№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
For циклі
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Пән атауы: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
21.01.2025 жыл |
|||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
For циклі. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.2 For (фор) цикл операторын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
For циклін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында пайдаланып, есептер шығару. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушылар бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сыныпқа психологиялық ахуал туғызу. 3.Топқа бөлу. 4.Өткенді қайталау сұрақтары. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Білім алушыларды QR код арқылы 3 топқа (while, for, цикл) бөлінеді. 4. «Ақиқат немесе жалған» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру.
Жаңа сабақты түсіну үшін мысалдар қарастыру.
Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырманы орындау.
2-тапсырманы орындау.
3-тапсырманы орындау.
Сергіту сәті. 4-тапсырманы орындау.
Сабақты бекіту.
Қосымша тапсырма. |
Жаңа сабақпен танысады.
М 1 М 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқулық 129 бет. Талдап, салыстырайық тапсырмасы. «Қатені тап» әдісі арқылы №1 есептегі программа фрагментіндегі қатені тауып шығарады.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқулық 129 бет. Талдап, салыстырайық тапсырмасы. №3 есептегі «а» есебін-1топ, «ә» есебін-2 топ, «б» есебін-3 топ шығарады.
3 Әр білім алушы 1-ден 7-ге дейінгі сандарды кезек-кезек айтып, 7 санына келгенде «Мен таптым» деп айтуы керек. 7 санын айтып қойған жағдайда ойыннан шығады.
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Электронды оқулық тапсырмаларын орындайды.
Әр топтың білім алушылары «Хаттар» әдісі арқылы берілген сұрақтарға топтаса отырып орындап, постер қорғайды. 1.While және For циклінің ұқсастықтары. 2.While және For циклінің айырмашылықтары. 3.Қорытынды. Wordwall сервисінде құрастырылған лабиринт тапсырмасын білім алушылар сұраққа дұрыс жауап бере отырып орындайды. |
2 балл Мадақтама сөздер Дескриптор: -программа- ның басына модульды қосады; -сандар тізбегін дұрыстайды; - программа- ның ортасына модульды қосады; - программа- ның соңына айнымалыны қосады. 1 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер 4 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер |
https://www.youtube.com/watch?v=EB4mco0lENA&t=335s
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет
https://learningapps.org/display?v=pnqvp5pc525
https://wordwall.net/resource/37520127 |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия.
|
Сlassroomscreen.com онлайн тақтасы арқылы білім алушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді таңдау арқылы көрсетеді. |
|
|
|
Үй тапсырма: |
Оқулық 131 бет. 7 тапсырманы орындап келу. |
|
|
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып. Ашық сабақ. FOR циклі
8 сынып. Ашық сабақ. FOR циклі
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
For циклі
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Пән атауы: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
21.01.2025 жыл |
|||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
For циклі. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.2 For (фор) цикл операторын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
For циклін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында пайдаланып, есептер шығару. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушылар бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сыныпқа психологиялық ахуал туғызу. 3.Топқа бөлу. 4.Өткенді қайталау сұрақтары. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Білім алушыларды QR код арқылы 3 топқа (while, for, цикл) бөлінеді. 4. «Ақиқат немесе жалған» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру.
Жаңа сабақты түсіну үшін мысалдар қарастыру.
Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырманы орындау.
2-тапсырманы орындау.
3-тапсырманы орындау.
Сергіту сәті. 4-тапсырманы орындау.
Сабақты бекіту.
Қосымша тапсырма. |
Жаңа сабақпен танысады.
М 1 М 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқулық 129 бет. Талдап, салыстырайық тапсырмасы. «Қатені тап» әдісі арқылы №1 есептегі программа фрагментіндегі қатені тауып шығарады.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқулық 129 бет. Талдап, салыстырайық тапсырмасы. №3 есептегі «а» есебін-1топ, «ә» есебін-2 топ, «б» есебін-3 топ шығарады.
3 Әр білім алушы 1-ден 7-ге дейінгі сандарды кезек-кезек айтып, 7 санына келгенде «Мен таптым» деп айтуы керек. 7 санын айтып қойған жағдайда ойыннан шығады.
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Электронды оқулық тапсырмаларын орындайды.
Әр топтың білім алушылары «Хаттар» әдісі арқылы берілген сұрақтарға топтаса отырып орындап, постер қорғайды. 1.While және For циклінің ұқсастықтары. 2.While және For циклінің айырмашылықтары. 3.Қорытынды. Wordwall сервисінде құрастырылған лабиринт тапсырмасын білім алушылар сұраққа дұрыс жауап бере отырып орындайды. |
2 балл Мадақтама сөздер Дескриптор: -программа- ның басына модульды қосады; -сандар тізбегін дұрыстайды; - программа- ның ортасына модульды қосады; - программа- ның соңына айнымалыны қосады. 1 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер 4 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер |
https://www.youtube.com/watch?v=EB4mco0lENA&t=335s
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет
https://learningapps.org/display?v=pnqvp5pc525
https://wordwall.net/resource/37520127 |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия.
|
Сlassroomscreen.com онлайн тақтасы арқылы білім алушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді таңдау арқылы көрсетеді. |
|
|
|
Үй тапсырма: |
Оқулық 131 бет. 7 тапсырманы орындап келу. |
|
|
Информатика.8-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-126-131 бет |
шағым қалдыра аласыз


ысал №1.
Практикалық жұмыс.
-мысалға
сүйене отырып, 5,6,7 сандарының көбейту кестесін экранға
шығарады.
ысал №2.
Практикалық жұмыс.

-тапсырма.















