|
Сынып: 8 Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шалкиіз жырау шығармашылығы |
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж1-әдеби шығарманың жанрына байланысты толғаудың мазмұны мен тақырып,идеясына талдау жасау |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Жырдың жанрын,сюжетіне талдау жасау |
||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Толғаудың сюжеттік желісіне, жанрына талдау жасайды. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Жырау, мақтау, философиялық афористік поэзия, би |
||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: толғаудың мазмұнын біледі. Оқушылардың көбісі: толғаудың жанрлық ерекшелігіне,сюжеттік желісіне талдау жасайды. Оқушылардың кейбірі: толғаудың қолдана алады. |
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» көркемдік ерекшелігі |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Психологиялық ахуал орнату «Ыстық алақан» тренингін өткізу. |
|
|||||||||
|
С |
«Миға шабуыл» әдісі 1. Шалкиіз жырау туралы не білесіңдер? 2. Би деген кім? «Терминдерден болжау» әдісі Толғау, би, Темір, 1-ші, философиялық, ойлы, ақылды, кемеңгер, афористік поэзия (осы терминдерден сабақтың тақырыбын болжап, шығару керек) БҮҮ
Шалкиіз жыраудың өмірі мен шығармашылығымен таныса отырып, кестені толтыру. «Негізгі идеяны суреттеу» стратегиясы Жырау туралы мәлімет және «Би Темірге бірінші толғауының» мазмұнын тірек сызба немесе сурет, сөз арқылы көрсетіңдер,толғаудың сюжетіне талдау жасаңдар және мазмұндаңдар. 1.Топ ішінде талдайды. 2.Таныстырылым жасайды. Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жағымды пікір: (Не ұнады?) Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады,бірақ...) Үйге тапсырма беру |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-сынып қазақ әдебиеті Шалкиіз жырау шығармашылығы
8-сынып қазақ әдебиеті Шалкиіз жырау шығармашылығы
|
Сынып: 8 Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шалкиіз жырау шығармашылығы |
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж1-әдеби шығарманың жанрына байланысты толғаудың мазмұны мен тақырып,идеясына талдау жасау |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Жырдың жанрын,сюжетіне талдау жасау |
||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Толғаудың сюжеттік желісіне, жанрына талдау жасайды. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Жырау, мақтау, философиялық афористік поэзия, би |
||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: толғаудың мазмұнын біледі. Оқушылардың көбісі: толғаудың жанрлық ерекшелігіне,сюжеттік желісіне талдау жасайды. Оқушылардың кейбірі: толғаудың қолдана алады. |
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» көркемдік ерекшелігі |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Психологиялық ахуал орнату «Ыстық алақан» тренингін өткізу. |
|
|||||||||
|
С |
«Миға шабуыл» әдісі 1. Шалкиіз жырау туралы не білесіңдер? 2. Би деген кім? «Терминдерден болжау» әдісі Толғау, би, Темір, 1-ші, философиялық, ойлы, ақылды, кемеңгер, афористік поэзия (осы терминдерден сабақтың тақырыбын болжап, шығару керек) БҮҮ
Шалкиіз жыраудың өмірі мен шығармашылығымен таныса отырып, кестені толтыру. «Негізгі идеяны суреттеу» стратегиясы Жырау туралы мәлімет және «Би Темірге бірінші толғауының» мазмұнын тірек сызба немесе сурет, сөз арқылы көрсетіңдер,толғаудың сюжетіне талдау жасаңдар және мазмұндаңдар. 1.Топ ішінде талдайды. 2.Таныстырылым жасайды. Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жағымды пікір: (Не ұнады?) Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады,бірақ...) Үйге тапсырма беру |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы












