|
Бөлім:10 |
|
||||
|
Мектебі: |
№23 |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Шарапи Томирис |
||||
|
Күні: |
04.03.2026 |
||||
|
Сынып:8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз – ұлыстың ұлы күні |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.5.1 – тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (4 минут) Ширату тапсырмалары – (3 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - үй тапсырмас Ширату тапсырмалары: - Наурыз мерекесінің тарихы мен мәні туралы қысқаша әңгіме . - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
Жарайсың!Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Наурыз мерекесінің ерекшелігін талдау (5 минут)
1-тапсырма Наурыз мерекесінің тарихы туралы мәтінді оқу. (5 минут) Мәтін: Наурыз – бұл көктем мерекесі, жаңа жылдың басталуы ретінде тойланады. Бұл күні адамдар бір-біріне қонаққа барып, тамақ дайындап, мерекелік дастархан жаяды. Наурыз көже – бұл мерекенің басты тағамы. Әр үйде дайындалады, оның құрамында жеті түрлі тағам болады.
2-тапсырма Наурыз көженің құрамы туралы пікірталас. (7 минут)
3-тапсырма Наурыз мерекесіне байланысты эссе жазу. (8 минут)
|
Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б қорғауда белсенділік танытады-1 б Дескриптор - Мәтінді оқу-1б - Негізгі ойды анықтау-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б талқылайды-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б Талқылайды-1 балл қорғауда белсенділік танытады-1 б |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Басбармақ Өз ара бағалау Өзін-өзі бағалау |
Шаблон, интернет ресурс,оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой толғаныс, Кері байланыс Үйге тапсырма |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады-1 б Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Жарайсың! Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып 10-шы бөлім . Наурыз ұлыстың ұлы күні.
8 сынып 10-шы бөлім . Наурыз ұлыстың ұлы күні.
|
Бөлім:10 |
|
||||
|
Мектебі: |
№23 |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Шарапи Томирис |
||||
|
Күні: |
04.03.2026 |
||||
|
Сынып:8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз – ұлыстың ұлы күні |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.5.1 – тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (4 минут) Ширату тапсырмалары – (3 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - үй тапсырмас Ширату тапсырмалары: - Наурыз мерекесінің тарихы мен мәні туралы қысқаша әңгіме . - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
Жарайсың!Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Наурыз мерекесінің ерекшелігін талдау (5 минут)
1-тапсырма Наурыз мерекесінің тарихы туралы мәтінді оқу. (5 минут) Мәтін: Наурыз – бұл көктем мерекесі, жаңа жылдың басталуы ретінде тойланады. Бұл күні адамдар бір-біріне қонаққа барып, тамақ дайындап, мерекелік дастархан жаяды. Наурыз көже – бұл мерекенің басты тағамы. Әр үйде дайындалады, оның құрамында жеті түрлі тағам болады.
2-тапсырма Наурыз көженің құрамы туралы пікірталас. (7 минут)
3-тапсырма Наурыз мерекесіне байланысты эссе жазу. (8 минут)
|
Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б қорғауда белсенділік танытады-1 б Дескриптор - Мәтінді оқу-1б - Негізгі ойды анықтау-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б талқылайды-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б Талқылайды-1 балл қорғауда белсенділік танытады-1 б |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Басбармақ Өз ара бағалау Өзін-өзі бағалау |
Шаблон, интернет ресурс,оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой толғаныс, Кері байланыс Үйге тапсырма |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады-1 б Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Жарайсың! Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















