|
6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жастар туралы көзқарастар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.7.1 - ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау. 8.4.4.4 - жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді түсіну, жай сөйлемдерді ; Көпшілігі ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау, жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. Кейбір оқушылар: ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау, жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Қазақ халқының бала тәрбиелеудегі таным-түсінігі туралы ойларыңды 4-5 сөйлеммен тұжырымдаңдар. Қазақ – баласының санасына қарнының қамын емес, халқының қамын ойлауды о бастан-ақ сіңіріп өсірген. Осы қасиеттердің барлығын бала санасына ертеден құя білген қазақ халқы он бестегі ұланына ел басқартқан, шешендік сөз өнеріне қатыстырып тәлім берген. «Баланы жетіге дейін ханкөтер, он беске дейін құлыңша жұмса, он бестен кейін ақыл сұра» деп, бүкіл тәрбиені бір-ақ ауыз сөзбен тұжырымдаған.
4-тапсырма. Өздерің жазған тұжырымдағы хабарлы сөйлемдерді сұраулы, бұйрықты, лепті сөйлемдерге айналдырыңдар. Дескриптор:
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді мұқият оқыңыз. Мәтіннен жастар туралы оң пікірлерді, содан соң теріс пікірлерді іріктеп оқыңдар. Жастар туралы теледидар мен газет-журналдарда айтылып жүрген көзқарастарды мысалға келтіріп, авторына сілтеме жасаңдар.
Дескриптор Білім алушы
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН
5-тапсырма.
Дескриптор Білім алушы
ҚБ |
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қазақ халқының бала тәрбиелеудегі таным-түсінігі туралы ойларын 4-5 сөйлеммен тұжырымдайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтіннен жастар туралы оң пікірлерді, содан соң теріс пікірлерді іріктеп оқыңдар. Жастар туралы теледидар мен газет-журналдарда айтылып жүрген көзқарастарды мысалға келтіріп, авторына сілтеме жасаңдар. «Кубизм» әдісін пайдаланып, «Бұрынғы және қазіргі жасөспірімдер» тақырыбында өз ойларыңды білдіріңдер. |
ҚБ
«Жүрек» ҚБ
«Жүрек» ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек» |
www.asylarna.kz : https://e-history.kz/kz/contents/view/1509 Сағадат Сүгіров, Мұрат Күнелбаев |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-сынып Қазақ тілі "Жастар туралы көзқарастар"
8-сынып Қазақ тілі "Жастар туралы көзқарастар"
|
6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жастар туралы көзқарастар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.7.1 - ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау. 8.4.4.4 - жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді түсіну, жай сөйлемдерді ; Көпшілігі ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау, жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. Кейбір оқушылар: ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау, жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Қазақ халқының бала тәрбиелеудегі таным-түсінігі туралы ойларыңды 4-5 сөйлеммен тұжырымдаңдар. Қазақ – баласының санасына қарнының қамын емес, халқының қамын ойлауды о бастан-ақ сіңіріп өсірген. Осы қасиеттердің барлығын бала санасына ертеден құя білген қазақ халқы он бестегі ұланына ел басқартқан, шешендік сөз өнеріне қатыстырып тәлім берген. «Баланы жетіге дейін ханкөтер, он беске дейін құлыңша жұмса, он бестен кейін ақыл сұра» деп, бүкіл тәрбиені бір-ақ ауыз сөзбен тұжырымдаған.
4-тапсырма. Өздерің жазған тұжырымдағы хабарлы сөйлемдерді сұраулы, бұйрықты, лепті сөйлемдерге айналдырыңдар. Дескриптор:
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді мұқият оқыңыз. Мәтіннен жастар туралы оң пікірлерді, содан соң теріс пікірлерді іріктеп оқыңдар. Жастар туралы теледидар мен газет-журналдарда айтылып жүрген көзқарастарды мысалға келтіріп, авторына сілтеме жасаңдар.
Дескриптор Білім алушы
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН
5-тапсырма.
Дескриптор Білім алушы
ҚБ |
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қазақ халқының бала тәрбиелеудегі таным-түсінігі туралы ойларын 4-5 сөйлеммен тұжырымдайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтіннен жастар туралы оң пікірлерді, содан соң теріс пікірлерді іріктеп оқыңдар. Жастар туралы теледидар мен газет-журналдарда айтылып жүрген көзқарастарды мысалға келтіріп, авторына сілтеме жасаңдар. «Кубизм» әдісін пайдаланып, «Бұрынғы және қазіргі жасөспірімдер» тақырыбында өз ойларыңды білдіріңдер. |
ҚБ
«Жүрек» ҚБ
«Жүрек» ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек» |
www.asylarna.kz : https://e-history.kz/kz/contents/view/1509 Сағадат Сүгіров, Мұрат Күнелбаев |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















