|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Маманова Гульпан Кахармановна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Else циклін басқару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3 – цикл басқару нұсқаулығын қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Цикл басқару нұсқаулығын программада қолдана алады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
else операторының for/while құрылымында пайдаланады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Программаны өз бетінше құрып, нәтижеге жетеді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сыныпта оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, сабақты бастау. Сыныпта жағымды ахуал орнату. «Әлемнің жеті кереметі», яғни google maps арқылы әлемге саяхат жасау.
Топқа бөлу. Тақтада программалау тілдері логотиптері шығып тұрады, логотип артында оператор мен бағдарламашы мамандықтарының суреттері жасырылады.
Әр топ өз тобы бойынша қысқаша мәлімет береді. Өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру. Оқушылардың білімдерін платформалар арқылы ойын түрінде тексеру.
|
Кітап дәптерлерді ашып, сабаққа дайындалу. Оқушылар тақтаға шығып, google maps арқылы әлемге саяхат жасайды, ең соңында спутник арқылы мектептерін табады. Оқушылар бір-бірден тақтаға шығып, логотип суретін басқан кезде, артында оператор мен бағдарламашылар суреті пайда болады. Сол арқылы екі топқа бөлінеді. Әр топтан оқушылар жеке тақтаға шығып тапсырманы, орындайды. |
Шапалақ Формативті бағалау |
слайд Educaplay.com Activinspire |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сергіту сәті: «Джунглидегі жаңбыр» ойынын өткізу. /роботтар арасында/. Жаңа сабаққа жол ашу кезеңі.
Слайдтағы суретке қарап отырып, else – әйтпесе сөзінің ұғымын түсіндіру. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттары түсіндіріледі. Тақтада continue, break,else циклдарына шығарылған есептердің нәтижелерін түсіндіріп береді. Сол арқылы жаңа сабақты игереді. Топтық жұмыс: /ЖИГСО әдісі/
Бағалау критерийлері
«Рольдік жұмыс» Оқушылар рольдерге бөлінеді.
|
Else – әйтпесе операторының мағынасын түсінеді және қолданылуын біледі. Жаңа сабақты дәптерге жазып алу. Оқушылар топта ноутбукте питон программасында есепті шығарады. |
Бас бармақ арқылы бағалау Критерийлер арқылы бағалау |
слайд слайд IDLE Python бағдарламасы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту кезеңі: «Доп лақтыру» әдісі Сабақ соңында сабаққа белсене араласпай отырған оқушыларға доп лақтырып, тақырып бойынша сұрақтар қоямын.
Кері байланыс: сілтемені whatsapp арқылы жіберемін, Оқушылардың телефонда жазған кері байланыстары тақтада көрсетіледі. |
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша Нәтижесін телефонда жазады. |
|
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықта 145 бетте тапсырманы орындап, нәтижесын шығарып, дәптерге жазып келу, циклдарға түсініктеме беру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып "Else циклін басқару"
8 сынып "Else циклін басқару"
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Маманова Гульпан Кахармановна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Else циклін басқару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3 – цикл басқару нұсқаулығын қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Цикл басқару нұсқаулығын программада қолдана алады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
else операторының for/while құрылымында пайдаланады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Программаны өз бетінше құрып, нәтижеге жетеді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сыныпта оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, сабақты бастау. Сыныпта жағымды ахуал орнату. «Әлемнің жеті кереметі», яғни google maps арқылы әлемге саяхат жасау.
Топқа бөлу. Тақтада программалау тілдері логотиптері шығып тұрады, логотип артында оператор мен бағдарламашы мамандықтарының суреттері жасырылады.
Әр топ өз тобы бойынша қысқаша мәлімет береді. Өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру. Оқушылардың білімдерін платформалар арқылы ойын түрінде тексеру.
|
Кітап дәптерлерді ашып, сабаққа дайындалу. Оқушылар тақтаға шығып, google maps арқылы әлемге саяхат жасайды, ең соңында спутник арқылы мектептерін табады. Оқушылар бір-бірден тақтаға шығып, логотип суретін басқан кезде, артында оператор мен бағдарламашылар суреті пайда болады. Сол арқылы екі топқа бөлінеді. Әр топтан оқушылар жеке тақтаға шығып тапсырманы, орындайды. |
Шапалақ Формативті бағалау |
слайд Educaplay.com Activinspire |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сергіту сәті: «Джунглидегі жаңбыр» ойынын өткізу. /роботтар арасында/. Жаңа сабаққа жол ашу кезеңі.
Слайдтағы суретке қарап отырып, else – әйтпесе сөзінің ұғымын түсіндіру. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттары түсіндіріледі. Тақтада continue, break,else циклдарына шығарылған есептердің нәтижелерін түсіндіріп береді. Сол арқылы жаңа сабақты игереді. Топтық жұмыс: /ЖИГСО әдісі/
Бағалау критерийлері
«Рольдік жұмыс» Оқушылар рольдерге бөлінеді.
|
Else – әйтпесе операторының мағынасын түсінеді және қолданылуын біледі. Жаңа сабақты дәптерге жазып алу. Оқушылар топта ноутбукте питон программасында есепті шығарады. |
Бас бармақ арқылы бағалау Критерийлер арқылы бағалау |
слайд слайд IDLE Python бағдарламасы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту кезеңі: «Доп лақтыру» әдісі Сабақ соңында сабаққа белсене араласпай отырған оқушыларға доп лақтырып, тақырып бойынша сұрақтар қоямын.
Кері байланыс: сілтемені whatsapp арқылы жіберемін, Оқушылардың телефонда жазған кері байланыстары тақтада көрсетіледі. |
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша Нәтижесін телефонда жазады. |
|
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықта 145 бетте тапсырманы орындап, нәтижесын шығарып, дәптерге жазып келу, циклдарға түсініктеме беру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















