Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
|
|||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
||||||||||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер. |
|||||||||||||||
|
Тақырып: |
Биологиялық алуантүрлілік. Бастауыш. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
8.1.5.1 перифраз түріндегі берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Перифраз түріндегі берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасады, оқушыларды түгендейді. Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» тренингі |
Мұғаліммен амандасады. Кезекші оқушы сыныпта кім бар, жоғың айтады. Бір-біріне тілек айтады. |
Мұғалімнің кері байланысы: “Жарайсың!!” «Бас бармақ»
|
Суреттер |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы 8 минут |
1-тапсырма. Мәтінді оқуды ұсынады. «Веер» әдісі арқылы сұрақтар құрастырып, сұраққа жауап беруді талап етеді. |
1-тапсырма. Мәтінді оқиды. «Веер» әдісі арқылы сұрақтар құрастырып, сұраққа жауап береді. |
|
8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
6 минут |
2-тапсырма. «Бастауыш» туралы ережені түсіндіреді. «Түртіп алу» әдісі арқылы ереже жазып алуда ұсынады.
|
2-тапсырма. Мұғалімнің көмегімен жаңа тақырыпты түсінеді. «Түртіп алу» әдісі арқылы ереже жазып алады.
|
|
Слайд, 8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
12 минут
|
3-тапсырма. Оқылым мәтініндегі сөйлемдерді талдап, бастауыштың қызметін анықтауды тапсырады. |
3-тапсырма. Оқылым мәтініндегі сөйлемдерді талдап, бастауыштың қызметін анықтайды. |
|
8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
9 минут
|
4-тапсырма. Бастауыштың жеті қызметіне байланысты сөйлемдер құрап, әр сөйлемнің мағыналық жағынан талдауды талап етеді.
|
4-тапсырма. Бастауыштың жеті қызметіне байланысты сөйлемдер құрап, әр сөйлемнің мағыналық жағынан талдайды. |
|
8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут
|
|
Рефлексия: «Смайликтер» әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы әр тапсырма сайын бағалау жүргізіледі.
|
Суреттер |
||||||||||||
|
Үй жұмысы: |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-сынып Бастауыш қмж
8-сынып Бастауыш қмж
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
|
|||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
||||||||||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер. |
|||||||||||||||
|
Тақырып: |
Биологиялық алуантүрлілік. Бастауыш. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
8.1.5.1 перифраз түріндегі берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Перифраз түріндегі берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасады, оқушыларды түгендейді. Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» тренингі |
Мұғаліммен амандасады. Кезекші оқушы сыныпта кім бар, жоғың айтады. Бір-біріне тілек айтады. |
Мұғалімнің кері байланысы: “Жарайсың!!” «Бас бармақ»
|
Суреттер |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы 8 минут |
1-тапсырма. Мәтінді оқуды ұсынады. «Веер» әдісі арқылы сұрақтар құрастырып, сұраққа жауап беруді талап етеді. |
1-тапсырма. Мәтінді оқиды. «Веер» әдісі арқылы сұрақтар құрастырып, сұраққа жауап береді. |
|
8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
6 минут |
2-тапсырма. «Бастауыш» туралы ережені түсіндіреді. «Түртіп алу» әдісі арқылы ереже жазып алуда ұсынады.
|
2-тапсырма. Мұғалімнің көмегімен жаңа тақырыпты түсінеді. «Түртіп алу» әдісі арқылы ереже жазып алады.
|
|
Слайд, 8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
12 минут
|
3-тапсырма. Оқылым мәтініндегі сөйлемдерді талдап, бастауыштың қызметін анықтауды тапсырады. |
3-тапсырма. Оқылым мәтініндегі сөйлемдерді талдап, бастауыштың қызметін анықтайды. |
|
8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
9 минут
|
4-тапсырма. Бастауыштың жеті қызметіне байланысты сөйлемдер құрап, әр сөйлемнің мағыналық жағынан талдауды талап етеді.
|
4-тапсырма. Бастауыштың жеті қызметіне байланысты сөйлемдер құрап, әр сөйлемнің мағыналық жағынан талдайды. |
|
8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут
|
|
Рефлексия: «Смайликтер» әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы әр тапсырма сайын бағалау жүргізіледі.
|
Суреттер |
||||||||||||
|
Үй жұмысы: |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















