Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3- Continue, Break, Else циклдерін басқару нұсқаулығын қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Else ұғымы мен қызметін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Оқушылар шеңбер боп тұрады, мұғалім «бір» деп бастайды. Оқушылар жалғастырады, тек 3 санына еселік санды атамай шапалақтау керек. Өткенді пысықтау.
|
Оқушылар бір, екі үштің орнына шалақтайды, төрт, бес, алтының орнына шапалақ... солай жалғасады.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор -кодты нәтижелерін табады; |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ТЖ. «Инсерт- Түртіп алу» әдісі
Практикалық жұмыс. Ұзындығы N(1≤н≤20) бүтін сандар тізбегі берілген. Осы тізбек тек оң сандардан тұрса, онда тізбектің қосындысын, немесе «Tizbekte teris san bar» жауабын экранға шығатын программа құрастыр.
ЖЖ. «Ойлан жұптас» әдісі. Берілген кодтың нәтижесін анықтайды
i =
1 print(i)
i += 1 Код жолдарын дұрыс ретпен қойсаң, сонда кодты құрастырған кезде қажетті нәтижеге қол жеткізесің.
ӨЖ. Практикалық тапсырма. Тапсырманы орындауға ұсыныс: -мысал кодты пайдаланыңыз. Латын әріптерінен құралған L жол берілген. Осы жолда «k» әрпі кездесе ме? Анықта. Егер іздеген әріп кездессе, онда «bar», ал кездеспесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрастыр. L= 'uhuyhukgggf' ….i in L: if ....: print(...) break ....: print(....) |
Топтар оқулық мәтінімен танысады, кесте толтырып оқиды
n=int(input()) s=0 for i in range(1,n+1): x=int(input()) s+=x if x<0: print('teris san bar') break else: print(s)
а) 1 2 3 4 less than 6 ә) less than 6 б) 1 2 3 less than 4 в)* 1 2 3 4 5 less than 6
L= 'uhuyhugggf' for i in L: if i=='k': print('bar') break else: print('joq') |
Дескриптор -else нұсқаулығының қызметін айтады; 1 балл -мысал келтіреді; 1 балл
Дескриптор -кодты жазады; 1 балл - нәтижесін табады; 1 балл - есептің шартын талдайды; 1 балл
Дескриптор:
Дескриптор - for циклін жазады; 1 балл -k ға тең шарт жазады; 1 балл - шығару нәтижелерін жазады ; 2 балл - else нұсқаулығын жазады. 1 балл |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. Рефлексия
|
Білемін ақпаратын пайдаланып білгенін, білгісі келетінін жазады |
Оқушылар өздерін және өзара бағалау жасайды |
|
||||||||||||||||||||
i = 1 print(i) i += 1 а) 1 2 3 4 less than 6 ә) less than 6 б) 1 2 3 less than 4 в) 1 2 3 4 5 less than 6 |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













