8 сынып №32
ДӘІЖО___________
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
«»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері. §28. Шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы.
(Сабақ тақырыбы)
|
Бөлім: |
«Бөліп шығару» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
10.01.2024 |
|
Сыныбы: 8 «а» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліп шығару және сүзу мүшелері. §28. Шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.1- адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттайды; ЕБҚ ( қабылдауы баяу): сабақтың оқу мақсаты бойынша өз ойын сипаттайды; |
Сабақтың барысы: Ганье теориясы бойынша 9 сабақ бөлімі
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3.Бұрынғы білімін еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сынып тәртібін қадағалау. «Кілт сөздерді сәйкестендіру» әдісі бойынша оқу мақсатына сай тапсырма беріледі. |
Оқушылар амандасады, сынып тәртібін сақтайды. Кілт сөздерді мазмұнымен ауызша атау арқылы сәйкестендіреді. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. «Керемет!» және т.б |
Интерактивті панель Презентация Биология 8-сынып,Автор: А.Соловьева, Б.Ибраимова. Алматы «Атамұра» баспасы 2018ж |
|
1.Оқушылардың назарын аудару |
«Айырмашылығы неде?» Оқушыларға үштүрлі мүшені көрсету. Үш мүшенің бөліп шығарудағы айырмашылықты анықтауды сұрау. Жауаптарын дəлелдеп отыру. |
Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды. өз ойын, ой-пікірлерін білдіреді. |
Кері байланыс: «Мадақтау» әдісі «Жарайсың!» «Тамаша жауап» т.б |
Интерактивті панель Презентация |
|
2.Сабақтың мақсатын таныстыру |
Сабақтың оқу мақсаты: 8.1.5.1- адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттау; Сабақтың мақсаты: адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттайды; |
Жаңа сабақтың оқу мақсатын жазады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация Биология 8-сынып,Автор: А.Соловьева, Б.Ибраимова. Алматы «Атамұра» баспасы 2018ж |
|
Сабақтың ортасы 4.Жаңа тақырыпты таныстыру |
«Инсерт» кесте әдісі. Берілген мәтінді «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, танысып шығу. INSERT - оқығанын түсінуге, өз ойына басшылық етуге, ойын білдіруге үйрететін ұтымды әдіс. |
Оқушылар мәтінді оқиды. Берілген мәтінді «Түртіп алу» әдісін пайдаланады, танысып шығады. Кестені толтырады. Бір-бірімен пікір алмасады. Ой қозғау жүзеге асады. |
«Ду қол шапалақ» әдісі арқылы бағалау. «Мадақтау!» «Жарайсың!» |
Интерактивті панель Презентация Пайдаланған ресурс: https://www.savemyexams.com |
|
5.Оқушыларға бағыт бағдар беру |
«Жеңіл тапсырмалар» әдісі. Оқу мақсатына сай берілген тапсырманы жұппен орындау. Бір-бірімен пікір алмасу. Ой қозғау. |
Оқушылар жұптасып өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды. Жұпта бір-бірімен пікір алмасады. Ой қозғау жүзеге асады. |
«Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация Пайдаланған ресурс: https://www.savemyexams.com |
|
6.Практикалық тапсырмалар беру. |
Жеке жұмыс ҚБ тапсырмалары ҚМЖ қосымшасында орналасқан |
Оқушылар жеке ҚБ тапсырмаларын орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады. Ой қозғау жүзеге асады. |
«Өзара бағалау және Өзін-өзі бағалау» әдісі Жеке жұмыс ҚБ тапсырмаларының дескрипторы ҚМЖ қосымшасында орналасқан |
Интерактивті панель Презентация Пайдаланған ресурс: https://www.savemyexams.com |
|
Сабақтың соңы 7.Кері байланыс беру |
Кері байланыс: «БББ» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. «Керемет!» және т.б |
Интерактивті панель Презентация |
|
8.Бағалау |
Жеке тапсырма ЕБҚ тапсырма: «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан тік сызықпен бөлу сұралады. |
Оқушылар мәтінді оқу барысында олар: Бөліктің оң жағына Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады. Бөліктің сол жағына Сол әсер еткен үзінділер жайында пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.) |
Дескриптор: - сабақтың оқу мақсаты бойынша өз ойын сипаттайды – 7 балл; |
Интерактивті панель Презентация Жұмыс дәптері |
|
9.Білімді игеруді жақсарту және оны тәжірибеге көшіру |
Үйге:§28. |
Білім алушылар келесі тақырыптың тақырыбымен және тірек сызба сызады. Ой қозғау жүзеге асады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Жұмыс дәптері Биология 8-сынып,Автор: А.Соловьева, Б.Ибраимова. Алматы «Атамұра» баспасы 2018ж |
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРҒА ҚОСЫМША
3.Бұрынғы білімін еске түсіру.
«Кілт сөздерді сәйкестендіру» әдісі бойынша оқу мақсатына сай тапсырма беріледі.
|
|
1.Оқушылардың назарын аудару.
«Айырмашылығы неде?»
Оқушыларға үштүрлі мүшені көрсету. Үш мүшенің бөліп шығарудағы айырмашылықты анықтауды сұрау. Жауаптарын дəлелдеп отыру.
Сұрақ: Төменде бөліп шығаруға қатысатын адам мүшелері көрсетілген. Әр мүше қандай өнім бөліп шығарады?

2.Сабақтың мақсатын таныстыру.
Сабақтың оқу мақсаты:
8.1.5.1- адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттау;
Сабақтың мақсаты:
адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттайды;
4.Жаңа тақырыпты таныстыру.
«Инсерт» кесте әдісі.
Берілген мәтінді «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, танысып шығу. INSERT - оқығанын түсінуге, өз ойына басшылық етуге, ойын білдіруге үйрететін ұтымды әдіс.
|
«V» - «Білемін» |
«-» «мен үшін түсініксіз» |
«+» - «мен үшін жаңа ақпарат» |
«?» - «мені таңғалдырады» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Тезекбаева Карлыгаш ТолешовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 8 сынып ҚМЖ, §28. Шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
8 сынып ҚМЖ, §28. Шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы.Материал туралы қысқаша түсінік
ӨЗІМНІҢ ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы 8 сынып №32 ДӘІЖО___________
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері. §28. Шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы. (Сабақ тақырыбы)
Сабақтың барысы: Ганье теориясы бойынша 9 сабақ бөлімі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРҒА ҚОСЫМША 3.Бұрынғы білімін еске түсіру. «Кілт сөздерді сәйкестендіру» әдісі бойынша оқу мақсатына сай тапсырма беріледі.
1.Оқушылардың назарын аудару. «Айырмашылығы неде?» Оқушыларға үштүрлі мүшені көрсету. Үш мүшенің бөліп шығарудағы айырмашылықты анықтауды сұрау. Жауаптарын дəлелдеп отыру. Сұрақ: Төменде бөліп шығаруға қатысатын адам мүшелері көрсетілген. Әр мүше қандай өнім бөліп шығарады?
2.Сабақтың мақсатын таныстыру. Сабақтың оқу мақсаты: 8.1.5.1- адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттау; Сабақтың мақсаты: адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттайды; 4.Жаңа тақырыпты таныстыру. «Инсерт» кесте әдісі. Берілген мәтінді «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, танысып шығу. INSERT - оқығанын түсінуге, өз ойына басшылық етуге, ойын білдіруге үйрететін ұтымды әдіс.
|













