|
Бөлім: |
Сандар және цифрлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
15.09.2025ж |
|
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4 саны және цифры. 4 санының құрамы / Серуенде |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау. 1.5.2.2** "+", "-", "=", "≠", ">", "<"таңбаларын қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды "+", "-", "=", "≠", ">", "<"таңбаларын қолданады |
|
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; «Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» (Мұзафар Әлімбаев |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «ЖИ-дің көмегімен » Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық! Сандар санап ,саралап Құрамын біліп алайық Өткен сабаққа шолу «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді. .Допты қағып алу арқылы . -1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -2 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -1 мен 1 санының айырмасы нешеге тең? -2 мен 1 санының айырмасы нешеге тең? -1 мен 2 санының қосындысы нешеге тең? -1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -3 пен 1 санының қосындысы нешеге тең болады деп ойлайсыңдар? -Енді санағыш таяқшалардан 4 таяқша қолымызға алайық. -Қолымыздағы таяқша нешеу? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда 4 саны және цифрымен танысамыз. - 4 цифрын түймелермен жазыңдар. Оқу мақсаты жарияланады. |
. Бірге өлең шумақтарын қайталайды Өткенді пысықтайды |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Доп санағыш таяқша |
|
Сабақ тың ортасы 25 мин |
1- тапсырмада «4 сурет,1
әңгіме» әдісімен жүзеге асады.«Неше» сөзін
пайдаланып, сұрақтар құрастыр. -Суретте қай заттар төрт-төрттен берілген? -Неше бала ойнап жүр? -Нешеуі ұл бала? -Ешеуі қыз бала? -Неше машина көріп тұрсың? -Неше қуыршақ бар? 2 тапсырма «» Асықтарды сана. Сандарды сан сәулесінде көрсет. Оларды салыстыр. Жауап: Бірінші қатар: 4 асық Екінші қатар: 3 асық 4>3 3<4 ЕҚБ оқушыға: 10 саны көлемінде кері сана. ЕБҚ оқушы: 1ден 10ға дейін сана Сергіту сәтінде. «Әуеде сандарды жазамыз»: 1,2,3,4 кері 4,3,2,1 3- тапсырма «Сұра, құра» әдісі. 4 санының құрамын
айт. Мысалдар құрастыр.«Әуе шарын ұшыр» әдісімен 3 + 1 = 4 1 + 3 =4 4 – 3 = 1 4 – 1 =3 2 + 2 = 4 4 – 2 =2 4- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптермен жұмыс болады. 4 цифры қалай жазылатынын анықтап қара. 4 цифрын тақтада жазып көрсетеді. ҚБ
тапсырма: |
Тапсырма орындайды Сандарды оң қолдарыымен ауада Жазады. Тапсырма 4 санын алу жолын түсіндіреді Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Заттардың санын анықтайды, сұрақ қояды,жауап береді-жарайсың! Заттардың санын анықтауда, сұрақ қоюда, жауап беруде көмек қажет етеді -жақсы! Заттардың санын анықтауда, сұрақ қоюда,жауап беруде қиналады -талпын! 4 санының құрамын айтады, мысалдар құрастырады, 4 цифрын дұрыс жазады -жарайсың!
4 санының құрамын айтуда, мысалдар құрастыруда, 4 цифрын жазуда көмек қажет етеді -жақсы!
4 санының құрамын айтуда, мысалдар құрастыруда, 4 цифрын жазуда қиналады -талпын! |
Математика 1-сынып 1-бөлім 20-бет 21-бет Жұмыс дәптері |
|
Сабақты соңы 5 мин |
Кері байланыс :
«Жемістер» әдісі бойынша
өтеді. |
Өз ойын айтады. |
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 Саб матем 1 сынып
8 Саб матем 1 сынып
|
Бөлім: |
Сандар және цифрлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
15.09.2025ж |
|
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4 саны және цифры. 4 санының құрамы / Серуенде |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау. 1.5.2.2** "+", "-", "=", "≠", ">", "<"таңбаларын қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды "+", "-", "=", "≠", ">", "<"таңбаларын қолданады |
|
|
Құндылықтар |
Қыркүйек – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; «Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» (Мұзафар Әлімбаев |
|
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «ЖИ-дің көмегімен » Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық! Сандар санап ,саралап Құрамын біліп алайық Өткен сабаққа шолу «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді. .Допты қағып алу арқылы . -1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -2 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -1 мен 1 санының айырмасы нешеге тең? -2 мен 1 санының айырмасы нешеге тең? -1 мен 2 санының қосындысы нешеге тең? -1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -3 пен 1 санының қосындысы нешеге тең болады деп ойлайсыңдар? -Енді санағыш таяқшалардан 4 таяқша қолымызға алайық. -Қолымыздағы таяқша нешеу? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда 4 саны және цифрымен танысамыз. - 4 цифрын түймелермен жазыңдар. Оқу мақсаты жарияланады. |
. Бірге өлең шумақтарын қайталайды Өткенді пысықтайды |
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Доп санағыш таяқша |
|
Сабақ тың ортасы 25 мин |
1- тапсырмада «4 сурет,1
әңгіме» әдісімен жүзеге асады.«Неше» сөзін
пайдаланып, сұрақтар құрастыр. -Суретте қай заттар төрт-төрттен берілген? -Неше бала ойнап жүр? -Нешеуі ұл бала? -Ешеуі қыз бала? -Неше машина көріп тұрсың? -Неше қуыршақ бар? 2 тапсырма «» Асықтарды сана. Сандарды сан сәулесінде көрсет. Оларды салыстыр. Жауап: Бірінші қатар: 4 асық Екінші қатар: 3 асық 4>3 3<4 ЕҚБ оқушыға: 10 саны көлемінде кері сана. ЕБҚ оқушы: 1ден 10ға дейін сана Сергіту сәтінде. «Әуеде сандарды жазамыз»: 1,2,3,4 кері 4,3,2,1 3- тапсырма «Сұра, құра» әдісі. 4 санының құрамын
айт. Мысалдар құрастыр.«Әуе шарын ұшыр» әдісімен 3 + 1 = 4 1 + 3 =4 4 – 3 = 1 4 – 1 =3 2 + 2 = 4 4 – 2 =2 4- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптермен жұмыс болады. 4 цифры қалай жазылатынын анықтап қара. 4 цифрын тақтада жазып көрсетеді. ҚБ
тапсырма: |
Тапсырма орындайды Сандарды оң қолдарыымен ауада Жазады. Тапсырма 4 санын алу жолын түсіндіреді Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: Заттардың санын анықтайды, сұрақ қояды,жауап береді-жарайсың! Заттардың санын анықтауда, сұрақ қоюда, жауап беруде көмек қажет етеді -жақсы! Заттардың санын анықтауда, сұрақ қоюда,жауап беруде қиналады -талпын! 4 санының құрамын айтады, мысалдар құрастырады, 4 цифрын дұрыс жазады -жарайсың!
4 санының құрамын айтуда, мысалдар құрастыруда, 4 цифрын жазуда көмек қажет етеді -жақсы!
4 санының құрамын айтуда, мысалдар құрастыруда, 4 цифрын жазуда қиналады -талпын! |
Математика 1-сынып 1-бөлім 20-бет 21-бет Жұмыс дәптері |
|
Сабақты соңы 5 мин |
Кері байланыс :
«Жемістер» әдісі бойынша
өтеді. |
Өз ойын айтады. |
|
|


шағым қалдыра аласыз

















