|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 8 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыс мезгілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеуге баулу Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беруді үйренеді Берілген сөздерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажырата алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ұлпа қарлар» әдісі – Балалар, бір сәт көзімізді жұмып, өзімізді бұлттан түскен кішкентай көңілді ұлпа қарлар сияқты елестетіп көрейікші. Олар бір- бірімен ойнап, айналып ұшып барлық жерді ақ мамықпен жабады. Менің де қолымда қар ұлпалары тұр. Өткенді пысықтау Мына сөздерді орнына қойып жаз. Дәптер, сурет, кітап, парта
Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу
Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Оқылым «Спиральді оқу» әдісі 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы Сұрақтарға жауап бер 1.Қыс мезгілінің айырмашылығы неде? 2.Қар қиыршықтары бір-біріне ұқсай ма?
ЕБҚ Қыстың суретін саллып, ол туралы әңгімеле
ЕҚБ Сурет бойынша мәтін құра.
Көркем жазу минуты Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім е дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады.
ФС тапсырмасы 2-жаттығу. Суретпен жұмыс жүргізіледі. Мұғалім мұнда қыс мезгілі екеніне, қыста жануарлар мен құстардың тіршілігінде қандай өзгерістер болатынына, адамдар тарапынан оларға жасалатын қамқорлыққа жетекші сұрақтар қоя отырып, алға жетелейді
Артикуляциялық жаттығу орындату.
3-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Дауысты дыбыстардың астын сыз. Күзде шөбі жұтаған Қыр көмілді ақ қарға. Майыстырып бұтағын, Ақ тон киді бақтарда. Сөздік жұмыс Жұтаған – таусылған, біткен, азайған деген мағынада айтылып тұр.
ҚЖ: Жұптық жұмыс «Мозаика» әдісі Мұғалім алдын ала бірнеше бөлікке бөліп, қиып дайындап қойған суреттерін қалташаларға салып, әр партаға бір-бірден таратып береді. Оқушылар жұбымен бірге қима бөліктерден сурет құрастырады. Шыққан суретке сөздер құрастырып, дыбыстық талдау жасайды.
Кері байланыс
|
Балалар қар қиыршықтары болып қиылған қағаз қималарды айналдырып ойнайды
Сөздерді орнына қояды
Мәтінмен жұмыс жүргізіледі.
Жеке жұмыс жасайды
Көркем жазу Е Е Е Е Е Е е е е е е е е
2-жаттығуда сюжетті сурет бойынша әңгіме құрап айтып береді.
Тіл жаттығуын жасайды Жаттығуды орындау барысында тек тілді жұмыс істетіп, иекті қозғалтпайды.
Өлеңді көшіріп жазады
Суретке қарап сөз, сөйлем құрастырады
Кері байланыс жасайды
|
Оқушыларды мақтап отыру
Дескриптор: Сөздерді орнына қойып жазады Сөздерді буынға бөле алады
Дескриптор: Мәтінді мәнерлеп, тұтас оқиды Мәтіннің мазмұын айтады Сұрақтарға жауап береді
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Әріптердің жазылу тәсілін меңгерген
Дескриптор: Суретке сәйкес сөйлемдер құрайды Мәтін құрап,кейіпкердің іс-әрекетіне сипаттама береді
ДескриптоР: Өлеңді көркем жазады Дауысты дыбыстардың астын сызады
Дескриптор: Қима бөліктерден сурет құрастырады. Шыққан суретке сөздер құрастырып, дыбыстық талдау жасайды
«Нысана» әдісі |
Баяу, нәзік әуенді бейнекөрініс https://youtu. be/UiFZYTZcVCs
Суреттер
Кесте
Оқулық
Оқушы жұмысы
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Қима суреттер
Қалташалар
КЕрі байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
-
-
Ә
Р
І
п
-




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыс мезгілі
8 Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыс мезгілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 8 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыс мезгілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеуге баулу Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беруді үйренеді Берілген сөздерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажырата алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ұлпа қарлар» әдісі – Балалар, бір сәт көзімізді жұмып, өзімізді бұлттан түскен кішкентай көңілді ұлпа қарлар сияқты елестетіп көрейікші. Олар бір- бірімен ойнап, айналып ұшып барлық жерді ақ мамықпен жабады. Менің де қолымда қар ұлпалары тұр. Өткенді пысықтау Мына сөздерді орнына қойып жаз. Дәптер, сурет, кітап, парта
Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу
Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Оқылым «Спиральді оқу» әдісі 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы Сұрақтарға жауап бер 1.Қыс мезгілінің айырмашылығы неде? 2.Қар қиыршықтары бір-біріне ұқсай ма?
