|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мақсат Арман |
|||
|
Күні |
15.11.2023 |
|||
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
ұяшықтарды форматтауды (шрифт, туралау, бояу, шекара) біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
мәліметтердің әр түрлі типтерін есептерді шешуде пайдаланады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. «ДАРТС» әдісі арқылы оқушыларға алдыңғы өткен тақырыпты еске түсіру үшін сұрақтар қоямын: QR code әдісі арқылы үш топқа тақырып бөліп беремін. 1-топ: «Формат ячеек» терезесіндегі Сан жапсырмасы. 2-топ: Түзету, Қаріп жапсырмалары. 3-топ : Шекара, Бояу жапсырмалары
Оқушылар топта оқып талқылайды. Түсінгендерін интерактивті тақтадан көрсетіп, компьютерде орындап айтады. Оқушыларға бір сөйлемнен ЕТ кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін айтқызамын.
Компьютерде практикалық тапсырмалар орындау: Тапсырма №1: Төмендегі суреттегідей етіп ұяшықтарды пішімдеңдер.
Дескрипторлар:
Сергіту сәті: көз жаттығуларын жасату. Тапсырма №2:
Дескрипторлар:
Қосымша тапсырма: доллармен берілген бағаны рубльмен көрсету.
|
1 Информатика 8 сынып. «Арман ПВ» баспасы 70-75 беттер
Интерактивті тақта
Информатика 8 сынып. «Арман ПВ» баспасы 74-бет
Компьютер, тапсырма жазылған парақтар
д |
|
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері
байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып Электронды кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану.
8 сынып Электронды кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мақсат Арман |
|||
|
Күні |
15.11.2023 |
|||
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
ұяшықтарды форматтауды (шрифт, туралау, бояу, шекара) біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
мәліметтердің әр түрлі типтерін есептерді шешуде пайдаланады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. «ДАРТС» әдісі арқылы оқушыларға алдыңғы өткен тақырыпты еске түсіру үшін сұрақтар қоямын: QR code әдісі арқылы үш топқа тақырып бөліп беремін. 1-топ: «Формат ячеек» терезесіндегі Сан жапсырмасы. 2-топ: Түзету, Қаріп жапсырмалары. 3-топ : Шекара, Бояу жапсырмалары
Оқушылар топта оқып талқылайды. Түсінгендерін интерактивті тақтадан көрсетіп, компьютерде орындап айтады. Оқушыларға бір сөйлемнен ЕТ кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін айтқызамын.
Компьютерде практикалық тапсырмалар орындау: Тапсырма №1: Төмендегі суреттегідей етіп ұяшықтарды пішімдеңдер.
Дескрипторлар:
Сергіту сәті: көз жаттығуларын жасату. Тапсырма №2:
Дескрипторлар:
Қосымша тапсырма: доллармен берілген бағаны рубльмен көрсету.
|
1 Информатика 8 сынып. «Арман ПВ» баспасы 70-75 беттер
Интерактивті тақта
Информатика 8 сынып. «Арман ПВ» баспасы 74-бет
Компьютер, тапсырма жазылған парақтар
д |
|
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері
байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















