Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Квадрат теңдеулерді шешу
(сабақтың тақырыбы)
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Пән/Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадрат теңдеулерді шешеді; |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері. Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сынып оқушыларымен амандасу, түгендеу. Сабаққа керекті құрал жабдықтарын алдырту. Құндылық: Әділдік және жауапкершілік «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ- жауап сәті 1.Квадрат теңдеу дегеніміз? 2.Квадрат теңдеудің түрлері? 3.Мысалдар
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. 1 балл |
ҚБ ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» -Толымсыз квадрат теңдеулерді шешеді -Толық квадрат теңдеулерді шешеді |
Оқулық |
|
|
20 минут Бекіту тапсырмасы 10 мин |
1-тапсырма Толымсыз квадрат теңдеуді шешіңіз: a)
c)
(2x-5)(2x+5)=-25 d)
«Ойлан-жұптас» әдісі арқылы жұптық жұмыс 2-тапсырма Квадрат теңдеуді дискриминанттың көмегімен шешіңіз: 1) 2x2+3x-20=0 2) 16y2+24y+9=0 3) 4x2+3x+1=0 4)
z2-2z+2,91=0 5)
Кітаппен жұмыс №6.9 - 6.10 |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Жауаптары: №1 1,2,5 №2 а=8, b=5,c=10 a=11 b=-3 c=-1 a=-0,6 b=13 c=-20 |
Дескриптор: - квадрат теңдеуді көбейткіштерге жіктейді-1балл; квадрат теңдеудің түбірлерін табады-1балл. Жалпы -2балл
Дескриптор: қажет болған жағдайда толық квадрат теңдеуге түрлендірулер орындайды-1балл; -квадрат теңдеудің дискриминантын табады-1балл; -квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды-1балл; -толық квадрат теңдеудің түбірлерін табады-1балл. Жалпы -4балл Дескриптор квадрат теңдеудің дискриминантын табады-1балл; -квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды-1балл; -толық квадрат теңдеудің түбірлерін табады-1балл. Жалпы -3балл |
Тақтамен жұмыс |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау 1)оқушылар білімін бағалау 2)үйге тапсырма беру,орындалу жолын айту 3) оқушыларды өз жұмысына рефлексия жасату: -нені білдім -нені үйрендім -нені толық түсінбедім |
Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қояды. Бағалау критерийі бойынша оқушылар рефлексия жасайды |
Оқушылар мүмкіндігіне қарай 1-10 баллдық шкаламен бағаланады |
оқулық |
|
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып Алгебра
8 сынып Алгебра
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Квадрат теңдеулерді шешу
(сабақтың тақырыбы)
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Пән/Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.2.2.3квадрат теңдеулерді шешу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадрат теңдеулерді шешеді; |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері. Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сынып оқушыларымен амандасу, түгендеу. Сабаққа керекті құрал жабдықтарын алдырту. Құндылық: Әділдік және жауапкершілік «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ- жауап сәті 1.Квадрат теңдеу дегеніміз? 2.Квадрат теңдеудің түрлері? 3.Мысалдар
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. 1 балл |
ҚБ ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» -Толымсыз квадрат теңдеулерді шешеді -Толық квадрат теңдеулерді шешеді |
Оқулық |
|
|
20 минут Бекіту тапсырмасы 10 мин |
1-тапсырма Толымсыз квадрат теңдеуді шешіңіз: a)
c)
(2x-5)(2x+5)=-25 d)
«Ойлан-жұптас» әдісі арқылы жұптық жұмыс 2-тапсырма Квадрат теңдеуді дискриминанттың көмегімен шешіңіз: 1) 2x2+3x-20=0 2) 16y2+24y+9=0 3) 4x2+3x+1=0 4)
z2-2z+2,91=0 5)
Кітаппен жұмыс №6.9 - 6.10 |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Жауаптары: №1 1,2,5 №2 а=8, b=5,c=10 a=11 b=-3 c=-1 a=-0,6 b=13 c=-20 |
Дескриптор: - квадрат теңдеуді көбейткіштерге жіктейді-1балл; квадрат теңдеудің түбірлерін табады-1балл. Жалпы -2балл
Дескриптор: қажет болған жағдайда толық квадрат теңдеуге түрлендірулер орындайды-1балл; -квадрат теңдеудің дискриминантын табады-1балл; -квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды-1балл; -толық квадрат теңдеудің түбірлерін табады-1балл. Жалпы -4балл Дескриптор квадрат теңдеудің дискриминантын табады-1балл; -квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды-1балл; -толық квадрат теңдеудің түбірлерін табады-1балл. Жалпы -3балл |
Тақтамен жұмыс |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау 1)оқушылар білімін бағалау 2)үйге тапсырма беру,орындалу жолын айту 3) оқушыларды өз жұмысына рефлексия жасату: -нені білдім -нені үйрендім -нені толық түсінбедім |
Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қояды. Бағалау критерийі бойынша оқушылар рефлексия жасайды |
Оқушылар мүмкіндігіне қарай 1-10 баллдық шкаламен бағаланады |
оқулық |
|
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз














