Материалдар / 8 сынып Квадрат теңдеулерді шешу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

8 сынып Квадрат теңдеулерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сынып қмж ретінде пайдалануға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қараша 2023
146
4 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар : 8.3А

Квадраттық теңдеулер

«Б.Тұрлыханов атындағы орта мектеп- бақшасы» КММ

Педагогтың аты – жөні:

Буламбаева Бекзат Турсынгазыевна

Күні



Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу;

8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату;

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу;

Сабақ мақсаты:


- квадрат теңдеулердің түрлерін анықтайды, ажыратады және квадрат теңдулерді шешеді

ЕБҚ: квадрат түбірлердің анықтамасын біледі, түрлерін ажыратады

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Сабақтың барысы:

Уақыты / Сабақ кезеңі

Педагогтің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

10 мин










Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі


2 мин











Үй тапсырмасын тексеру

5мин


Сәлемдесу , оқушылардың зейінін сабаққа аудару

«Жағымды тілектер» әдісі


Бүгінгі сабақтағы қалыптастырушы бағалау түрімен таныстыру (бағалау парақтары таратылады)


Мақалдар арқылы топқа бөлу:

1 . «Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар»

2. «Еңбек етсең ерінбей, тояды қорның тіленбей»

3. Оқу- білім азығы, білім- ырыс қазығы

Өткен тақырыпты қайталау.

Plickers бағдарламасы арқылы сұрақтар



Оқушылар жұпта бір- біріне сәттілік айтады











Оқушылар қиылған мақалды алу арқылы топқа бөлінеді


Өткен тақырыптағы мәліметтерді Plickers бағдарламасы қайталайды























Ойын рейтингісі арқылы өзі-өзі бағалайды

Бағалау парақшалары



Дескрипторлар



слайд












































«Ой қозғау» әдісі

3 мин



Квадрат теңдеу арқылы шығарылатын кез келген мәтінді есепті шығару үшін басшылыққа алынатын алгоритмді тұжырымдаңдар


Оқушылар алгоритмді тұжырымдайды.

1.Есептің мәнінде берілген шамлардың арасындағы тәуелділікті анықтау үшін есептің шартын білу қажет;

2. Бастапқы шаманы әріппен белгілеу;

3. Теңдеу құру;

4. Теңдеудің түбірлерін табу;

5.Табылған теңдеулердің түбірлердің қайсысы теңддеуді қанағаттандыратынын тексеру;












Ауызша бағалау:

«Жарайсыз!» «Жақсы!»

«Ойланайық!» «Тырысып көр!»















Дескриптор бойынша бағалау 2 балл







30


мин




















































Сабақтың ортасы Тапсырма 1(Т)





























ЕБҚҚ





ҚБ








Кері байланыс















Тапсырма

2(Ж)











ЕББҚ










ҚБ



Қолданбалы есеп «Истаграмда лайк басу» әдісі.

Тапсырма:

Сәкен Өскемен қаласынан ауданы 56,7 м2 болатын ендері бірдей екі бөлмелі үй салуды жобалады. Бірінші бөлменің ұзындығы енінен 1,5 есе артық, ал екінші бөлменің ұзындығы 7,2 м. Үй шатырының еңістері еніне тең. Үйдің шатырының еңістері еніне тең болса, шатырдың қабырғадан шығып тұрған бөлігін қосып алғанда үйдің шатырын жабуға ауданы 6х1,1м-ден қанша қаңылтыр кетед? (Қаңылтырдың 10%-ы кесуге, бекітуге жұмсалады)





Топта бірін- бірі оқыту арқылы қолдауды қажет ететін оқушының қажеттілгін қанағаттандырады


Лайк белгілері арқылы дескрипторға сай топтар бірін- бірі бағалайды




  • Қай топтың жұмысы дескриторға сай болды? Себебі?

  • Осы тапсырманы мақсатқа жетуіне қандай көмегі болды?

  • Есептің мәтіні арқылы күнделікті өмірдегі қандай қажеттіліктерді қанағаттандырдық?



«Ойлан, жұптас, бөліс!» әдісі

1.Балалар кинотеатрында барлығы 480 орын бар және бір қатардағы орын саны балық қатар санынан 4-ке артық. Бір қатарда қанша орын бар?




Ерекше білімді қажет ететін танымдық қабілеті жоғары оқушымен қолдауды қажет ететін оқушыны жұптасып жұмыс жасауына қолдау көрсетемін



Дескрипторға сай бағалайды



188тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!