|
|
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фотосинтездің қараңғы кезеңі. Кальвин циклі |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
11.1.2.3 - фотосинтездің қараңғы кезеңінде өтетін үдерістерді түсіндіру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттырып, көңіл-күйлерін көтеру мақсатында психологиялық жаттығу жасатамыз. «Көңіл-күй» жаттығуы.
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушылардың зейінін шоғырландыру Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында бірнеше сұрақтар қойылады.
С |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Оқушылар бір-бірлерінің көңіл-күйлерін сұрап, сәттілік айтып, тілей тілейді.
Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар табақ үстіндегі бауырсақтарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді, өз түсінгендерін ортаға салады. |
«Оюлар» бағалау парағы «Жарайсың!» сөздері арқылы мұғалім бағалап отырады |
Презентация |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30мин (15 мин) (15 мин) |
1 Топ. «Mozaik 3D» платформасындағы фотосинтездің қараңғы фазасындағы жүретін процесті 3 Д вариантта көрсету арқылы түсіпдіріп, сипаттау.
Дәптермен жұмыс. ҚБ тапсырмалары. 1 тапсырма. Фотосинтез өтетін орынды көрсетіңіз және оны атаңыз
2 тапсырма. Кестені толтырыңыз
3 тапсырма. 1.Қандай 4 пункт бойынша жарыққа тәуелді реакция жарыққа тәуелсіз реакциямен ерекшеленеді? 2.Табиғаттағы маңыздылығы қандай? |
Оқушылар бейнематериалдан көргендерін, түсінгендерін, ойларын ортаға салады. |
1 тапсырма.
Дескриптор:
Дескриптор:
Жалпы балл – 3
«Оюлар» өз-өздерін бағалау парағы
|
Бейнематериалға сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=66lXVOTZqsg Бағалау парақтары Суреттер Үлестірмелі материалдар Ноутбук |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту. Онлайн форматта сұрақтарға жауап беру.
|
Оқушылар ссылканы басу арқылы онлайн форматта сұрақтарға жауап береді. |
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
||||||||||||||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Банкомат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін карталар ұсынады
50%
100%
Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін карталарды банкоматқа салу арқылы білдіреді
|
«Оюлар» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
|
|||||||||||||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8_ЖББ_Фотосинтездің қараңғы кезеңі. Кальвин циклі
8_ЖББ_Фотосинтездің қараңғы кезеңі. Кальвин циклі
|
|
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фотосинтездің қараңғы кезеңі. Кальвин циклі |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
11.1.2.3 - фотосинтездің қараңғы кезеңінде өтетін үдерістерді түсіндіру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттырып, көңіл-күйлерін көтеру мақсатында психологиялық жаттығу жасатамыз. «Көңіл-күй» жаттығуы.
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушылардың зейінін шоғырландыру Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында бірнеше сұрақтар қойылады.
С |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Оқушылар бір-бірлерінің көңіл-күйлерін сұрап, сәттілік айтып, тілей тілейді.
Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар табақ үстіндегі бауырсақтарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді, өз түсінгендерін ортаға салады. |
«Оюлар» бағалау парағы «Жарайсың!» сөздері арқылы мұғалім бағалап отырады |
Презентация |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30мин (15 мин) (15 мин) |
1 Топ. «Mozaik 3D» платформасындағы фотосинтездің қараңғы фазасындағы жүретін процесті 3 Д вариантта көрсету арқылы түсіпдіріп, сипаттау.
Дәптермен жұмыс. ҚБ тапсырмалары. 1 тапсырма. Фотосинтез өтетін орынды көрсетіңіз және оны атаңыз
2 тапсырма. Кестені толтырыңыз
3 тапсырма. 1.Қандай 4 пункт бойынша жарыққа тәуелді реакция жарыққа тәуелсіз реакциямен ерекшеленеді? 2.Табиғаттағы маңыздылығы қандай? |
Оқушылар бейнематериалдан көргендерін, түсінгендерін, ойларын ортаға салады. |
1 тапсырма.
Дескриптор:
Дескриптор:
Жалпы балл – 3
«Оюлар» өз-өздерін бағалау парағы
|
Бейнематериалға сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=66lXVOTZqsg Бағалау парақтары Суреттер Үлестірмелі материалдар Ноутбук |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту. Онлайн форматта сұрақтарға жауап беру.
|
Оқушылар ссылканы басу арқылы онлайн форматта сұрақтарға жауап береді. |
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
||||||||||||||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Банкомат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін карталар ұсынады
50%
100%
Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін карталарды банкоматқа салу арқылы білдіреді
|
«Оюлар» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
|
|||||||||||||
![]()
шағым қалдыра аласыз
ұрақтар табақ үстіндегі
бауырсақтардың
астындасжасырылған.


