ЕБҚ Қыстың суретін саллып, ол туралы әңгімеле
ЕҚБ Сурет бойынша мәтін құра.
Көркем жазу минуты Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім е дыбысының сөздің басында, ортасында, соңында келетінін айтады.
ФС тапсырмасы 2-жаттығу. Суретпен жұмыс жүргізіледі. Мұғалім мұнда қыс мезгілі екеніне, қыста жануарлар мен құстардың тіршілігінде қандай өзгерістер болатынына, адамдар тарапынан оларға жасалатын қамқорлыққа жетекші сұрақтар қоя отырып, алға жетелейді
Артикуляциялық жаттығу орындату.
3-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Дауысты дыбыстардың астын сыз. Күзде шөбі жұтаған Қыр көмілді ақ қарға. Майыстырып бұтағын, Ақ тон киді бақтарда. Сөздік жұмыс Жұтаған – таусылған, біткен, азайған деген мағынада айтылып тұр.
ҚЖ: Жұптық жұмыс «Мозаика» әдісі Мұғалім алдын ала бірнеше бөлікке бөліп, қиып дайындап қойған суреттерін қалташаларға салып, әр партаға бір-бірден таратып береді. Оқушылар жұбымен бірге қима бөліктерден сурет құрастырады. Шыққан суретке сөздер құрастырып, дыбыстық талдау жасайды.
Кері байланыс
|
Балалар қар қиыршықтары болып қиылған қағаз қималарды айналдырып ойнайды
Сөздерді орнына қояды
Мәтінмен жұмыс жүргізіледі.
Жеке жұмыс жасайды
Көркем жазу Е Е Е Е Е Е е е е е е е е
2-жаттығуда сюжетті сурет бойынша әңгіме құрап айтып береді.
Тіл жаттығуын жасайды Жаттығуды орындау барысында тек тілді жұмыс істетіп, иекті қозғалтпайды.
Өлеңді көшіріп жазады
Суретке қарап сөз, сөйлем құрастырады
Кері байланыс жасайды
|
Оқушыларды мақтап отыру
Дескриптор: Сөздерді орнына қойып жазады Сөздерді буынға бөле алады
Дескриптор: Мәтінді мәнерлеп, тұтас оқиды Мәтіннің мазмұын айтады Сұрақтарға жауап береді
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Әріптердің жазылу тәсілін меңгерген
Дескриптор: Суретке сәйкес сөйлемдер құрайды Мәтін құрап,кейіпкердің іс-әрекетіне сипаттама береді
ДескриптоР: Өлеңді көркем жазады Дауысты дыбыстардың астын сызады
Дескриптор: Қима бөліктерден сурет құрастырады. Шыққан суретке сөздер құрастырып, дыбыстық талдау жасайды
«Нысана» әдісі |
Баяу, нәзік әуенді бейнекөрініс https://youtu. be/UiFZYTZcVCs
Суреттер
Кесте
Оқулық
Оқушы жұмысы
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Қима суреттер
Қалташалар
КЕрі байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
-
-
Ә
Р
І
п
-




шағым қалдыра аласыз

















