
|
|
Сабақтың ортасы Оқулықпен жұмыс |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау,.
N санының факториалын есептеу 2 – мысал Санды ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне ауыстыру |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.
Программа кодын компьютерге орындайды
Дескрипторлар: Жоба кодын талдайды; Программада жіберілген қателерді анықтайды. |
Қб: 2 балл |
|
|
|
|
Компьютерде орындайық 1. Жүзуден жарысқа қатысқан спортшылардың ең жақсы нәтижесін баспаға шығарыңдар |
Дескрипторлар: Жоба кодын құрады Программада жіберілген қателерді анықтайды. |
2 балл |
Оқулық компьютер |
|
|
|
2. Пернетақтадан енгізілген к санының оң элементтерінің ішіндегі максимумын есептеңдер 3. Берілген блок –схемага программа құр |
Дескрипторлар: Жоба кодын құрады Программада жіберілген қателерді анықтайды.
Дескрипторлар: Блок – схеманы талдайды Жоба кодын жазады Программада жіберілген қателерді анықтайды.
|
2 балл 2 балл |
|
|
|
Сабақтың соңы
Сабақты бекіту Кері байланыс: /2мин |
«БББ» әдісі арқылы сабақты бекіту «Блоб ағашы» әдісі. |
Оқушылар параққа бүгінгі сабақта жасаған практикалық жұмыстары туралы кестені толтырады Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін функционалды қолдана алуын іске асыру Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы білдіреді |
1 балл |
|
|
шағым қалдыра аласыз













