Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Break циклі арқылы басқару |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3- Continue, Break, Else циклдерін басқару нұсқаулығын қолдану |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Break ұғымы мен қызметін анықтайды |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Оқушылар шеңбер боп тұрады, мұғалім «бір» деп бастайды. Оқушылар жалғастырады, тек 3 санына еселік санды атамай шапалақтау керек. Өткенді пысықтау. https://learningapps.org/watch?v=ph40bxtbn24 |
Оқушылар бір, екі үштің орнына шалақтайды, төрт, бес, алтының орнына шапалақ... солай жалғасады. Ұялы телефон немесе интерактивті панель арқылы орындайды
|
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор -кодты дұрыс сәйкестендіреді; |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ТЖ. «Жалғастырып оқу» әдісі Топтық талқылау: break нұсқаулығының қызметі қандай? break нұсқаулығын программа құруда пайдалану қандай қажеттіліктен туындаған? break нұсқаулығын қолдануға мысалдар келтір. ЖЖ. «Ойлан жұптас» әдісі. Берілген кодтың орындап, нәтижесін талдайды
ӨЖ. «Венн диаграммасы» Continue және break циклін басқару операторларын салыстыр Практикалық тапсырмалар. Тапсырманы орындауға ұсыныс: -мысал кодтың пайдаланыңыз.
|
Топтар қатар тұрып оқулық мәтінімен танысады, әр он секундта орындарын алмастырады.
«БББ» кестесінің білемін бағанын толтырады
|
Дескриптор -break нұсқаулығының қызметін айтады; 1 балл -мысал келтіреді; 1 балл
Дескриптор -кодты жазады; 1 балл - нәтижесін табады; 1 балл - есептің шартын талдайды; 1 балл
Дескриптор - циклдерді басқару операторларын салыстырады
Дескриптор - 0ден 9 ға дейінгі for циклін жазады; 1 балл -7 ге тең шартын жазады; 1 балл - break қолданады ; 1 балл - жолды енгізеді; - бос орынды анықтау шартын жазады. |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия
|
Білемін ақпаратын пайдаланып білгенін, білгісі келетінінң жазады |
Оқушылар өздерін және өзара бағалау жасайды |
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып информатика. Break циклін басқару. ҚМЖ
8 сынып информатика. Break циклін басқару. ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Break циклі арқылы басқару |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3- Continue, Break, Else циклдерін басқару нұсқаулығын қолдану |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Break ұғымы мен қызметін анықтайды |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Оқушылар шеңбер боп тұрады, мұғалім «бір» деп бастайды. Оқушылар жалғастырады, тек 3 санына еселік санды атамай шапалақтау керек. Өткенді пысықтау. https://learningapps.org/watch?v=ph40bxtbn24 |
Оқушылар бір, екі үштің орнына шалақтайды, төрт, бес, алтының орнына шапалақ... солай жалғасады. Ұялы телефон немесе интерактивті панель арқылы орындайды
|
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор -кодты дұрыс сәйкестендіреді; |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ТЖ. «Жалғастырып оқу» әдісі Топтық талқылау: break нұсқаулығының қызметі қандай? break нұсқаулығын программа құруда пайдалану қандай қажеттіліктен туындаған? break нұсқаулығын қолдануға мысалдар келтір. ЖЖ. «Ойлан жұптас» әдісі. Берілген кодтың орындап, нәтижесін талдайды
ӨЖ. «Венн диаграммасы» Continue және break циклін басқару операторларын салыстыр Практикалық тапсырмалар. Тапсырманы орындауға ұсыныс: -мысал кодтың пайдаланыңыз.
|
Топтар қатар тұрып оқулық мәтінімен танысады, әр он секундта орындарын алмастырады.
«БББ» кестесінің білемін бағанын толтырады
|
Дескриптор -break нұсқаулығының қызметін айтады; 1 балл -мысал келтіреді; 1 балл
Дескриптор -кодты жазады; 1 балл - нәтижесін табады; 1 балл - есептің шартын талдайды; 1 балл
Дескриптор - циклдерді басқару операторларын салыстырады
Дескриптор - 0ден 9 ға дейінгі for циклін жазады; 1 балл -7 ге тең шартын жазады; 1 балл - break қолданады ; 1 балл - жолды енгізеді; - бос орынды анықтау шартын жазады. |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия
|
Білемін ақпаратын пайдаланып білгенін, білгісі келетінінң жазады |
Оқушылар өздерін және өзара бағалау жасайды |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз















