Ұйымдас
тыру
кезеңі
|
Ой
шақыру:
-Соғыс қарсаңындағы
халықаралық қатынастардың
сипатыңыз
Сабақ тақырыбын, оқыту
мақсатын және бағалау критерийлерін бірлесіп
анықтау
|
Оқушылар
Екінші дүниежүзілік соғыс
қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын көрсететін суреттер
бойынша өз жауаптарын
ұсынады
|
мадақтау
|
Суреттер
топтамасы
Мұғалім
презентациясы
|
Жаңа
сабақ
|
Бейнематериалмен
жұмыс
1.терминдермен және ұғымдармен
жұмыс жүргізеді
2.бейнематериал бойынша жоғары
деңгейдегі сұрақтарды
құрастырады
3.бейнематериал бойынша екінші
дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын
талдайды
ЕББҚ оқушыға қолдау көрсету
мақсатында суреттің үлкен нұсқасын
ұсынамын.
Ақпараттық карточкалармен
жұмыс
1930 жылдардың екінші
жартысында анықтағанымыздай, халықаралық қатынастар жүйесінде екі
қарама-қайшы үрдіс
байқалады:
-
"Ұжымдық қауіпсіздік жүйесін"
құру (бастаманы КСРО
көтерді).
-
"Агрессорды тыныштандыру
саясаты" (бастаманы Англия мен Франция
көтерген).
Талқылау нәтижесінде оқушылар
кестені толтырады:
Неліктен Батыс елдері
КСРО-ға сенбеді?
|
Неліктен КСРО Батыс
елдеріне сенбеді?
|
Олар нацизмнің жаһандық қаупін
түсінбеді.
"Агрессорды тыныштандыру
саясатын" жүргізді
Олар, ең алдымен, өз елдерінен
қауіпті аулаққа әкетуге тырысты.
Сол жақ қозғалыстардың
белсенділігінен қорықты.
Олар КСРО-ның кереғар
саясатына сенбеді. ("әлемдік революция
идеясы").
|
Саяси режимдердің айырмашылығы
(батыс демократиясы және КСРО
тоталитаризмі).
Кеңес басшылығының Батыс
державаларын басқару әдістеріне теріс
көзқарасы.
Батыс елдерінің қосарлы
саясаты ("Мюнхендік сөз байласу").
|
Маңызды деректермен
жұмыс
1.Тегеран конференциясының
шешімдерін талдайды
2.Қырым конференциясының
шешімдерін талдайды
3.Потсдам конференциясының
шешімдерін талдайды
Оқушылар Әткеншек әдісін
қолдана отырып, өз жұмыстарын
ұсынады.
ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс
кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау
жасайды
|
Бағалау
критерийлері:
Екінші дүниежүзілік
соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын
талдайды;
Дескрипторлар:
1.Кем дегенде 3
термин мен ұғымды дұрыс
түсіндіреді;
2. Бейнематериал
бойынша кемінде 3 жоғары деңгейдегі сұрақтарды
құрастырады
Бағалау
критерийлері:
Екінші дүниежүзілік
соғыс кезіндегі халықаралық қатынастардың сипатын
талдайды
Дескриптор:
Тегеран конференциясының
қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел
келтіреді
Ялта конференциясының
қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел
келтіреді
Потсдам конференциясының
қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел
келтіреді
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отыра
ды
«Ең үздік
жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
«Екі жұлдыз,бір
ұсыныс»
«Бармақпен»
|
https://www.youtube.com/watch?v=VxOGpmC7qMg
Сыртқы саясат. Жаңа
дүниежүзілік соғыс жолын
да / Дүниежүзі
тарихы 9 сынып #14 /
Инфоурок
1-қосымша
2-қосым
ша
3-қосым
ша
4-қосым
ша
|
Қорытынды
|
Кері
байланыс
Бүгінгі сабақтан мен не
білдім?
Сабақ барысында қандай
қиындыққа кездестің?
Сабақ барысында қандай
сұрақ туындады?
|
Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады
|
ҚБ – сабақтағы өз
әрекетіне рефлексия жасау;
|
А4,
конспект
|